Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2783 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amtsgericht/Betreuer Rechten und Pflichten ;Mahkeme/Bakıcı ve Hakları..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 3 teşekkür aldı

Question Amtsgericht/Betreuer Rechten und Pflichten ;Mahkeme/Bakıcı ve Hakları..

Mahkeme kararı ile aileden biri yatalak olan hastamiz icin
    bakici olmasi gerektiği söylendi ben oğlu olarak seve seve yardimci olmak istiyorum fakat Türkiyeden Annemin Anne ve Baba'dan kalmiş olan miras varmi varsa değeri soruluyor mektubu doldurup göndermem isteniliyor Mahkeme tarafından şayet arsa veya daire mal varlığı olursa herhangi zarar sözkonusumu? Yani onlara ne oluyorda araştırıyor?
    Annem yatalak hasta ve pflege 3 aliyor
    Hasta baķıcısıda bamam pflege parası babama geliyor
    Knappschaft olarak ödenmekte takriben 700€ gibi aylık pflege parası alınıyor
    Aklıma şu geliyor acaba ev veya arsa kalmışsa dedem'den pflege veya başka sebeplerden varsaki miras el konulurmu?? Konulmuyorsa neden miras hakları araştıŕılıyor Mahkeme tarafından..???

2. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Tam olarak bilmiyorum, ama bence mantikli. Senin Betreuuer olarak ne kadar malin oldugunu bilmezse, sen o kisinin mallarini üstüne gecirebilirsin mesela.

Ayrica iyi düsün, Betreuerlik cocuk oyuncagi degil. Sirf saglik konusunda degil, parasininda sen yönetiyorsun. Yil sonunda mahkeme senden kurus her Centin hesabini isteyecek. Yani don bile alsa o kisi, fisini tutman gerek. Ayni muhasebeci yani. Aksi taktirde görevi kötüye veya eksikli yapmaktan devlet hakkinda yasal islem yapabilir.
    Konu Gercekler tarafından (14 Ağustos 2016 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Türkiye den alınan Emekli maaşı almanya ya bildirilmelimi bildirilmemelimi bu konuya muhtemelen dahil oluyor gibi..Ayyıldız67 geçmiş olsun bu arada .
    Konu tolgahamburg tarafından (15 Ağustos 2016 Saat 01:58 ) değiştirilmiştir.

5. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Aynısı benim başımdan geçti,8 ay babamın Betreuer ligini yaptım,
    Türkiye'de ki hiç bir şeyi bildirmedim,zaten kontrol altındasın diğer varis lerin imzası olmadan bir şey yapamıyorsun,bizdeki durum evde değildi pflege heim dı,
    Oradaki masrafları karşılamak için devlet mal varlığını sormuştu (oradaki parası emekli aylığı gibi )eğer mal varlığı tukenirse devlet karşılamak zorunda diye sıfırlamak istiyorlar herşeyi,Betreuer lige gelince mecbur değilsiniz devlet ilk yakınlarına soruyor, Bu işleri yapanlarda var belirli bir ücret ile bütün giderleri ,gelirleri tutman lazım 3 Yada 6 ayda bir dosya olarak veriyordum ben noter kontrol edip Ok leyip geri yolluyor du,

7. 2 kişi tolga1903 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Selam adaş mal varlığı varsa ne oluyor?

9. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı tolga1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynısı benim başımdan geçti,8 ay babamın Betreuer ligini yaptım,
    Türkiye'de ki hiç bir şeyi bildirmedim,zaten kontrol altındasın diğer varis lerin imzası olmadan bir şey yapamıyorsun,bizdeki durum evde değildi pflege heim dı,
    Oradaki masrafları karşılamak için devlet mal varlığını sormuştu (oradaki parası emekli aylığı gibi )eğer mal varlığı tukenirse devlet karşılamak zorunda diye sıfırlamak istiyorlar herşeyi,Betreuer lige gelince mecbur değilsiniz devlet ilk yakınlarına soruyor, Bu işleri yapanlarda var belirli bir ücret ile bütün giderleri ,gelirleri tutman lazım 3 Yada 6 ayda bir dosya olarak veriyordum ben noter kontrol edip Ok leyip geri yolluyor du,
    Şimdi ben Amtsgerichten gelen mektublara cevap vermesem sakinca olurmu hep ayni mektub miras varmi varsa değeri tahminen bilmek istiyor annem heimda değil evde niye araştiriyorkar bilmiyorum sizinle irtibata geçmek mümkünmü tel bırakabìlirim mümkünse tşkler.
    Not; parasal konularda babam ilgileniyor alis veris babam yapiyor
    Ben sadece betreuer olarak yazdilar mektub işleri vs.. .
    Konu ayyildiz67 tarafından (15 Ağustos 2016 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Mal varlığı yok tr de dedim ben bizdeki Konu azıcık değişik olabilir babam Alman vatandaşı idi,Beni bana betreuer yetkisini veren Noter bilgilendirmis idi .
    Mal varlığı var ise yardım az oluyor bizdeki durum şu şekil idi 1800€ yu biz karşılıyor duk ,geri kalanını pflege kase, emeklisi ve üzerini tamamlayıp 1800 yapıyordum kendi parası vardı birde dairesi ayda 1100€ emekli si 700 de bankadaki hesaptan babama 3 ay zamanı var demişlerdi 6 cı aydan sonra daireyi satmami söylediler betreuer olarak kendi cebinden yardım yapamıyorsun gutachter getirip evin değerini brlirliyorlar,Buda Ancak stadt kendi gutachteri olması lazım mış privat kabul etmiyor ,varis leri kandirmamak için fiyatın altına satamazsin
    Bizde mecbur kaldık satmaya Hatta kendim bile alamıyordum daireyi betreuer i olduğum dan.
    Sizden bunları talep etme sebebleri bence evde bakilamiycak duruma geldiği zaman ellerinde mal varlığı bilgisi olması yani kendilerini bir türlü absichern yapmak istemeleri bu arada Şuan izindeyim

12. tolga1903 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Allah c c razi olsun��

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 3 teşekkür aldı

Question Amtsgericht'ten mektub Betreuer hakkında..?

Amtsgericht birkaç defa malvarlığı araştırması için mektub göndermişti en sonunda cevaplamak zorunda kaldım Ben Annemin betreuer oluyorum türkiyede anneannem vefat ettikten sora malvarlığı daire vs.. hakkı oluyor annem için ama şuana kadar daha imza atmadı hak talep etmedi bende gelen mektuba bugüne kadar mal varlığı olmadığını yazdım yani imzalı hiç bir malvarlığı talebi şu ana kadar yok hak olarak ama dairede hakkı var fakat ben Amtsgerichte doldurduğum mektupta hiç bugüne kadar malvarlığı olmadığını söyledim onlarda bana bu cşağıdaki mektubu gönderdiler pek anlıyamadım anlıyam varsa açıklarsa sevinirim...

Sehr geehrter Herr xxx, in dem betreuungsgerichtlichen Verfahren für Frau xxx xxx, geb. am 15.05.1945 wird für den Bericht gedankt. Bitte machen Sie nähere Angaben zu der aktuellen geistigen und gesundheitlichen Verfassung der Betroffenen sowie ihrer Lebensgestaltung! Bitte geben Sie an, welche bedeutsamen Rechtshabdlungen sie für die Betroffene vorgenommen haben. Verzeichnung des Nachlasses in der Türkei haben sie nicht vorgenommen und angegeben, dass kein Eigentum bzw Wertgegenstände in der Türkei bestehen. Insoweit sind ihnen ihre eigenen Angaben im Anordnungsverfahren vorzuhalten Laut dem Bericht der Betreuungsstelle vom 05.02.2015 besteht in einer Erbschaftsangelegenheit in der Türkei anteiliges Eigentum an einem Grundstück, dessen Wert nicht bezifferbar sei. Gegenüber der Richterin haben sie im Termin am 27.05.2015 angegeben, dass vor allem ein Regelungsbedarf in Vermögens- und in Erbschaftsangelegenheiten bestehe. Es gebe Wohnungen in Deutschland Im Rahmen des Verpflichtungstermins vom 20.08.2015 haben sie sehr eindeutige Angaben zum ungeteilten Nachlass in der Türkei gemacht (unter anderem Mehrfamilienhaus, welches in Wohneinheiten aufgeteilt werden soll. Vor Hintergrund dieser Angaben sind die Vermögensangelegenheiten und Erbschaftsangelegenheiten den Aufgabenkreis aufgenommen worden.

Bitte erklären sie sich hinsichtlich der sich jetzt ergebenden Widersprüche. Bedauerlicherweise erscheint es erforderlich, sie auf ihre Wahrheitspflicht gegenüber dem Gericht hinzuweisen. Bitte äußern sie sich auch bezüglich der weiteren Erforderlichkeit der Betreuung! Mit freundlichen Grüßen xxx Rechtspfleger automatisiert erstellt, ohne Unterschrift

Tecrübeli Üye kara70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Limburg
    Ettiği Teşekkür
    19
    28 mesaja 38 teşekkür aldı
    Arkadasim Mektupta yazilana göre sen iki farkli beyanda bulunmussun Malvarligi ile ilgili. Simdi senden dogrulari ögrenmek istiyorlar.
    Saygilar

16. kara70 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı kara70 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim Mektupta yazilana göre sen iki farkli beyanda bulunmussun Malvarligi ile ilgili. Simdi senden dogrulari ögrenmek istiyorlar.
    Saygilar

abi benim burada başım belaya girermi? ben yalan söylemedim sadece önceden malvarlığı hakkı olduğu söylenmişti mektubta cevap olarak şuana kadar Türkiyede malvarlığı yok diye cevapladım
    yani hakkı olmasıyla malvarlığı olmuş olması aynı şeylermi sizce? aynıysa ben yalancı yetemi düşüyorum? ne cevap vermeliyim oraya amtsgericht'e?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)