Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2809 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krank " li iken Patronun eve gelmesi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    Merhabalar.
    Benimda zamaninda basiman bir olay gecmisti o aklima geldi.
    Zamaninda Leih Firmada calisirken canima tak etmisti. Verdikleri 3 kurusa ev gecindirmeye calismak üstüne cocuk buyutmek bayagi zordu. Allah kimseyi Leih firmaya muhtac etmesin. Neyse 8 senenin sonunda konustum firmayla zam yapin dedim, burodaki bana ya beni yanlis anlama ama bizim verdigimiz bu istersen isten sen cik baska is bak kendine dedi. Birde ya sakin yanlis anlama iste senin iyiligin icin, sana baski yapmiyoruz demisti.
    Öylemi tamam dedim. 8 ay icinde 7 ay krank yaptim. Bir gün eve bir mektup geldi, actik baktik MDK diye bir yer ilk defa duyuyordum. Bana yarina termin vermisler, yani düsünün 3 gun icinde bütün olay. Dün benim firmam AOK yi aramis biz bunun kranklarina inanmiyoruz diye ayni gun bana mektup yaziyorlar AOK. Öbürsü güne MDK ya termin veriyorlar. Aradim avukati nedir diye mecbur gitmen lazim dedi avukat. Uzatmiyayim gitttim kontrolumu oldum ordaki doktorda evet krankli dedi. Sonucta bu 8 ay sonunda ben kranki birakip is basi yapinca firma cikisimi verdi.
    Yani krankliyken cikaramaz degil sadece cikarmaz. cunku sen avukata verdigin zaman butun masraflari ödemesi lazim haksiz oldugu icin.
    Kontrol icin evine gelir tabiki ben kontrol icin geldim demez cünkü öyle bir hakki yok. Baska birsey vardi der, bir kagit vericektim der.
    Bu arada Krankli olana evde durucak diye bir kaidede yok. Ben bel agrisindan cikmistim kranka. doktor bol bol yüzüceksin, bol yürüyüs yapicaksin demisti.
    Almanyada hersey isciler icin ama sadece biraz isini yoluna göre yapman lazim.

2. 4 kişi Tanyel üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)