Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2824 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vatana ulaştık

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı

Vatana ulaştık

Arkadaşlar merhaba.

04.08.16 sabah saat 5.30 da Frankfurttan 3 arabayla başlayan yolculuğumuz 05.08.16 saat 18 de İstanbulda son buldu.

Güzergah: Frankfurt - Passau - Linz - Wien - Budapest - Belgrad - Nis - Sofia - Svilengrad - Edirne - İstanbul.

A3 tam bir kaos. Çok yol çalışması var. 70 km gittik direk Vollsperrung geldi. Orda bir saate yakın zaman kaybettik. Açıldıktan sonra Stau olmadı ama yavaş gitmek mecburiyetinde kaldık. Avusturya yı çok rahat geçtik. Macaristanın yolları çok güzel. Ama kaza dolayısıyla M1 de de Stau vardı. Bir saatte orda gitti. Sonra Macaristanı çıktık ve Sırbistana çabuk girdik. Sınırda kalabalık yoktu.

Sırbistan'ın ilk girişi bilindiği gibi hâlâ bozuk. Sonradan yollar düzeliyor. Belgrad yaklasinca bi Nis transit yolunu veriyor birde sağdan Belgrad Zagreb çıkışı var, ordan çıkıp Belgradi takip ettik ve Belgradin içinden geçtik. Otoyollar güzel.

Ardından Nis yol ayrımında sağdan çıkıp Sofia yi takip ettik. Ve bir süre sonra otoyol bitti ve tek şeritli yol başladı. Burada yol çalışmaları var, ama ufak bir bölümü bitmiş, ki oraya bağlanıyor yol. Çok sürmeden nihayetinde Pirotta kalacagimiz otele ulaştık ve bir gece uyuduk.

Ertesi gün otelde kahvaltimizi yaptıktan sonra yollara koyulduk. Maalesef sırptan çıkıp Bulgara girmeniz uzun sürdü. Çünkü iki tarafın polisiye işi baya ağırdan aldi. Kalabalık yoktu. Bulgara girdikten sonra Shell den aylık vinyet aldık 16 euroya. Ve istikamet Sofia.

Arkadaşlar size 2016 Bulgaristan yol Rehberiniz sunduğum rotaya uyun. Ben bu sene ilk defa kuzey cevre yolunu tercih ettim ve memnun kaldim. Tabelalarda hep Svilengrad İstanbulu takip edin. Yol çalışması var ama yeni yapılan kuzey cevre yolu harika. Sonrakdan eski yola baglaniyor ama otoyola çıktıktan sonra Edirne kadar rahat bir yolculuk sizi bekliyor.

Bulgarda en ez 4 tane radar gördüm. Hız limitine dikkat. Bulgar polisi yine ağırdan aldı ama nihayetinde Türkiyeme giriş yapınca bütün dertler bitti.

Soru varsa cevaplamaya hazırım.

Allaha emanet olun
    Konu deli-kadir tarafından (07 Ağustos 2016 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

2. 7 kişi deli-kadir üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)