Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2824 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almak istiyorum

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim keske simdi kac para aylik kira ödüyorsun,onuda yazsaydin.
    ev icin 120.000€ nasil fiyat,cevredeki evlere göre fiyat azmi?cokmu?normalmi? bir mal,alinirken kar edilir.uygun fiyatli olmasi lazim.
    120.000bin euro kredi ceksen,faizler 2% bile degil, senelik 2400€ faizi olur,bu kadarda tilgung ödesen, bankaya yatiracagin para aylik 400€.
    dairende haus geld yokmus, nebenkosten 3 dairelik binada 200€ desek, ayda ödeyecegin para 600€.
    ben simdi ödedigin kiranin 600€'dan az oldugunu hic sanmiyorum.kira mecbur ödenecek paradir,ister calis,ister calisma mecbur ödemelisin.
    31 yasinda,bence ev alip iyi yapiyorsun,4 oda iyi,orta kat iyi, 3 daireli binanin avantaji,diger ev sahipleriyle anlasip, bina islerini kendi aranizda yaparsiniz,nebenkostenler az olur, bahce bakimi,wartung,anten,winterdienst..filan. ama komsularinla iyi anlasamazsan basin agrir. 2000€ gelirim var,ayagimi yorganima göre uzatmak istiyorum,der gibisin. anladigim kadar bina yeni gibi,ilerde masrafda cikarmaz.
    ben Mehr Familien Haus almadan yanayim, kara70 gibi, kiracin olursa kiracilar bankayi öder,sen bedavaya oturursun. ama senin bilecegin is, bu dairede fena degil gibi,burdan ne yazarsak yazalim,hesabini iyi yap,Allah yardimcin olsun kardesim..
    Öncelikle cevabin icin cok tesekkür ediyorum.
    Suan 60 metrekare ici. 550 EUR ödüyorum ve 3 oda. Ve merkeze uzak, yani yaklasik 10 km.
    Tasinmak istedigim ev ise, tam merkezde. Ev fiyati olarak söyle söyleyin, belki 80-90 bine bulunur ama herseyi eski olur ve tamir gerektirir.
    Almak istedigim ev yeni degil, ama bastan asagiya yenileniyor. Söyle söyleyim.
    Bu islerle ugrasan bir kisi bu evi ucuza kapmis, kendi iscilerini ayarlayio, ucuza getirerek tamamini yeniliyor evin.
    Ve aslinda bu orta kat, ilk gittigimde ve bu kisi ile tanistigimda (Ocak 2016) bu kat maalesef satildi dedi. Sonra eger, ne olur ne olmaz, belki alici kredi alamaz, aksilik cikar dedi. Tekrar 6-7 hafta sonra ara beni dedi. Bende aradim. Gercekten de o kisi alamamis evi AMA baskasina satmis. Dedim neden yaptin, hani bana söz vermistin felan filan. Birsey diyemedi. Kusura bakma satildi dedi (Nisan 2016). Bundan bi kac gün önce Adamla tekrar görüstüm ve bu kez evi alan kisinin passportunda pürüz cikmis ve Nisandan beri bekletiyormus. Artik usandim beklemekten dedi. Dedim iyi sat bana. Ben aliyorum dedim. Ok dedi, söz de anlastik yani.
    Pazartesi bankaya gidip (Sparkasse) Krediyi soracagim. Verirler mi acaba bilmiyorum. Daha önce hic bir bankaya sormadim.
    Durum böyle yani. Bir nevi sanki Allahtan bana nasipmis diyorum bu ev. iki kisi de alamadi.

Simdi ki durum söyle. Adamda para kalmadigi icin tamire devam edemiyor ve bir daireyi satip o para ile insaati tamamlamak istiyor. (Alt kat ve Cati). Yani bende alacagi para ile.

Tek korkum aslinda catiyi yapmamasi, kabak basima patlar korkusu.

Bu arada bu kisi Türk degil.
    Konu thaflowkilla tarafından (10 Eylül 2016 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)