Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2825 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almak istiyorum

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı Hakan741 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4000€ maas aliyorum netto ve yeni ev almak istiyorum yasim da 30 kenarda hic param yok yani hep izine gidiyordum birikirdigim parayla yeni ev almak istiyorum neubau yani yeteri kadar anlasildi mi kardes ?
    Evet simdi oldu.

Sizin orada evler ne kadar bilmiyorum. Ama yeni bir ev herhalde en az 300.000 Avrodur. Kapitalin olmadigi icin, bu borcu emkline kadar bitirebilmen icin en az aylik 2000 Euro taksit ödemen gerekir.

Ha dersen, ben zaten 10 sene sonra satar gecerim, orasini bilmem tabi. Ama su var, lafta kolay satiliyordu, icratda zor. Söyle düsün, sen niye ikinci el ev almak istemiyorsun? Cünkü hersey yeni ve gönlünce olsun istiyorsun. Iste evi satarkende ev almak isteyenler öyle düsünüyor.

Ev süphesiz daireden daha rahatdir. Ama benim bildigim ev sirf rahat etmek icin degil, birgün kar etmek icin alinir. Yani kiradan kurtulmak icin. Emekli olasiya kadar borcun bitmeyecek büyük ihtimal. Bitse bile, ev eskimis olacak, ve tamirat icin para lazim olacak. Yani sen bu isten hic bir kar'in olmayacak.

Ha dersen, millet nasil yapiyor. Millet evi aldigininda ev fiyatlari bukadar sismemisti. Bugün 300.000 olan ev ozaman 200.000'di yenisi. Vatandaslarimiz kullanilmis aliyordu 130000 - 150000, kendisi taksit taksit tamir ettiriyor "schwarz" olarak.

Ben sahsen daire aldim. Tamam, ev gibi rahat degil, ama borcum 15 senede bitiyor. Ondan sonra kar etmeye geciyorum. Alirken daireye cok dikkat ettim. Evin catisi komple Aluminium ile kapli. Yani hic bir zaman cati küflenip eskimiyor. Aluminium ile bir nevi komple catiyi "wasserdicht" kaplamislar. Isitma sistemi "Fernwärme". Fernwärme demek, bizim evin bodrumunda kazan yok. Yan binanin kazanin bagliyiz. Aylik 15 Avro kiralama bedeli veriyoruz. Ama tamiri, kazanin degismesi onlara ait. Yani senin anlayacagin cati ve bodrumdaki kazan hic bir zaman eskimyecek. En ucuz cati tamiri 80000 Avro. Evin büyüklügüne göre. Kazanlarda 500000 Avro'dan basliyor. Yani hic bir zaman bu eskiyecek derdim yok. En cok bunlar masraf aciyor bir evde.

Etrafimda ev alan cok var Neubau. Nezaman bitiyor diye sordugumda, Allah biliyor diyor. Izine gidemiyorlar, evde en ufak bir sey bozulcak diye ötleri kopuyor. Hele birde coluk cocuk varsa, adam birde ek ise gidiyor.
    Konu Gercekler tarafından (05 Eylül 2016 Saat 20:48 ) değiştirilmiştir.

2. 6 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 12 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 12 misafir)