neden illa evin borcunu bitirmeyi düsünüyorsunuz?
cebinde 300-400bin euro parasi olanlar icin hayat zaten baskadir,onlari hic karistirmayalim,
eger orta direktenseniz,cok paraniz yok,belki 20-30bin euro kapital varsa,
önünüzde iki yol var, ya ömür boyu kira vereceksiniz, ömür boyu verdiginiz kirayi hesap edin,elinize ne kaliyor birde ona bakin
yada ev alacaksiniz,borca gireceksiniz, simdi ev alanlar,ödedikleri kiradan az,banka aidati yatiriyor,yani evi alip rahatliyor.
evi makul bir fiyata aldiysaniz,fiyati hic düsmez,aksine hersene artar.borcu bitireyim diye hayatinizdan taviz vermeyin,az tilgung ödeyin,izine gidin,gezin...
birakin borc bitmesin,seneler gectikce sadece sunu hesap edin, borc ne kadar? ev kac para ediyor

bende hikayemi yazayim,2005 yilinda 6FH aldim, bende binada oturuyorum, sadece noter-finanzamt parasini kendim verdim,420bin euro kredi aldim.
aldigim zaman,kiracilardan aldigim para,bankanin aidatini karsiliyordu,ben bedavaya oturuyordum.
11 sene gecti, kiralar ortalama 500euro'dan 650euro'ya cikti. evimi satmaya kalksam,800bin eurodan asagi satmam,sokagimda 3 oda dairelere 150bin istiyorlar.
gecen 11 sene hayatimdam hicbirseyi kisitlamadim,hersene izine giderim,iyi araba,gezme,yeme-icme hic bakmam
borcum hala var,330bin'den cok var. varsin olsun,evin degeri bunun cok üstünde.

ev alacaklari lütfen korkutmayalim,hesabinizi iyi yapin,senelerce vereceginiz kira nereye gidecek? borc kötü birsey degildir.karsiligi varsa borcdan korkmayin.