Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2773 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 65 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almak istiyorum

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk arkadasimiz ile bir otur konus. Nasil birisi, güven veriyormu bak. Isi gücü düzgünmü? Hatda mümkünse bir yengeyi al bir saat konusmak icin bir git. Simdiki evi nasil, huyunu tanimaya calis. Kapisinin önündeki ayakkabilar savrukmu, düzgünmi, konsumasi oturmasi nasil bak. Ne demis atalarimiz: Ev alma, komsu al.

Satan arnavutmus. Mutlaka bizim bir insaatci türk arkadaslardan birini bul ve evi ona göster. Bakinca anlar evi düzgün mü yapmis, yoksa sirf üstün körümü. Hatda o arkadasimis o satici ile bir konussun neyi tam olarak hangi malzeme ile yapmis sor. Bizim burda bir bina var, uzaktan baktinmi kaymak gibiydi. Adamlar on sene sonra sifirdan herseyi birdaha yaptilar. Satan adam kar etcem diye en dandik malzemeyi kullanmis. Binadan daire alanlarin yüzde 80inide Türk. Ozamanlar ucuyorladi, tamir olmus evi uyguna aldik diye. Birini iyi taniyordum, uyardim, duymak istemedi. O kadar anlatdim ona, bu devirde salak insan kalmadi, kimse birseyi degerinde altinda satmaz diye. Insaatdan anlamayan hanimin sözünü dinledi ve aldi. 10 yil sonra kredi cekip tamir ettiler.

Ha ev kaciyor diye korkukuyorsa takdir senin tabi. Ama atalarimizim dedigi gibi, acele ise hep seytan karisir.

Ev bir kere alinir. 20 bin fazla olsun, saglam olsun.

Edit: Bu arada saticinin yalanci oldugu surdan anlasiliyor. Nisan 2016'da güya satmis, ama is olmamis. Nisan, Mayis, Haziran, Temmuz, Augustos, tam 5 ay gecmis. Yeni almak isteyen adamin 5 ay keyfini mi beklemis? Bende inandim. Ben sana söyleyim, evi falan satmadi. Acaba daha iyi para veren olurmu diye bekledi. Oda eline patladi.
    Alan kisi Mutfagini felan alip yeni eve koymustu. Gözlerimle gördüm. O yüzden satildigini biliyorum. Ama olmadi daha sonra diye düsünüyorum.
    Valla kararsizim acikcasi. Diger Türk alici zaten binada kalmaya basladi. Asagisi hala insaatta oldugu halde. Ama dedigim gibi para olmadigindan devam edemiyor suan.
    Türk Aliciyi eskiden taniyorum fakat konusmuslugum yoktu. Yas olarak benden 3-4 yas kücük ve geliri cok cok iyi. Yakinda ev alip hatta tasinacagini düsünüyorum.

2. Sponsor Reklam
    Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Selamün Aleyküm hayirli aksamlar arkadaslar yillar önce beceriksizlerde konu acmistim (Ev almak bukadarmi zor diye ) cok sükür bu sene 6. ayda islemlere basladim 7. ayda anahtari teslim aldim evin icinin tamirini yaptim yaptirdim. Kisa kisa anlatiyorum evi 229 bine aldim 30 bin elimde vardi o 30binde komple makler noter stad oralara harcadim aylik ödemem 780 kredi 6 ayda bir nebenkosten 92 Euro ödüyorum sigortalarimla birlikte 1050 veya 1100 euro ödüyorum su anda cok sükür bir sikinti yok 36 yasindayim 3 kücük cocugum var esim calismiyo ev alacak olan arkadaslara yaslari genc ise almalarini tavsiye ederim 10 sene oldu almanyaya geleli ratingenden ev aldim buralarda kiralar cok yüksek nerdeyse kiradan az ödüyorum

saygilarimla

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    öncelikler hayırlı uğurlu olsun

hocam ev almak problem değil uzun süre ödemesi zor

hangi firma sana 15-20 sene çalışma garantisi veriyorki

herşey yolunda gittiği zaman problem yok ama bir aksamaya görsün o zaman ister istemez alt üst oluyorsun

20 senede çalıştığım iki firma kapandı ... şuanda borca girmiş olsam bittiğimin resmiydi

ben çok kişi tanıyorum evler ellerinden uçtu gitti üstelik borcun üzerinde oturdu kaldılar

5. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    92€ her alti ayda nebenkosten???

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    92€ her alti ayda nebenkosten???
    ustam hemen yaziyim basda özür dilerim nebenkostenen 01.07bis 31.12 =186,05 ikiye böldükleri icin karistirmisim icinde elektirik yok bu sadece stad a ödedigim evet
    reinigung anliegerstr 9,42
    bioabfellentsorgung 6,60
    restabfallentsorgung 56,75
    niederschlagswasserbeseitigung 40,46
    grundsteuer 72,82

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)