Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2759 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede Yaz uygulaması

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Romeo: sen takmissin kafaya arabistana. gelecek doguda, cin ve hindistanda oldugu icin, böyle olmasi daha iyi degil mi? avrupada ne varmis ki saat birimimiz ayni olsun?
    @Cengiz Bond hacim nereden anladin hemen kafayi Arabistana bagladigi mi ?Cok mu belli oldu ya ?

Sanirim bazi arkadaslara yazdiklarimi dikkatlice okumadi ki baska manalar cikariyorlar.
    Iki yazim da da belirtigim gibi ben sadece bir idia yi aktardim , isteyen herkes istedigine inana bilir!! Eger yanlis animsamiyorsam , birileri birini buraya odbusman olarak atamadi demi?

Gelecek hangi anlamda dogu da imis ? Üretmeyen , birsey icat etmeyen sadece baskalarinin buluslarini cok ucuza imal etmek mi gelecek ?
    Gecen Wirtschaftwoche de okudum , cogu büyük firma artik yatirimlarini uzak dogu dan cekiyormus zira oradaki iscilik ücretleri artiyormus. ( Sahsem kendim de büyük bir sirketi bayiligini yapiyorum ve son birkac sene de aldigimiz mallarin fiyatlari hep artiyor ve sebeb olarakta artik cin de de isciligin pahalastigi söyleniyor.)
    Gelecekten kastin eger Ekonomik durum ise bence yanliyorsun , avrupali icin gelecek Balkan ülkeri ve hatta türkiye!!

Avrupa da ne varmis diye soruyorsun ya , ne yok ki ? En önemlisi ne var biliyormusun? Zamaninda avrupadan cok cok cok üstün olan Arap bilim adamlarinin, cinli Bilimadamlarinin icatlarinin/buluslarinin üstüne birseyler ekleyip ayni seyi sana satmasi var!!
    Ben sahsen Avrupa hayrani degilim ama yaptiklarini da görüyor , izliyorum.

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Igdır ın baz alınmasının sebebi bir saatlik saat farkının elde edilmesi .. yoksa öküzün altında buzağı aramaya gerek yok
    olayı siyasi veya dini unsurlara bağlamak abesle iştigaldir

Hatta Almanya da bile bir arasöz konusuydu meclise kadar gelmişti https://www.bundestag.de/presse/hib/2014_11/-/338990

Uluslararası ortak saat kullanımı amacıyla ortak bir başlangıç belirlenerek (Greenwich) oluşturulmuş,
    on beş boylamın güneş önünden bir saatte geçişi esas alınarak on beş boylam aralıkla çizilen saat dilimleridir.

Bir ülke on beş boylam aralıklarından hangisi içerisinde yer alıyorsa o boylamın saatini ulusal saati olarak kullanır.

Türkiye'de kışın ikinci saat dilimi olan (GMT+2) İzmit'ten geçen 30°doğu meridyeni saatlerini ayarlarken
    yazın ise gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla Iğdır'dan geçen 45°D boylamına (üçüncü saat dilimi) saatlerini ayarlamaktadır.

Türkiye'de saatler kış döneminde başlangıç meridyeninden 2 saat, yazın 3 saat ileridir.
    Yaz saatinde Iğdır'da, kış saatindeyse İzmit'te Güneşin doğuş ve batış saatleri coğrafya sorularında sabit olarak hesaplanır.( 06-18 )

Bir ülke içinde meridyenlerden herhangi birinin yerel saatinin ülke sınırları içinde kullanılmasına ulusal saat (ortak) saat denir.
    @hOrOz bir yerde sana katilmakla beraber , herseyin altinda buzagi aramak olayinda gibi , seninle ayni fikirde degilim zira gecmis 14 sene icinde hükümettin yaptigi herseyin ama herseyin altinda baska birseyler , baska art niyetler cikti. Olayi siyasilestirmemek icin istermiyorum!!!
    Hükümet kanadindan yapilan aciklama sahsen beni tatmin etmedi , seni etmis olabilir birsey diyemem.
    Konu Memoli1976x tarafından (13 Eylül 2016 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı Romeo29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @hOrOz bir yerde sana katilmakla beraber , herseyin altinda buzagi aramak olayinda gibi , seninle ayni fikirde degilim zira gecmis 14 sene icinde hükümettin yaptigi herseyin ama herseyin altinda baska birseyler , baska art niyetler cikti. Olayi siyasilestirmemek icin istermiyorum!!!
    Hükümet kanadindan yapilan aciklama sahsen beni tatmin etmedi , seni etmis olabilir birsey diyemem.
    ya siyasileştirmek istemiyorum diyorsun ama senin niyetin siyasi

olmayan bir şeyi buraya yazmak art niyettir

her hükümetin her vatandaşı tatmin etmesi mümkün değildir

sen istediğin gibi anlamaya devam edebilirsin sorun yok

ben 50 yaşına girdim ben kendimi bildiğim bileli saatleri ileri ve geri alma sistemi böyledir ..
    Konu hOrOz tarafından (13 Eylül 2016 Saat 18:04 ) değiştirilmiştir.

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,912 mesaja 156,496 teşekkür aldı
    Arkadaslar, Konuyu siyasetlendirmeyelim!!!
    Konu Memoli1976x tarafından (13 Eylül 2016 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)