Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2764 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sene Sonu Lohnsteuer Yapmak istiyorum

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı

Exclamation Sene Sonu Lohnsteuer Yapmak istiyorum

Arkadaslar merhaba Sene Sonunda Lohnsteuer yapmak istiyorum fakat simdiye kadar hic yapmadim ilk defa yapicam ve hic bilgim yok !!!

28.12.2015 yeni is yerine basladim ve halan daha calismaktayim Bruttom 1600 € fakat benim is yerinde promosyon da var ve Nettom 1450 yi gecmiyor lakin 2 cocugum oldugu icin bu gelir yetmediginden dolayi kinderzuschlag ve wohngeld aliyorum...

kinderzuschlag = 320
    wohngeld = 213
    2 kindergeld = 380

kendi ayligim ise = 1450

simdi benim yolum gidis 30 km dönüs 30 km , sanirim sadece gidis hesaplaniyor diye duydum ve ben her ay türkiyedeki anneme babama para yolluyorum yeri geliyor 150 € yeri geliyor 500 € ben Lohnsteuer yaparken türkiyedeki aileme bakim parasi diye gösterebiliyormusum bunu nasil yapicam beni bilgilendirirmisiniz...
    Konu Memoli1976x tarafından (03 Eylül 2016 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Arkadaşım Vergi denkleştirmesini ancak 2016 senesi bitince 2017 de yapabilirsin

Kindergeldzuschlag ve Wohngeld Finanzamt ilgilendirmez

Yol parasını vergiden düşebilirsin

Türkiyeki Anne babana yardım ediyorsan aşagıdaki Yılı İçin Geçerli Bakım Beyannamesini bağlı olduğunuz Kaymakamlık ta doldurtturuyorsun

ancak bu belgeyi aldiiktan sonra yapılan ödemeler geçerli

http://www.steuerportal-mv.de/cms2/S..._tuerkisch.pdf
    Konu hOrOz tarafından (03 Eylül 2016 Saat 13:41 ) değiştirilmiştir.

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    74
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Vergi denkleştirmesini ancak 2016 senesi bitince 2017 de yapabilirsin

Kindergeldzuschlag ve Wohngeld Finanzamt ilgilendirmez

Yol parasını vergiden düşebilirsin

Türkiyeki Anne babana yardım ediyorsan aşagıdaki Yılı İçin Geçerli Bakım Beyannamesini bağlı olduğunuz Kaymakamlık ta doldurtturuyorsun

ancak bu belgeyi aldiiktan sonra yapılan ödemeler geçerli

http://www.steuerportal-mv.de/cms2/S..._tuerkisch.pdf
    horos usta tskler bilgiler icin , zaten bende 2017 de yapicam ama demissinki bu belgeyi aldikdan sonraki yapilan ödemeler gecerli nasil yani ben neredeyse bu yil yani 2016 ayin basindan beri her ay western union ile babamin yada annemin üstüne para yolluyorum ve western union ile ödemelerimin hepsinin kagatlari duruyor yani 2016 yalina ait olanlar simdi ben bunlari Lohnsteuer katamam mi ? elimde belgeleri war ama yolladigima dair !!!

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    yanlış anlaşılma oldu

ancak bu belgeyi aldıktan sonra yapılan ödemeler geçerli demek isteğim ancak bu belge ile geri iade talep hakki doğuyor

bu belge olmadan iade talep edemiyorsun

eğer belgeye bakarsan senelik yani 2016 senesi için bütün 2016 sene si için gecerli 2015 için zaten geç oldu

2017 de yine yeniden çıkartman gerekecek
    Konu hOrOz tarafından (03 Eylül 2016 Saat 22:50 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    74
    tamam simdi oldu horoz usta zaten benim istedigimde 2016 icin yapmak yani 2017 yilinin 2.ci aylarinda filan yapicam 2016 nin Lohnsteuer sini , wermis oldugun o belgelerini türkiyede mi doldurulcak horoz usta ve neresi dolduruyor o konudada bilgi werirmisin rica etsem , son sorum

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı VoLKan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam simdi oldu horoz usta zaten benim istedigimde 2016 icin yapmak yani 2017 yilinin 2.ci aylarinda filan yapicam 2016 nin Lohnsteuer sini , wermis oldugun o belgelerini türkiyede mi doldurulcak horoz usta ve neresi dolduruyor o konudada bilgi werirmisin rica etsem , son sorum

Yurtdışı Bakım Belgesi doldurulup Nüfus Müdürlüğünden alınan Vukuatlı Nüfus Kaydı ile birlikte bağlı oldugunuzz Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğünde imzalatılacaktır.

Word dosyası olarak

http://www.karasu.gov.tr/kurumlar/ka...%20belgesi.doc
    Konu hOrOz tarafından (03 Eylül 2016 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    74
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı Bakım Belgesi doldurulup Nüfus Müdürlüğünden alınan Vukuatlı Nüfus Kaydı ile birlikte bağlı oldugunuzz Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğünde imzalatılacaktır.

Word dosyası olarak

http://www.karasu.gov.tr/kurumlar/ka...%20belgesi.doc
    bu gece ise gittim hic uyumadim beynim durdu son bir sorum olucak horoz usta

bu wermis oldugun belgeyi ben burda kendim doldurup aileme mi göndericem yoksa onlar ordami doldurtcaklar ???

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı VoLKan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu gece ise gittim hic uyumadim beynim durdu son bir sorum olucak horoz usta

bu wermis oldugun belgeyi ben burda kendim doldurup aileme mi göndericem yoksa onlar ordami doldurtcaklar ???

ilk bölünde senin ismini ve adresini yazacaksın

geri kalan tarafı tabiki Türkiye de onlar bağlı olduğunuz Kaymakamlığa doldurtacak (Kaymakamlıklar biliyorlar)
    Konu hOrOz tarafından (03 Eylül 2016 Saat 23:47 ) değiştirilmiştir.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Ustalar, kafanizi bosunuza yoruyorsunuz. Arkadasimizin yüzde 99,99 zaten Lohnsteuer ödemiyor. Eger Lohnsteuer ödese bile okadar düsükkü aldigin yardimlar o vergi iadesinde herzaman düsülür.

Arkadaslar, yardim alanlarin yüzde 99,99 zaten vergiden birsey alamaz.

1600 - 1800 Euro brutto ve Lohnsteuerklasse 3 ve iki cocuk zaten vergi kesilmiyor. Zaten 1600 brütden, 1450 net kaliyorsa, vergi kesilmedigini ortada.

Ödemediginiz vergiyi geri alamazsinizki.
    Konu Gercekler tarafından (04 Eylül 2016 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

12. 2 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    74
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustalar, kafanizi bosunuza yoruyorsunuz. Arkadasimizin yüzde 99,99 zaten Lohnsteuer ödemiyor. Eger Lohnsteuer ödese bile okadar düsükkü aldigin yardimlar o vergi iadesinde herzaman düsülür.

Arkadaslar, yardim alanlarin yüzde 99,99 zaten vergiden birsey alamaz.

1600 - 1800 Euro brutto ve Lohnsteuerklasse 3 ve iki cocuk zaten vergi kesilmiyor. Zaten 1600 brütden, 1450 net kaliyorsa, vergi kesilmedigini ortada.

Ödemediginiz vergiyi geri alamazsinizki.
    usta güzel bilgi wermissin fakat yol parasi ( kendi arabam ile günde toplam gidis dönüs 60km yol yapiyorum ) ( haftanin 6 günü calisiyorum ) + aileme bakim parasi + is kiyafet v.s bunlarin hepsini gösterebiliyorsun ..... tabi ben hic yapmadim yapanlardan duydugum bu...

ben 1 yilda aileme anne babama 3000 € ile 3500 € arasinda para gönderiyorum hepside wstern union ile tüm kagatlarim var yani bunun geri Lohnsteuer yaptigimda gösterdigimde alamiycakmiyim !!!

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Ödemediğin verginin nesini geri alacaksın ?

15. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    @Volkan Vergi iadesi alabilmen icin vergi dairesine vergi ödemis olmak sart, vergi ödememissen istedigin kadar masrafin olsun bir anlami yok, gelirin düsük oldugu icin bir ihtimal vergi ödemiyor olabilirsin o yüzden bunu yazdim, zaten aylik kagitlarinda görürsün vergi ödeyip ödemedigini.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    bencede hic tr ile urasma Brutto Maas in düsük onun icin pek birsey geri alamasin ve ayrica Lohnsteuerbürosundan doldur tavsiye ederim. Lohnsteuer kesintisi olursa para geri ala bilirsin yoksa birsey geri alamassin....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    41 mesaja 71 teşekkür aldı
    Arkadaşlar, tabi herkez kendi bileceği iş ama bence uğraşmayın böyle sayfalarla derim. Herkez kazandığına bakar, ama kaybedilen parayı kimse görmez. Dini yönüne hiç girmiyorum bile. Bende sade naçizane tavsiye.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Alıntı EnesD58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, tabi herkez kendi bileceği iş ama bence uğraşmayın böyle sayfalarla derim. Herkez kazandığına bakar, ama kaybedilen parayı kimse görmez. Dini yönüne hiç girmiyorum bile. Bende sade naçizane tavsiye.
    Dostum yorumunu konuyla pek iliskilendiremedim, sanirim yapmak istedigin yorum baska bir konuyla alakaliydi yada ben anlayamadim.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    volkan arkadasim sen bu lohnsteuer isine bulasma ben 24 senedir hic yapmadim klasse3 benimde nedenmi alacagin para ugrastigina degmez ikincisi sen bu ise bulasirsan her sene senden yapmani isteyecekler yani mecbursun gelelim obur tarafina bu isin bu gun yapip alacagin uc kurusu yarin senden on kurus olarak geri alicaklar emin ol onun icin ben yapmadim yapmayida dusunmuyorum yazmak istedigim ornekler var cok tanidigim bazi insanlar yaptigina pisman oldu bulastigina pisman oldu ama is isten gecti geri donus yok malesef.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    bencede hic ugrasma, cünki sen yardim parasi aliyorsun ama 500 e kadar tr ye yardim olarak havale ediyorsun.. finanzamt demiyecekmi, madem gecinemiyorsun bizden yardim para aliyorsun, o zaman neden tr ye gönderiyorsun???

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bencede hic ugrasma, cünki sen yardim parasi aliyorsun ama 500 e kadar tr ye yardim olarak havale ediyorsun.. finanzamt demiyecekmi, madem gecinemiyorsun bizden yardim para aliyorsun, o zaman neden tr ye gönderiyorsun???
    Yanlis bilgi vermeyim ama,FA onu arastirmaz sanirim

Arkadas gibi bende yapdimdi bir aralar
    FA hic sormadi o zaman ,sen 3-kazanip nasil olurda 2 sini Tr ye yolluyorsun diye ;-)

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    41 mesaja 71 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum yorumunu konuyla pek iliskilendiremedim, sanirim yapmak istedigin yorum baska bir konuyla alakaliydi yada ben anlayamadim.
    Ustalar kusura bakmayın.. Gecenin o saatinde yanlış konuya cevap vermisim . Af ola

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    bencede sormaz o senin hakkın olan para isteğin gibi harcayabilirsin ona kimse karışmaz

sadece bazı gelir gurupları Einkommensteur bildirmesi gerek mesela emekliler kesinlikle yılsonunda yapması gerek
    veya çok kazanan veya iki kişi çalışanlar Einkommensteuererklärung vermeleri gereklidir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)