Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2785 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krank " li iken Patronun eve gelmesi

Üye
    Ettiği Teşekkür
    75
    16 mesaja 23 teşekkür aldı
    Üst düzey yönetici gelemez ancak yaninda herhangibi calisan bir görevliyle mektubu gönderebilir yasal olarak geschäftsführer, leitende Person cikis yada abmahnung getirmesi yasak

2. Cesur69 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı Cesur69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üst düzey yönetici gelemez ancak yaninda herhangibi calisan bir görevliyle mektubu gönderebilir yasal olarak geschäftsführer, leitende Person cikis yada abmahnung getirmesi yasak
    kim demiş ?? Nerede yazıyor ?

Firmanın şefinden kimde bu iş için Vollmacht varsa o kişi kündigen yapabilir ... kapına kadar gelir eline de verebilir

5. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Neyseki ZwischenZeugnissi aldım zorda olsa. Dediğiniz gibi patron bana kafayı takmış. Açık açık bana söyledi seni öylede olsa böylede olsa hiç Abfindung ödemeden çıkartacam diye imadan bulundu. Şimdi ise hergün beni mobing yapıyor . Normalinde ben makineden çalışıyorum elime verdi Süpürgeyi halleyi temizlettiriyor. Yapacak birşey yok sonuçta ....... Patron. Bende dişimi sika sika yapıyorum. Benim sınırlarımi zorluyor doğru bir zamanı bekliyorum. Berufsgenossenschaft şikayet edecam makinenin Notaus sökülmüş buna benzer çok yasak olaylar var. Şimdi berufsgenossenschaft numarasini bulmaya çalışıyorum gizliden isim vermeden şikayet etmek icin. Inşallah öbür işyerinde güzel bir haber gelirde bunlarla hiç uğraşmam.
    Inanin işe gidesim hiç yok , aynı okul çocuğu gibi sızlana sizlana gidiyorum.

7. belalimisa üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    belalimisa@

Kardesim internet kullanabiliyorsun ver google bulundugun sehirdeki DGB ile irtibata gec http://www.bgbau.de/.
    Sanirim dedigin gibi sefin seni kafaya takmis her ihtimalde cikisini vermek istiyor,sana cikis verememesinin sebebi ise,meslegini yeni yapmissin,her is yeride meslek yaptirdigi kisiler 1 yil calistirmak zorundadir,calistirmadigi taktirde bir yillik tazminat vermek zorundadir.

Sende bir yil sonra seni rahat caikabilecegini hesaba katarak kendine simdiden yeni bir is aramani tavsiye ederim.

9. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyseki ZwischenZeugnissi aldım zorda olsa. Dediğiniz gibi patron bana kafayı takmış. Açık açık bana söyledi seni öylede olsa böylede olsa hiç Abfindung ödemeden çıkartacam diye imadan bulundu. Şimdi ise hergün beni mobing yapıyor . Normalinde ben makineden çalışıyorum elime verdi Süpürgeyi halleyi temizlettiriyor. Yapacak birşey yok sonuçta ....... Patron. Bende dişimi sika sika yapıyorum. Benim sınırlarımi zorluyor doğru bir zamanı bekliyorum. Berufsgenossenschaft şikayet edecam makinenin Notaus sökülmüş buna benzer çok yasak olaylar var. Şimdi berufsgenossenschaft numarasini bulmaya çalışıyorum gizliden isim vermeden şikayet etmek icin. Inşallah öbür işyerinde güzel bir haber gelirde bunlarla hiç uğraşmam.
    Inanin işe gidesim hiç yok , aynı okul çocuğu gibi sızlana sizlana gidiyorum.
    hangi iş dalında çalışıyorsun ??

olduğun sehirdeki Arbeitsschutzbehörde veya işyerinin bağlı oldugu Berufsgenossenschaft ?

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Horoz@ abicim ,
    Ben Metall bronjeden çalışıyorum.
    Ama IGM bağlı değiller , küçük bir firma 12 tane işçisi var.
    Berufsgenossenschaft diye araştırdım amma , şikayetlenmek için bir bölüm bulamadım.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    şimdi senin bağlı oldungun Berufgenossenschaft Holz und Metal ..

bazı şehirlerde Gewerbeaufsichamt a başvurabilirsin veya bağlı olduğün Regirungsbezirk neresiyse sorumlu olan daire

mesela ben Köln e bağlıyım
    https://www.fms.nrw.de/brkoeln/form/...941DC7FC0FC40F

14. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Arkadaşlarim abilerim açmalarim hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. BG numarasini sonunda buldum. Anumium oluyormuş konuştum amma simdikide artık cesaret ve fijdan işi. Birazdaha bekleyim durumlara bakayım ne olacak ne olmayacak. Artık damarıma tam bastimi iş işten gececek. Tabi nede olsa onlar bir firma , ceza onlara fazla komaz diye düşünüyorum. Neyseki herşeyden bir hayır vardır.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    521 mesaja 1,097 teşekkür aldı
    Bu gibi durumlarda "aus eigene erfahrung" genelde BG gelmeden is yerini arayip it iti isirmaz misali biz geliyoruz diye haber veriyorlar. Aramizda yönetici konumunda calisan arkadaslar teyit edecektir mutlaka :-)

17. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Senin yerinde olsam hemen DGB üye olurum pirivat olarak,ileride karsilasacagan olumsuzluklarda onlarin avukatlari hemen devreye gecer.

Bildigim kadariyla 10-12 kisiye kadar calistiran firmalar sendikaya baglanmak zorunda degiller,tabiki bunu Horoz kardesimiz daha iyi bilir,kendisi sendikada vertraunsmanlik yapmis kisi,sana detayli bir sekilde aciklama yapabilir.

19. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Moderator brian_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    361 mesaja 1,127 teşekkür aldı
    abmahnung nicin verildi ?

eve gelebilir ama sen iceri alirsin almazsin senin bilecegin birsey.

istersen eiscafede otur yine birsey diyemez eger doktor seni yatakliktir diye rapor yazmadiysa.

bunlar ayri seyler ama gelip abmahnung vermesi baska bir konu.

21. brian_usta üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    http://img5.fotos-hochladen.net/uplo...m50rxdevoq.png

Sizce bu Arbeitzeugnis nasil birsey , kötü birsey belirtmismi acaba caktirtmadan.
    Konu belalimisa tarafından (25 Ekim 2016 Saat 20:44 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    41 mesaja 71 teşekkür aldı
    Arkadaşım, hiç negativ birşey yok. Hep positiv şeyler yazmış.

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://img5.fotos-hochladen.net/uplo...m50rxdevoq.png

Sizce bu Arbeitzeugnis nasil birsey , kötü birsey belirtmismi acaba caktirtmadan.

Senden cok memnun olduklari yaptigin bütün isleri sirasiyla yazmislar,senin icin cok pozitiv bir durum,yani negativ olan hic yazi yok.Kendini ferah tutup istede cok istekli calisip kendini biraz ispatlamalisin.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    22 mesaja 35 teşekkür aldı
    Formulierungen für Sehr gut (Note 1)

Wer „sein Aufgabengebiet beherrschte“, „optimale Lösungen fand“, über „hervorragende und fundierte Fachkenntnisse verfügt“, „neue Situationen stets sehr gut und sicher meisterte“ ist ein „Musterschüler“ mit der Arbeitszeugnis Note 1 sehr gut. – Andere Formulierungen in der Zeugnissprache für „sehr gut“ sind:

„erledigte seine Aufgaben stets selbstständig mit äußerster Sorgfalt und Genauigkeit“
    „erledigte zugeteilte Aufgaben stets zu unserer vollsten Zufriedenheit“
    „war im höchsten Maße zuverlässig“
    „arbeitete stets zuverlässig und genau“
    „erzielte herausragende Arbeitsergebnisse“
    „hat vereinbarte Ziele selbst unter schwierigsten Bedingungen zumeist noch übertroffen“
    „stets hochmotiviert“
    „zeigte außergewöhnliches Engagement“
    „wurde von Kollegen, Vorgesetzten und Kunden stets als freundlicher und fleißiger Mitarbeiter geschätzt“
    Konu eren67 tarafından (25 Ekim 2016 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Bak buna şaşırdım iyi yazdığına , kafasına taşmi düştü ne etti.
    Şimdi merak ettim benden kicik olan patron iyi yazmazi hayret verici.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    belalimisa benim tahminim seni cikarmak istiyor. Isveren niye iyi yaziyor ?? düsün bakalim . Kötü not verse is belki bulamassin . iyi notta daha cabuk is bula bilirsin. bence ileriye dönük iyi plan yap. Sana Özel Message atmisdim belki sana akil vere bilirim cünkü ayne sey benim basimdan gecti.... Burada detail li aciklamak istemiyorum.

Isyerinde her adim atigina dikkat et ! Seni evde ziyarete geliyorsa ve sana baksa isler veriyorsa o zaman seneryo yu yazmis demek / bence ....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Evet sonunda beklenen geldi , bugun patron beni Büroya Cagirdi.

Bana 6 tane Abmahnung verdi :

29.01.2016 = 10 dakika gec kalmisim ise / malesef hatirlamiyorum dogrumu birsey diyemiyecam belkim dogrufurda
    01.03.2016 = 8 dakika gec kalmisim ise / malesef bunuda hatirlamiyorum dogrumu diye belkide dogrudurda
    19.07.2016 = 30 dakika gec kalmisim ise / males bunuda hatirlamiyorum dogrumu diye belkide dogrudurda
    07.10.2016 = 13 dakika gec kalmisim ise / Burasi dogru hatirliyorum gercekten gec kaldim .
    25.10.2016 = 15 dakika gec kalmisim ise / Burasida dogru hatirliyorum gercekten gec kaldim .
    19.10.2016 = Bu tarihtende yanlis kesim yapmisim , musterinin istedegi ölcuden kisa ( ufak ) kesmisim , burasi yalan cunku ben kestigim mali hep kontrol ederim.

Bu sebepten dolayi elime verdi 6 Abmahnungu v, bundan sonrada seni Kündigen yapacam dedi. Bende hic biryere imza atmadan aldim ciktim disari kardesimle konustum telefonla , oda dedi alma git geri masasina koy Postayla yollamasini söyle dedi . Bende gittim masasina koydum , lutfen postayla gönderin bana dedim , parton olmaz dedi , ben masaya koydum ciktim . Sonrada gördum elinde zarfla is yerinde ayrildi . Galiba postaneye gitti.

Simdi arkadaslar Horoz@ abicim osmanbey@ , morelim acayip sekilde cok bozuk , zaten makineninde haylen notaus yerini yapmadilar daha , ben yarin ev doktarina gitsem olurmu , saka degil isten kacmakta degil cidden morelim cok bozuk bu sekilde nasil calisayim.
    Avukati aradim oda beni 1 saat sonra geri arayacak , dur bakalim o ne diyecek .

Sizlerinde bilgilerinize igtiyacim var .

Saygilarimla

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS:

Simdi 10 dakika önce avukatimla konustum, durumlari ona anlattim .
    Bana kesinlikle ise gitmememi söyledi , zaten gidecek durumumda yok , hemen isyerini aradim ve arattirdim yarin ise gelemeyecegimi söyledim , sebebi de 6 abmahnundan sonra sinirlerim bozuldu dedim.Calisa bilecek durumda degilim dedim.

Artik ipler koptu , pazartesi gunude avukata terminim var.

Arkadaslar sonuclari buraya yazmakta devam edeyimmi , herkes bilgilensin diye , yoksa bosuna mesgulmu etmis oluyrum bilemedim.

Ama haklarinizi helal edin , sizlerinde zamaninizi aldim , bana cok yardimci oldunuz.

Saygilarimla
    Konu belalimisa tarafından (27 Ekim 2016 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    bizim iş yerinde bir Senegalli vardı aynı problemleri yaşadı ,gerçi kendide biraz sorunluydu agresifti tavsiyelerde bulunuyorduk iş yeriyle aranı düzelt diye fakat çaba göstermedi en sonunda sözleşmesini yenilemediler sadece bitene kadar çalıştı...

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    sen yazmaya devam et nede olsa birbirimizle paylasım yapıyoruz

avukat niye işe gitme dedi onu anlayamadım ? işverenin eline koz veriyor ?

bence en iyisi Abmahnungları beklemek lazım dı ..

çünkü her Abmahnung hemen Abmahnung değildir ..belirli kurallar ı vardır

mesela zamanı yazması gerekir sonra seni uyarmasi gerekir mesela bir daha yaparsanız diye (bunlar oluşmuş)

birde sana olacak sonucu yazması gerekir mesela takrarı durumunda seni Kündigen yapacağını dair tehtid olması gerek

bunlar yoksa o zaman Abmahnung geçerli sayılmaz

birde şunu untumayalım Abmahnung illa yazıli olması şart degil sözlüde Abmahnen yapabilinir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)