Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2791 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vatana ulaştık

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı

Vatana ulaştık

Arkadaşlar merhaba.

04.08.16 sabah saat 5.30 da Frankfurttan 3 arabayla başlayan yolculuğumuz 05.08.16 saat 18 de İstanbulda son buldu.

Güzergah: Frankfurt - Passau - Linz - Wien - Budapest - Belgrad - Nis - Sofia - Svilengrad - Edirne - İstanbul.

A3 tam bir kaos. Çok yol çalışması var. 70 km gittik direk Vollsperrung geldi. Orda bir saate yakın zaman kaybettik. Açıldıktan sonra Stau olmadı ama yavaş gitmek mecburiyetinde kaldık. Avusturya yı çok rahat geçtik. Macaristanın yolları çok güzel. Ama kaza dolayısıyla M1 de de Stau vardı. Bir saatte orda gitti. Sonra Macaristanı çıktık ve Sırbistana çabuk girdik. Sınırda kalabalık yoktu.

Sırbistan'ın ilk girişi bilindiği gibi hâlâ bozuk. Sonradan yollar düzeliyor. Belgrad yaklasinca bi Nis transit yolunu veriyor birde sağdan Belgrad Zagreb çıkışı var, ordan çıkıp Belgradi takip ettik ve Belgradin içinden geçtik. Otoyollar güzel.

Ardından Nis yol ayrımında sağdan çıkıp Sofia yi takip ettik. Ve bir süre sonra otoyol bitti ve tek şeritli yol başladı. Burada yol çalışmaları var, ama ufak bir bölümü bitmiş, ki oraya bağlanıyor yol. Çok sürmeden nihayetinde Pirotta kalacagimiz otele ulaştık ve bir gece uyuduk.

Ertesi gün otelde kahvaltimizi yaptıktan sonra yollara koyulduk. Maalesef sırptan çıkıp Bulgara girmeniz uzun sürdü. Çünkü iki tarafın polisiye işi baya ağırdan aldi. Kalabalık yoktu. Bulgara girdikten sonra Shell den aylık vinyet aldık 16 euroya. Ve istikamet Sofia.

Arkadaşlar size 2016 Bulgaristan yol Rehberiniz sunduğum rotaya uyun. Ben bu sene ilk defa kuzey cevre yolunu tercih ettim ve memnun kaldim. Tabelalarda hep Svilengrad İstanbulu takip edin. Yol çalışması var ama yeni yapılan kuzey cevre yolu harika. Sonrakdan eski yola baglaniyor ama otoyola çıktıktan sonra Edirne kadar rahat bir yolculuk sizi bekliyor.

Bulgarda en ez 4 tane radar gördüm. Hız limitine dikkat. Bulgar polisi yine ağırdan aldı ama nihayetinde Türkiyeme giriş yapınca bütün dertler bitti.

Soru varsa cevaplamaya hazırım.

Allaha emanet olun
    Konu deli-kadir tarafından (07 Ağustos 2016 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

2. 7 kişi deli-kadir üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye santicuma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    78
    13 mesaja 29 teşekkür aldı
    Dösünüzde insallah kazasiz belasiz olur.
    Pirotdaki otel hangisi idi ve memnuz kaldinizmi?

5. santicuma üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    28
    Alıntı santicuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dösünüzde insallah kazasiz belasiz olur.
    Pirotdaki otel hangisi idi ve memnuz kaldinizmi?
    Eyvallah kardeş amin. Pirotta kaldığımız Otelin adı Sin Kom. 3 yıldızlı küçük ama çok temiz bi otel. Otoparkında kamera sistemi var. Geçen senede kalmıştık ve cok memnun ayrıldık

7. 2 kişi deli-kadir üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    Allah(C.C.) kazasiz belasiz dönmeyide nasip etsin Deli-kadir
    bende gelirken sadece Almanyada A3'de zorluk cekmistim,aynisi sendede olmus.
    Macar-sirp röszke gümrügünden gectin galiba
    bende bu hafta sonu dönüyorum, sanirim yine zorluk sadece Almanyada A3'de olacak...

9. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    28
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah(C.C.) kazasiz belasiz dönmeyide nasip etsin Deli-kadir
    bende gelirken sadece Almanyada A3'de zorluk cekmistim,aynisi sendede olmus.
    Macar-sirp röszke gümrügünden gectin galiba
    bende bu hafta sonu dönüyorum, sanirim yine zorluk sadece Almanyada A3'de olacak...
    Amin kardeş sağolasın. Dediğin gibi A3 en büyük sıkıntı olacak sanırım. Artık yaşayıp göreceğiz. Yolun açık olsun. İnşallah kazasiz belasız varmak nasip olsun.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    arkadaslar,öyle ayarlayin ki almanyayi aksam veya en iyisi gece gecin o Zaman bir sikinti olmuyor!ben öyle yaptim ve almanyada cok sükür hic sikinti yasamdim

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    ben de 23 24 agustos gibi insallah yola cikicam tek basima münihden benim yolum daha kisa yukardaki arkadaslara görede tek basima cikcam icin diyorum sabah cikayim aksam 9 10 a kadar sirbistanda otele gireyim sabah tekrar 8 gibi cikayim aksam tr de olurum nasil dusunuyorum size bir sorayim dedim ve tek gidecegim araba ile ne gibi sikinti yasama risklerim var ne önerirsiniz arkadaslar..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    fuk_18 arkadaş, tek gideceğine Blablacar sitesinden yanına 2-3 yolcu al hem yol masrafın çıkar hem de uçak fobisi olan bir garibanı sevindirirsin.

14. ibicam üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)