Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2765 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Atp teile ebay uzeri alisveris yaptim schufalik oldum..

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı

Atp teile ebay uzeri alisveris yaptim schufalik oldum..

arkadaslar ebayden 125 euroya fren diski ve balatasi almistim ama aracima uymayinca geri göndermek istedim geri gönderirken sadece balatayi aldim diski gönderdim ebay de satici firmaya 10 gun süre vermesine ragmen parayi geri yatirmadilar ve ebay otomatik parami geri ödedi paypal üzeri 125 euro tamamini bende firmayi aradim defalarsa balata parasi icin ama ulasamadim

ebay de bana bu sekilde email atti :

Hallo,

Der Verkäufer hat Ihre Rückgabe von ATE BREMSSCHEIBE VOLL Ø270 + BREMSBELÄGE HINTEN RENAULT SCENIC 2 BJ 03-09 akzeptiert und Ihnen den Betrag von EUR 125,99 erstattet. Dieser Betrag sollte auf Ihrem PayPal-Konto eingegangen sein.

Sie müssen diesen Artikel nicht an den Verkäufer zurücksenden. Sie können den Artikel behalten. Sie können bei eBay Einzelheiten zu dieser Rückgabe aufrufen.

ben ürünü göndermeme ragmen göndermeseydimde sorun olmucakmis ebaye göre ama adamlar bana 25 euro balata yerine daha sonrada 45 euro rechnun göndermis 25 euro balata geri kalanda rad lager mis ama dislerin icine presli oldugu icin rad lagerler firma bundna bi haber onuda bana kitlemeye calisti bende aradim yine ne email nede telefonlara ciktilar sonra ebayi aradim ebay bana gelen rechnunu yirtip atmami söyledi biz size ürünü geri gönderme demisiz sizde göndermek zorunda degildiniz dedi bende öyle yaptim dikkate almadim sonra 1 2 3 mahnung geldi ve sonunda schufaya inkasso mu ne bir yerden 120 euro fatura geldi

firmayi aradim dedim böyle böyle ebay bana böyle dedi ebay araci firma muvekkilim parasini istiyor dedi bende ödemicem dedim kapattim simdi napmaliyim bende avukata gitmeyi dusunuyorum sizlere sorayim dedim öncelik ile

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Benim anlamadigim Ebay nasil >>>Sie müssen diesen Artikel nicht an den Verkäufer zurücksenden.<<<< diyebilir ???
    keske sadece saticiyla konussaydin basina böyle sey gelmezdi

Ettiği Teşekkür
    849
    yukarda yazdim defalarca atp firmasi ile telefon ile konusmaya calistim 3 ay boyunca hergun aradim adamlar telefonlara bir gun cikmadilar anca fatura gönderdiler ben bu durumda ürünü komple geri göndermeseydimde hakliydim ebay bana demis yazmis

Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadigim Ebay nasil >>>Sie müssen diesen Artikel nicht an den Verkäufer zurücksenden.<<<< diyebilir ???
    keske sadece saticiyla konussaydin basina böyle sey gelmezdi

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı
    arkadasim bende bundan 1 hafta önce kupplungsatz aldim takildiktan sonra parcada hata oldugunu anladik ve atp autoteile aradim hatta 2 kez görüsdüm hic problem yapmadilar bize kupplungsatz geri gönderin yada biz önce yeni kupplungsatz gönderelim diye cevab verdiler tamir parasini bile karsiliyorlar. sana tavsiyem, atp kendin araman lazim derdini güzel ve sakin bir sekilde anlat, inaniyorum ki iyi bir sonuc alirsin Tatli dil ile her kapiyi acarsin atp autoteile tel. nr 09647 92 90 3 0

6. gezgin38 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Ustam, satici ebay degil, ATP. Ebay sadece araci. Mal sahibi ATP. Ebay karar veremez bu konu hakkinda.

Yinede ebayi ara ve anlat.

Ayrica burasi cok önemli:

Eger evine mahkemde bir uyari gelirse, iki hafta icinde mahkemeye itiraz etmen lazim. Aksi taktirde Schufana islenir. Inkassodan gelenler sadece kuru siki tehditdir. Cogu zamanlar Inkassolar sadece komisyoncudur. Hatta bu inkassodan ses cikmaz, sen is kapandi sanarsin, 6 ay sonra baska inkasso gelir. Siraylalan hepsi sansini bir dener.

8. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    suan izindeyim dondugumde ilgilencem bakalim

Tecrübeli Üye 1093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    141
    95 mesaja 146 teşekkür aldı
    bu firmadan bende cok alis veris yaptim hicbir problem cikmadi.bana yanlis parcada gönderdiler,geri gönderdim hicbir problem olmadi.

11. 1093 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    arkadaslar bende ATP den lichtmaschine aldim fakat benim arabama göre olmadi ve geri göndericem fakat telefonlara 2 haftadir kimse cikmiyooo facebookdan yazdim kimse cewap wermiyoo,geri gönderme onlara ait oldugundan serviceportal diye sayfa yapmislar ama hep hata weriyoo kapali , napmam gerek arkadaslar bana bir yol werin !!!

Ettiği Teşekkür
    849
    email at onlara info ile baslayan adreslerine telefon ile ulasamazsin zaten mumkun yok adamlar rahatlar cunku ben inkassodayim suan bunlar yuzunden avukata vercem

Alıntı VoLKan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende ATP den lichtmaschine aldim fakat benim arabama göre olmadi ve geri göndericem fakat telefonlara 2 haftadir kimse cikmiyooo facebookdan yazdim kimse cewap wermiyoo,geri gönderme onlara ait oldugundan serviceportal diye sayfa yapmislar ama hep hata weriyoo kapali , napmam gerek arkadaslar bana bir yol werin !!!

Yeni Üye ekori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    62
    7 mesaja 19 teşekkür aldı
    arkadaslar konuyu bastan basa okudum ben de ebay den cok sey aliyorum satiyorum cogu insan gibi eger is inkasso ya gittiyse ödemek zorundasin cunku inkasso icra gibi mecbursun odemelisi inkassoya ödemessen direk mahkemeye gider oda sen basini agirtir bilirsiniz almanya da adamlar 1 euro icin 10euro verip 1 euro u senden alirlar
    velhasil basim agirmasin diyosan ode cok para degil

15. ekori üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı ekori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger is inkasso ya gittiyse ödemek zorundasin cunku inkasso icra gibi mecbursun odemelisi
    Arkadasim Inkasso bir firmadir ve kanunen hic bir yetkisi yoktur. Milleti Inkasso ismiyle korkutmayalim. Sadece itiraz süresini gecirmemek gerekiyor.
    Bu baska bir konu ama asil konu bence burada arkadasimiz mali komple geri göndercekti o kadar. Fazla lafa gerek te yok. Adamlar tabii ki haklarini ariyorlar. Ebay , mali geri gönderme diyemez, ebay in yazdiginin hic bir gecerliligi de yok.

17. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve sonunda schufaya inkasso mu ne bir yerden 120 euro fatura geldi

firmayi aradim dedim böyle böyle ebay bana böyle dedi ebay araci firma muvekkilim parasini istiyor dedi bende ödemicem dedim kapattim simdi napmaliyim bende avukata gitmeyi dusunuyorum sizlere sorayim dedim öncelik ile
    kardes, öncelikle Inkasso´nun kesinlikle SCHUFA´ya herhangi birsey bildirme yetkisi yok! Inkasso resmi hic birsey yapamaz, imkansiz cünkü resmi bir kurum degil. Mahkeme dahi acamaz sana! Mahkeme acma yetkisi Inkasso para alamassa senden Avukatindir...

Ayrica, bir borc yüzünden Vollsträckung dahi gelse SCHUFA´ya bildirilemez! Mahkeme´ye intikal etmis bir borc ve Bankalara olan borclar SCHUFA´ya bildirilir...

Olayin üzerinden bir kac ay gecmis, sonuc ne oldu acaba?

19. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    arkadas konuyu hortlatmis ama konu kapandi atp ile emaillesme sonrasinda dedim benden para alamazsiniz, ben size kullandigim fren balatarinin parasini ödeyim 25 euro olayi kapatin onlarda kabul ettiler parayi ödedim, sonda inkasso email atti dedim olayi kapattik gönderdigime dagil banka dokuntunu gönderdim ondan sonra ses soluk cikmadi,

korkutarak insanlari hak etmedikleri paralari istiyorlar, yersen yani, ben cok ugrastim ama hakkim olan parayi ödedim sadece basdan beri ödemek istedigim tutari bana gelen tutar cok daha fazlaydi.

Ettiği Teşekkür
    849
    ebayi aradim mali sizde kalsin diyen atp firmasinin kendisiymis ebayin bana dedigi ebayde geri alma sistemi geldigi an soruyor dedi mal musteride kalsin yada musteri mali göndersin diye onlarda yanlislikla mal müsteride kalsin para iadesi yapalim diye isaretlemisler kendi hatalari ben istesem mali göndermezdim benden parasinida alamazlardi avukatlarda bu konuda fikir verdiler ebaye gelen email ürün alicida kalsin emaili delil olarak sayiliyor dediler

ama ben olmaz dedim ürünü geri gönderdim sadece fren balatalarini kullandigima dair isaretledim ve genel tutardan balata parasini kesin geri iade edin dedim ama adamlar 10 gun sonunda otomatik para bana gelince irtibata gectim dedim balata parasini ödeyim size rechnung göndercez dediler tamam dedim

ondan sonra rechnung bir geldi fren balatasi ve radlager falan 45 euro ben fren disklerini gönderdim geri ve rad lager fren disklerine bagli preslenmis cikarmam imkansiz kafalarina göre fiyat vermisler bende 3 ay aradim telefonda ulasamadim 3, machnung geldi inkasso sonra bende ebaye gelen mal geri kalsin emailini atp ye email olarak gönderdim ondan sonra 25 euroya yani sadece fren balatasi parasina ok dediler, ben emaildede yazdim inkassoyada onlarada ben size bu parayi ödemem inkasso benden 150 euro istiyordu ödemicemi acim net sekilde belirttim

kisacasi atp firmasiyla konuyu halletik inkassoyada gönderdigime dair dekontu gönderdim konu kapandi ses soluk cikmadi simdiye kadar 2 ay oldu cunkü

Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim Inkasso bir firmadir ve kanunen hic bir yetkisi yoktur. Milleti Inkasso ismiyle korkutmayalim. Sadece itiraz süresini gecirmemek gerekiyor.
    Bu baska bir konu ama asil konu bence burada arkadasimiz mali komple geri göndercekti o kadar. Fazla lafa gerek te yok. Adamlar tabii ki haklarini ariyorlar. Ebay , mali geri gönderme diyemez, ebay in yazdiginin hic bir gecerliligi de yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)