Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2759 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krank " li iken Patronun eve gelmesi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı

Krank " li iken Patronun eve gelmesi

Selam arkadaslar bundan 1 sene önce ben Krankli iken Patron evime geldi ve Abmahnungu elime sIkIstirip gitmisti.
    Abmahnung sebebi belli idi sebeb ise uzun bir mesele.

Amma simdi sizlere sunu tanismak istiyorum.
    Yaklasik 1 seneden den belli Rapor yapmadim veya olmadim ,
    malum simdi ben Raporluyum . Doktor 2 Hafta bana Rapor yazdi , bundan 1 sene önce oldugu gibi Patron bugun benim evime geldi Zile basti , amma ben cikmadim benim oglan bakti ve benim uyudugumu söyledi . Patronda ben sonra yine ugrarim demis.

Benim anlamadigim sey ise , bu adam kafasina göre cikipta beni kontrol edermis gibisine gelebilirmimi evime ben Raporlu iken.
    Birde sunu belirteyim ben bu firmamin 11 senelik iscisiyim.

Sizce bu patron geldiginde elinde herhangibi bir Zarf var ise alayimmi almayimmi , misal bu cikis olabilir veyada Abmahnung , veya ogluma söyleyim babam sizlen Raporu bittikten sonra görusecekmi desin.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    20 mesaja 74 teşekkür aldı
    Benim bildigim kadariyla senin patronun bunu yapmaya hakki yoktur ama su bahaney ile seni ziyaret ede bilir hal hatirini sormaya. Ama hepimiz biliyoruz asil amaci ne oldugunu. Onu eve almaya bilirsin ve arti sana verdigi herhangi bir mektup yasal olarak mahkeme önünde gecerligi yoktur. kagiti oldugu gibi cöpe ata bilirsin ve almadigini söylersin cünkü bunu kanitlicacak bir belgesi veya sahidi yoktur. Eger Krankmeldunugunu üc gün icerisinde is verenine vermediysen, sana abmahnung vere bilir yasal olarak.
    Sen Raporlu iken yani Doktor tarafindan istirahatliysan sana ne abmahnung nede cikis vere bilir, tabiki eger senin is verenin senin gercek hasta olmadigini belgeliye biliyorsa ve sahitleri varsa arti bazi is verenler Dedektiv ile takip etiriyorlar biliyorlar, misal sen Krank yapiyorsun ve baska is ile mesgul oluyorsun veya kacak calisiyorsun bundanda isverenin haberi oluyor o zaman cikis vere bilir.

istersen bu verdigim linklere bak daha detayli bilgi ala bilirsin.

https://www.anwaltskanzlei-ruperti.d...gen-krankheit/
    https://www.flegl-rechtsanwaelte.de/...rankschreibung
    http://www.abmahnung.org/krankheit/

4. BadBoy12 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    arkadaşım Patron evine kadar gelebilir .. hangi kanun yasaklıyor ki ?...

sadece sen içeriye buyur etmezsen o zaman giremez

vereceği neyse Posta kutuna da atabilir ...

Kündigung veya Abmahnung bir şahidin olması durumunda posta kutusuna atılması halinde geçerlidir ...

Alsan da almasan da geçerlidir çünkü seni Abmahnen ve Kündigen yapmış olabilir

sana gelen sadece sana yapılan bildiridir ...

şunu unutmayın Krank lıykende Kündigen yapabilinir .. cami de kahvede duyduklarıızı unutun
    Konu hOrOz tarafından (08 Eylül 2016 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Arkaslar vermis oldugunuz bilgilerden dolayi tesekkurlerimi sunarim .
    Dur bakayim yarin acaba yine gelecekmi , ben size yinede olaylari yazarim .
    saygilarla

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Arkadasim sen Raporlu iken hic bir Is veren evine gelemez öyle bir hakki yoktur.
    Kendim is verenim ve zamaninda Krank yapan elemani ev demi degil mi diye kontrol icin gitmistim. Sonunda daha cok sorun yasadim.

Sen Raporlu iken is veren sana hic bir sekilde abmahnung yada cikis veremez..Raporlu olmak sana verilmis bir sosyal hak, eger gercekten hasta ise yok sirf krank yapiyorsan etik olarak dogru degil ama bu konumuz degil

9. 4 kişi Romeo29 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı Romeo29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim sen Raporlu iken hic bir Is veren evine gelemez öyle bir hakki yoktur.
    Kendim is verenim ve zamaninda Krank yapan elemani ev demi degil mi diye kontrol icin gitmistim. Sonunda daha cok sorun yasadim.

Sen Raporlu iken is veren sana hic bir sekilde abmahnung yada cikis veremez..Raporlu olmak sana verilmis bir sosyal hak, eger gercekten hasta ise yok sirf krank yapiyorsan etik olarak dogru degil ama bu konumuz degil
    Arkadaşım patron gelir evin zilini çalabilir bunu hiç bir kanun engelleyemez fakat içeriye kabul edilmedikçe girmeye yeltenemez

birde şu çıkış-abmahnung verilemez diye yazmayın Krankliyken bile çıkış veribilinir ...

biraz iş kanunlarını bilerek yazalım tabiki belirli kuralları var

ben kendim Betriebsrat ta olduğum için 5 sene içinde iş kanunu (Arbeitsrecht) hakkında çeşitli seminerlere katıldım.

11. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    Merhabalar.
    Benimda zamaninda basiman bir olay gecmisti o aklima geldi.
    Zamaninda Leih Firmada calisirken canima tak etmisti. Verdikleri 3 kurusa ev gecindirmeye calismak üstüne cocuk buyutmek bayagi zordu. Allah kimseyi Leih firmaya muhtac etmesin. Neyse 8 senenin sonunda konustum firmayla zam yapin dedim, burodaki bana ya beni yanlis anlama ama bizim verdigimiz bu istersen isten sen cik baska is bak kendine dedi. Birde ya sakin yanlis anlama iste senin iyiligin icin, sana baski yapmiyoruz demisti.
    Öylemi tamam dedim. 8 ay icinde 7 ay krank yaptim. Bir gün eve bir mektup geldi, actik baktik MDK diye bir yer ilk defa duyuyordum. Bana yarina termin vermisler, yani düsünün 3 gun icinde bütün olay. Dün benim firmam AOK yi aramis biz bunun kranklarina inanmiyoruz diye ayni gun bana mektup yaziyorlar AOK. Öbürsü güne MDK ya termin veriyorlar. Aradim avukati nedir diye mecbur gitmen lazim dedi avukat. Uzatmiyayim gitttim kontrolumu oldum ordaki doktorda evet krankli dedi. Sonucta bu 8 ay sonunda ben kranki birakip is basi yapinca firma cikisimi verdi.
    Yani krankliyken cikaramaz degil sadece cikarmaz. cunku sen avukata verdigin zaman butun masraflari ödemesi lazim haksiz oldugu icin.
    Kontrol icin evine gelir tabiki ben kontrol icin geldim demez cünkü öyle bir hakki yok. Baska birsey vardi der, bir kagit vericektim der.
    Bu arada Krankli olana evde durucak diye bir kaidede yok. Ben bel agrisindan cikmistim kranka. doktor bol bol yüzüceksin, bol yürüyüs yapicaksin demisti.
    Almanyada hersey isciler icin ama sadece biraz isini yoluna göre yapman lazim.

13. 4 kişi Tanyel üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    300
    29 mesaja 74 teşekkür aldı
    Burdan alıntı

I. Darf der Arbeitgeber dem Arbeitnehmer während der Krankheit kündigen?

Bei der Kündigung während einer Krankheit geht es um den Zeitpunkt der Kündigung, also um die Frage, ob einem Arbeitnehmer gekündigt werden kann, wenn er krank ist.

Dass eine Kündigung während der Krankheit unwirksam ist, ist ein hartnäckiger Irrtum. Das Gegenteil ist der Fall. Kündigungen dürfen auch ausgesprochen werden, während der Arbeitnehmer krank ist. Geht dem Arbeitnehmer das Kündigungsschreiben während er krank ist zu, ist die Kündigung deshalb noch nicht unwirksam.

Arbeitnehmern bringt es daher nichts in die Arbeitsunfähigkeit mithilfe einer Krankschreibung zu flüchten, um der Kündigung zu entgehen. Arbeitgeber hingegen brauchen vor einer Kündigung nicht deshalb zurückschrecken, weil der Arbeitnehmer krank ist. Die Krankschreibung des Arbeitnehmers wegen krankheitsbedingter Arbeitsunfähigkeit ist kein Kündigungshindernis.

15. özfenerli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Telefonla Ararda evine gelebilirde...eşim Alman ve operasyon müdürü patronu biraz entresan biri Kranka çıktığında hem evden hem cep telefonundan gün içerisinde bir kaç defa aramıştı

17. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar bundan 1 sene önce ben Krankli iken Patron evime geldi ve Abmahnungu elime sIkIstirip gitmisti.
    Abmahnung sebebi belli idi sebeb ise uzun bir mesele.

Amma simdi sizlere sunu tanismak istiyorum.
    Yaklasik 1 seneden den belli Rapor yapmadim veya olmadim ,
    malum simdi ben Raporluyum . Doktor 2 Hafta bana Rapor yazdi , bundan 1 sene önce oldugu gibi Patron bugun benim evime geldi Zile basti , amma ben cikmadim benim oglan bakti ve benim uyudugumu söyledi . Patronda ben sonra yine ugrarim demis.

Benim anlamadigim sey ise , bu adam kafasina göre cikipta beni kontrol edermis gibisine gelebilirmimi evime ben Raporlu iken.
    Birde sunu belirteyim ben bu firmamin 11 senelik iscisiyim.

Sizce bu patron geldiginde elinde herhangibi bir Zarf var ise alayimmi almayimmi , misal bu cikis olabilir veyada Abmahnung , veya ogluma söyleyim babam sizlen Raporu bittikten sonra görusecekmi desin.
    Sorunun net cevabi burada:

https://www.gehalt.de/news/darf-sich...it-ueberzeugen

19. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Horoz yazdigingi katiliyorum. Kontrol icin gelebilir ama iceriye almiya bilirsin...... Ve Patron seni kafaya taktisa cikara bilir . 1 Abmahnung ve ondan sonra 1 tane daha ..... hakli olsada haksiz olsada . seni biktiriyasakadar . Rechtsschutz varsa iyi yoksa kötü Abfindung almaya calis !

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Osmanbey arkadaş Rechtschutz var. Gerçi beni atmasina ata bilir belkimde amma lakin ben üzülürmuyum Hayır üzülmem. Benim Abfindung olayı ilgilendirir onu versin ne yapıyorsa yapsın. Şimdi bizim Patron çocuk gibi , benle şimdi bu 2 ay konuşmaz birde bizim orda meslek yapanlar var . Onlara söylüyor onlarda bana emrediyor şunu yap bunu yap. Buda haliyle benim zoruma gidiyor , yani mobing yapıyor bende mecburen doktora görünmek zorunda kalıyorum.
    Neyseki benim kizdihim olay ise şudur gelip de beni kontroll etmesi.
    Bunuda öğrendim kontroll etme sebebini ,acaba başka biryerde kaçak olarak çalışıyormu diye.
    Bunuda benim iş arkadaşımın ağzını yoklamis ordan biliyorum.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz yazdigingi katiliyorum. Kontrol icin gelebilir ama iceriye almiya bilirsin...... Ve Patron seni kafaya taktisa cikara bilir . 1 Abmahnung ve ondan sonra 1 tane daha ..... hakli olsada haksiz olsada . seni biktiriyasakadar . Rechtsschutz varsa iyi yoksa kötü Abfindung almaya calis !
    3. Abmahnungdan sonra çıkarabilir sadece hikaye bir 1.Abmahnung da bile işten atabilir
    önemli olan Abmahnung içi gösterlen sebebin ağirlığı ..

Abfindung olayıda şöyle Firma Abfindung verecek diyebir kanun yok
    Firma gönülllü olarak teklif edebilir veya siz mahklemede Kündigungsschutzklage açmanız gerek
    Davanın sonuda iki taraf ya iş yerinin iade edilmesi veya Abfindung parası konusunda anlaşabilir
    Konu hOrOz tarafından (22 Eylül 2016 Saat 10:06 ) değiştirilmiştir.

23. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani mobing yapıyor bende mecburen doktora görünmek zorunda kalıyorum.
    .
    * 20 senenin üzerinde büyük bir sirkette calisiyorum.
    Bende mobing yüzünden kranka cikdim 3 aydir krankdayim,Bu 3 ay icerisinde.bana neyin var diye mektup geldi,(sizi ilgilendirmez diye cevap verdim)
    ondan 3 Hafta sonra BEM Gespräch icin cagirdilar,(Krankim gelemem diye cevap verdim)
    Gecen hafta yine BEM icin mektup geldi,Kafalarina göre bir gün ayarlamislar beni cagiriyorlar

Telefon Ettim krankim gelemem dedim,Kranksaniz yatalak degilsiniz dedi bana,Bende sizi ilgilendirmez,Krank oldukca gelme mecburiyetim yok dedim,Telefonda beni tehtid ve korkutmaya calisdi

Yinede randavuya gelemecegimi söyledim.sonunda bana kizip telefonu yüzüme kapatti

sonucda isden cok sogudum son bir senede,dahada calismak istemiyorum,Atsalar abfindubgu alip hemen tr ye döncem

25. clon üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    711
    38 mesaja 65 teşekkür aldı
    Selam,
    Bende zamaninda uzun krank da kalmistim , is yerinden Birkac adam geldi Gewerkschaftdan (isverenin yala k cilari ) .
    Neticesinde Krankli iken cikis verdiler ,
    Abfindung olayi da mecbur deyil Almanyada , bana Avukat söylemisti ozaman , inanmadim baska Avukata gittim aynisini oda söyledi , ama cok sükür nasip imde varmis Abfindung az da olsa aldim Abfindung.

27. enes67 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    * 20 senenin üzerinde büyük bir sirkette calisiyorum.
    Bende mobing yüzünden kranka cikdim 3 aydir krankdayim,Bu 3 ay icerisinde.bana neyin var diye mektup geldi,(sizi ilgilendirmez diye cevap verdim)
    ondan 3 Hafta sonra BEM Gespräch icin cagirdilar,(Krankim gelemem diye cevap verdim)
    Gecen hafta yine BEM icin mektup geldi,Kafalarina göre bir gün ayarlamislar beni cagiriyorlar

Telefon Ettim krankim gelemem dedim,Kranksaniz yatalak degilsiniz dedi bana,Bende sizi ilgilendirmez,Krank oldukca gelme mecburiyetim yok dedim,Telefonda beni tehtid ve korkutmaya calisdi

Yinede randavuya gelemecegimi söyledim.sonunda bana kizip telefonu yüzüme kapatti

sonucda isden cok sogudum son bir senede,dahada calismak istemiyorum,Atsalar abfindubgu alip hemen tr ye döncem
    BEM gitme mecburiyetin yok ama sizi ilgilendirmez dersen işverene büyük bir koz vermiş olursun

eğer ileride firma çıkış verirse ellerinde kartları iyi olacaktır çünkü biz elimizden geleni yaptık diyeceklerdir

BEM in problemlerin anlaşılması ve ortadan kaldırılması ortak noktaların bulunması içindir

BEM katillacak kişileri sen belirleyebilirsin Betriebsrat Personalbüro veya Schwerbehindervertretung

inanın benim çalıştığım firma yılbaşında kapatıldı yani 6 aydır bunalıma giriyorum

Piyasada iş yok olan yerlerde malum Leihfirmalar

birde yaşınız yüksek ise iş bulmak imkansız

ha sırtımı Jobcenter e dayarım derseniz verecekleri para nedir ki?

çocuksuz aileler fazla para alamıyor

demek istediğim işinize sahip çıkın ( bu hasta hasta çalışın demek değil .. hastaysan hastasındır ... biliyoruzki Almanya da yapılan Krankların %80 keyfidir) )

önceden işyerinde ahlanıp sızlananlar şimdi keşke işimize devam etseydik diyorlar

işinizin değerini işsiz kalınca anlarsınız

birde Abfindunga güvenmeğın çünkü yasal bir dayanağı yok eliniz boşta gidebilirsininiz .. hakimin kararı belirliyor

29. 5 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BEM gitme mecburiyetin yok ama sizi ilgilendirmez dersen işverene büyük bir koz vermiş olursun
    birde Abfindunga güvenmeğın çünkü yasal bir dayanağı yok eliniz boşta gidebilirsininiz .. hakimin kararı belirliyor

Bana krankdayken termin yollayip ne oluo olmadigini sorduklari icin öyle dedim,cünkü onlarin öyle bir soru sorma hakki yok

Isde asil sorunda Abfindung icin yasal dayanak yok
    Bana kalsa cikisimi alip Tr ye dönecemde,cikisimi alip gidersem pesimden gülerler enayi diye
    o yüzden 5-10 ne alirsam kar diye düsünüyorum

31. clon üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı enes67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Bende zamaninda uzun krank da kalmistim , is yerinden Birkac adam geldi Gewerkschaftdan (isverenin yala k cilari ) .
    Neticesinde Krankli iken cikis verdiler ,
    Abfindung olayi da mecbur deyil Almanyada , bana Avukat söylemisti ozaman , inanmadim baska Avukata gittim aynisini oda söyledi , ama cok sükür nasip imde varmis Abfindung az da olsa aldim Abfindung.
    Betriesbrat olayını bizler biraz yanlış anlıyoruz .. Betriebsrat ismi üzerinde işyeri konseyi demek işçi temsilcisi değil

Betriesbrat ın görevlerinden biride işyerinde çalışma ortamının sürmesidir ...firmanın çıkarlarınıda korumak demektir .. bende zamanında yaptım

önüne öyle şeyler geliyorki şaşarsın adam Bandscheibenvorfall diye Krank yapıyor ama evde banyoyu tamir ediyor

resimlerinide işyerinde herkese gösteriyor ..

ne karar verirsin ??? ondan sonra Scheissss Betriebsrat
    Konu hOrOz tarafından (22 Eylül 2016 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

33. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    belalimisa yazdigim gibi seni kafaya taktilar sa ata bilirler bunu bil. Burada herkez ayni seyi yaziyor . Abfindung hakin yok ...... Kündigungsschutzklage vs.... ayni muhabbet.

Bir kitapta yazan var bide gerecek hayat var..
    Örnek Sana seninin Patronon örnek vereyim 9 Tane Abmahnung verdi, ve bu abmahnunglar dogru veya yanlis olsun farketmez... sen ne yaparsin avukat tutarsin ve klagen yaparsin. ama mahkemede savici Abmahnung konusuna girmeden sunu teklif eder " is durumuna son verelim mi bunu ister misiniz deyi sorar" ve ve cevap evet olursa o zaman sana Abfindung teklif eder .

buna almanyada " gestörtez Arbeitsverhältnis yada Vertrauensbruch vs derler "
    Konu Memoli1976x tarafından (25 Ekim 2016 Saat 09:05 ) değiştirilmiştir.

35. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Üye dr.metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    25 mesaja 46 teşekkür aldı
    arkadasim patronun eve gelip sana abmahnung verebilir bunun kanunda yeri var. bunu senin dosyana ekleyebilir malesef

37. dr.metin üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)