Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2778 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hgs yaptirmadim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

Hgs yaptirmadim

Selam hgs yetistiremedim sürekli ptt anabayi gidin dedi 3 haftalik izin bitiyor yarin sabah Allah izin verirse geridönüs almanyaya Problem yasarmiyim eger yasarsam tavsiyeleriniz simdiden tesekkürler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 542 teşekkür aldı
    anladigim kadar 3 haftadir Türkiyedesin ve hgs karti almadin, kacak gecisler yaptin,Hgs karti almadan yarin sabah dönmek istiyorsun.
    bildigim kadarini yazayim,kacak Hgs gecislerin icin bir hafta ödeme süren var,ödeme yapmazsan cezali oluyor ve sürekli üstüne ceza biniyor.
    Hgs kaydi yaptirmamissin,plakadan seni bulurlarmi,onu bilemem.ama bulurlarsa cezayi bütün gecikmelerle alirlar. ben 200liralik trafik cezasini bir sene sonra 666tl. ödedim.
    gümrükten cikarken Hgs sorun olmaz,borcun bile olsa gümrük sorun yapmiyor.
    ben senin yerinde olsam,mutlaka HGS karti alirim.ilerde basin agrir.sabah yola ciksan bile,yoldan bir Ptt subesinden,bankalardan alabilirsin.

4. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tessekürler cevap icin kapikulede yaptiramadim Sora 100 metreydi yol üstü benim Eski hgsyi yeni plakaya geciremedim ptt gittim ana subeye gidin dedi anasubeye gittim bilgisayar olmuyor vs artik sinir oldum biraktim

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Bundan sonra gelecek 10 Kati cezalara hazir ol. Karsina büyük miktarlarda cezalarda cikabilebilir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı oldirty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tessekürler cevap icin kapikulede yaptiramadim Sora 100 metreydi yol üstü benim Eski hgsyi yeni plakaya geciremedim ptt gittim ana subeye gidin dedi anasubeye gittim bilgisayar olmuyor vs artik sinir oldum biraktim
    iyide yeni HGS kaç para ki 6-15 TL yani

8. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı

Burdan sorgulaya bilirsiniz. Alman plaka ile de oluyor.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf#violation Plaka bosluksuz ve cizgisz verin.

Gümrüke girmeden yaptirda, insanlar rezil olmasin.

HGS CEZASI ÖDENMEZSE NE OLUR?

hgs_cezası_odenmezse_ne_olurHGS cezası ödenmez ise trafik cezalarında olduğu gibi her ay ceza eklenir ve hacizle tahsil edilir.HGS geçişlerinde yetersiz bakiye yahut kaçak geçiş yapılması durumunda gidilen mesafenin 10 katı oranında ceza kesilir.Yakında hizmete girecek olan SMS ile HGS kaçak geçişler sürücülere bildirilecek..Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın “HGS cezalarında indirim yapılacağı” yönündeki açıklaması, “kaçak geçiş” yaptığı için yüksek cezalarla karşı karşıya kalan vatandaşları sevindirdi. Ancak Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, gerçekten kaçak geçiş yapan fakat gidilen mesafenin değil de en uzak mesafenin on katı ceza yazılanların yasal düzenlemeyi beklemeden cezaları ödemesini, aksi takdirde icra ile karşılaşabileceklerini belirtti. Yetkililer, iade ya da mahsuplaşmanın nasıl olacağının daha sonra belli olacağını ifade ettiler. Bakanlık yetkilileri, “Geriye dönük olarak yüksek cezaların indirilmesi uygulaması henüz yok. Bunun için TBMM’de düzenleme yapılması gerekiyor. Şu andaki iş ve işlemler, mevcut kanuna göre devam ediyor. Bu nedenle sürücüler, mevcut kanuna göre ödemelerini yapsın” dedi.
    Yetkililer, nasıl olsa indirim olacak diye borcunu ödemeyenlerin icralık duruma düşeceğini kaydederek, “Vatandaş ödemesini yapsın, geriye dönük cezalar için de indirim gelmesi halinde, bu bedeller zaten vatandaşa iade edilecek. Ancak ödeme yapmayanların cezaları hem faizlerle artacak, hem de takibe düşecekler. Ödemeyen mağdur olur” diye konuştu.
    Konu Gercekler tarafından (21 Ağustos 2016 Saat 20:56 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)