Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2761 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Burada dogup büyüyen ogluma Alman konsoloslugu vize vermiyor

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Burada dogup büyüyen ogluma Alman konsoloslugu vize vermiyor

Arkadaslar oglum almanyada dogdu büyüdü. 21 yasinda evlendi sözlesmeli calisiyor diye esini buraya getiremedi.Türkiyede is buldu oglum türkiyede calismaya basladi 6 ayda bir buraya gelecekti 6 ay dolmasina yakin pasaportunu kaybetti.Yeni pasaport cikartana kadar 6 ay doldu.Vize alman gerekiyor dediler alman konsoloslugu vize vermedi.Oglum türkiyede bunalima düstü lütfen yardim edin oglumu buraya getirmenin bir yolu yokmu.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Neden bunalıma düştü Türkiyede eşiyle beraber yaşayacaksa?21 yasinda evlendi sözlesmeli calisiyor diye esini buraya getiremedi,getirebilirdi onun da yolu yordamı var,oğlun dönebilir fakat uzun uğraşmalı olacak bu zaman diliminde eşide moral olarak yorulacaktır,hayat kolay değil.benim üzüldüğüm nokta neden bazı konuları araştırmadan hareket edilmesi hadi ben sonradan geldim fakat kanun ve nizamı öğrendik.Ayrıca Almanya ya 6ayda bir girip çıkılmasının kanunen bir mantığı yok onunda belli prosedürleri kriterleri bulunmaktadır...
    Konu tolgahamburg tarafından (06 Eylül 2016 Saat 08:00 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi tolgahamburg üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye acemi iste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,091
    43 mesaja 117 teşekkür aldı
    en iyisi bu konuda uzman bir avukat tutmak lazim

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Bunalima dusecek birsey yokki orda yasamak istemiyormuydu?burda dogmasinin anlami yok elindeki oturum dolmus ikinci sorum madem oraya gidecekti neden alman vatandasligini alip gitmedi bu firsati varken? bu isi ancak avukat halledebilir yoksa cok zor.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı akasyali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar oglum almanyada dogdu büyüdü. 21 yasinda evlendi sözlesmeli calisiyor diye esini buraya getiremedi.Türkiyede is buldu oglum türkiyede calismaya basladi 6 ayda bir buraya gelecekti 6 ay dolmasina yakin pasaportunu kaybetti.Yeni pasaport cikartana kadar 6 ay doldu.Vize alman gerekiyor dediler alman konsoloslugu vize vermedi.Oglum türkiyede bunalima düstü lütfen yardim edin oglumu buraya getirmenin bir yolu yokmu.
    Arkadasimiz tam olayi kavrayamamis. Maalesef insanlarimiz bagzi seyleri yanlis biliyor. 6 aya bir giris cikis yapiyorum diye bir sey yok.

Yilin, yani 365 günün, en az 184 gününü, yani 6 ay + 1 gününü Almanya'da gecirmeye mecbursunuz. Gecirmiyorsaniz, yabancilar polisindan Aufenthaltsgesetz'in 51 maddesine göre özel izin belgesi almaniz lazim. Aksi taktirde oturumunuz ölür.

Mahkemede pek sans görmiyorum. Oglu 21 yasinda. Hakim diyecek, dil biliyorsun, yol biliyorsun. Gidip arastirip sorsaydin, diyecek. Hakimler özellikle burda dogup büyüyen yabanci genclere cok sert davraniyorlar. Nedenine gelince, biliyorki hakim, bu genclerin isine gelince herseyi arastirdiklarini, ama isine gelmeyince es gectiklerini. Ayrci arkadasimizin bir gecerli özürüde yok, mesela hastaydi gibi. Özel nedenlerden gitmis, simdide geri gelmek istiyor.

Maalesef su camilerdeki, kahvedeki insanlarimiz, kendi kafalarina göre sohbet ederken ürettikleri kendi mantiklarini yasaymis gibi anlatip en büyük kötülügü ve bencede günahi isliyorlar. Yanlis bilgilerin dagitim merkezi bu iki yer.
    Konu Gercekler tarafından (06 Eylül 2016 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.

8. 6 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben yardima ihtiyacim oldugu icin bilgisi olan arkadaslardan yardim talep ettim. Bir yolu yoksa caniniz sag olsun.böyle bir olay basimiza geldi öyle yapsaydin böyle yapsaysaydin muhabbeti icin degil. Olan oldu sorgulamak elestirmek yerine varsa cözüm önerilerinizi yazin lütfen.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,387 mesaja 9,675 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben yardima ihtiyacim oldugu icin bilgisi olan arkadaslardan yardim talep ettim. Bir yolu yoksa caniniz sag olsun.böyle bir olay basimiza geldi öyle yapsaydin böyle yapsaysaydin muhabbeti icin degil. Olan oldu sorgulamak elestirmek yerine varsa cözüm önerilerinizi yazin lütfen.
    hocam olay muhabbet değil diğer arkadaşları da bilgilendirmek ayni hataya düşmelerini önlemek

yoksa biz burada ne hukukçu ne savcı nede avukatız

sadece bildiklerimizi aynı ortamda paylasıyoruz

Tecrübeli Üye poyraz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    165
    144 mesaja 1,206 teşekkür aldı
    hic alman konsolosluna gitmeden bir sekilde hollanda yada belcikaya getiricektin sonra sinirdan almanyaya sokup almanyada yabancilar polisine gidip pasaportunu kaybettim dicekti ve simdiye kadarda su adresteydim diye sözlü bir sahit olucakti hic bisey olmazdi cunki biliyorum aynisi arkadasin basina geldi boyle yapti oldu ama en garantisi bir avukat dicem ama artik dosylara islenmistir tek caresi yeniden almanyadan evlilik...

Ettiği Teşekkür
    308
    Alıntı poyraz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic alman konsolosluna gitmeden bir sekilde hollanda yada belcikaya getiricektin sonra sinirdan almanyaya sokup almanyada yabancilar polisine gidip pasaportunu kaybettim dicekti ve simdiye kadarda su adresteydim diye sözlü bir sahit olucakti hic bisey olmazdi cunki biliyorum aynisi arkadasin basina geldi boyle yapti oldu ama en garantisi bir avukat dicem ama artik dosylara islenmistir tek caresi yeniden almanyadan evlilik...
    hollanda yada belcikaya bir sekilde nasil gelinir?ilgincmis o kadar zaman gecicek sen kaybettim diyeceksin pasaportu bu zamana kadar nerdeydin diye sormayacaklarmi? bu aradada turkiyede nikah kiyiyor nasil izzah edicen bunu o yalanci sahiti devlet ne yapar biliyormusun bunlar ortaya ciktiktan sonra?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,387 mesaja 9,675 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hollanda yada belcikaya bir sekilde nasil gelinir?ilgincmis o kadar zaman gecicek sen kaybettim diyeceksin pasaportu bu zamana kadar nerdeydin diye sormayacaklarmi? bu aradada turkiyede nikah kiyiyor nasil izzah edicen bunu o yalanci sahiti devlet ne yapar biliyormusun bunlar ortaya ciktiktan sonra?
    Arkadaş herhalde gümrükleri yol geçen hanı sanıyor ..
    bir kere Almanya Hollanda veya Belçika ( Schengen Vizesi) vizen yoksa uçağa almıyorlar

Havaalanındaki havayolları görevlileri vizeleri 20 kere kontrol ediyorlar

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    çözüm avukat tutmak ve işlemlere başlamak fakat oğlun nerede yaşayacağına karar versin...ve daha sonra kanun ve nizamlara uyunuz...
    Konu tolgahamburg tarafından (07 Eylül 2016 Saat 23:36 ) değiştirilmiştir.

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    Almanya zaten ölmüş oğluna tatlı dil ile rızkını burada aramasını söyle.
    Oğlun şanslı biriymiş inan zamanla iyi ki gelmişim diyecek.

Ben oğlumu 16 yaşında Türkiye'ye getirdim, şimdi 12. sınıfa gidiyor çok mutlu iyi ki gelmişim diyor, paraya acımadım oğluma özel derse aldırdım, saati 50 ve 70 tl ödüyorum haftada 8 saat özel ders alıyor, Türkçe, Matematik, ve Tarh, şuan bile bire bir ders alıyor.

Ettiği Teşekkür
    308
    Alıntı yilmaz68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben oğlumu 16 yaşında Türkiye'ye getirdim, şimdi 12. sınıfa gidiyor çok mutlu iyi ki gelmişim diyor, paraya acımadım oğluma özel derse aldırdım, saati 50 ve 70 tl ödüyorum haftada 8 saat özel ders alıyor, Türkçe, Matematik, ve Tarh, şuan bile bire bir ders alıyor.
    usta 50-70 tl dedigin saat fiyatina turkiyede insanlar butun gun gundelikci olarak calisiyor.
    senin cocugun orda yasamak istiyor olabilir ama herkez ayak uyduramaz tek tarafli dusunemessin bunu cok onemli konu cunku yasam soz konusu.Pismanlik konusu bambaska bir konu.Arkadasimin oglu turkiyede yasamak istiyor durmadan beni gonderin diyor neden biliyormusun burda bos gezenin bos kalfasi.Orda hosuna gidiyor cunku her zaman bosta insan var burda cani SIKILIYOR etrafindaki insanlar ya calisiyor yada okula gidiyorlar simdi sana sorum bu insanda mutlu olurmu ilerde pisman olmazmi temelli turkiyeye donse ne dersin? yada maddi durumu iyi olmayan bir aile senin yaptigin gibi 50-70 tl satte verecek durumu yoksa o ailenin cocuguda mutlu olurmu? bunun icin diyorum tek tarafli dusunulemez boyle seyler bu arkadasimizin oglu hatayla yada bilerek yada sorumsuzluktan bir turlu kalmis orda bu cocugun buraya gelmesi geri donmesi cok zor tek yolu avukat ve mahkeme buda garanti bir sey degil ama baskada caresi yok.

17. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta 50-70 tl dedigin saat fiyatina turkiyede insanlar butun gun gundelikci olarak calisiyor.
    senin cocugun orda yasamak istiyor olabilir ama herkez ayak uyduramaz tek tarafli dusunemessin bunu cok onemli konu cunku yasam soz konusu.Pismanlik konusu bambaska bir konu.Arkadasimin oglu turkiyede yasamak istiyor durmadan beni gonderin diyor neden biliyormusun burda bos gezenin bos kalfasi.Orda hosuna gidiyor cunku her zaman bosta insan var burda cani SIKILIYOR etrafindaki insanlar ya calisiyor yada okula gidiyorlar simdi sana sorum bu insanda mutlu olurmu ilerde pisman olmazmi temelli turkiyeye donse ne dersin? yada maddi durumu iyi olmayan bir aile senin yaptigin gibi 50-70 tl satte verecek durumu yoksa o ailenin cocuguda mutlu olurmu? bunun icin diyorum tek tarafli dusunulemez boyle seyler bu arkadasimizin oglu hatayla yada bilerek yada sorumsuzluktan bir turlu kalmis orda bu cocugun buraya gelmesi geri donmesi cok zor tek yolu avukat ve mahkeme buda garanti bir sey degil ama baskada caresi yok.
    Tabi ki avukatla hakkını arasın her altı yada gelip gitmek bedava değil.
    Gidemiyorum diye bunalıma girmemesi için çocuğun Türkiye'nin kötü bir yer olmadığını bilmesi lazım.
    Yaşamsını bilen için Türkiye'miz bir cennettir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı yilmaz68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Paran varsa heryer güzeldir ama...
    Ben Tr de almanyaya geldim sırf eğitim için. ��
    Hemde güzel işim varken.
    Paran varsa elit yerde oturur elit okullarda okursun.
    Çevren varsada iyibir işin olur.
    Konu Memoli1976x tarafından (07 Ocak 2017 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.

20. Aslanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Bir türk 6 aydan fazla Türkiyede kaldigi zaman bütün haklari ölmüyormuydu ?
    eger halen öyleyse
    Avukat nasil yardim edecek ?

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Avukat sadece iste gecerli bir özür bulmaya calisiyor. Yani yok hastaydim, bunalimdaydi gibi. Ama maalesef yabancilar polisi bunlara kolay kolay razi gelmiyor.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    slm akasyali arkadas seni anliyorum her insan hata yapar hakikatten zor bir durum bence bir bilen avukata danis insallah tekrar ogluna kavusursun

24. kamanli üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Türkiyede pasaportu kaybedenlerin aklinda bulunsun kaybettiginiz zaman almanyada bulunan aileden biri varsa veya yoksa telefonla irtibata gecmeli ordan size bilgi veriyorlar senin dosyan orda oldugu icin sen yabancilar polisinda dosyan oldugu burandan sana oturubunla ilgili yazi gonderiyorlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Bu arada konuya cevap degil benim merak ettigim bir sorum olacakti , burada dogan , okuyan cocuklar cifte vatandaslik almiyorlarmi ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)