Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2757 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Schufa dan kac günde cikilir

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı

Schufa dan kac günde cikilir

Slm arkadaslar ben bankadan 8 ,000€ kredi cekip dispo kredimi kapatmak istiyorum , fakat hic bir bankadan alamadim , sanirim gerekce bende bir kac bankanin kredi kartlari vardi , fakat bu kartlari kullanmadim cebimde duruyor , fakat bu kartlardaki paralar beni borclu gösteriyordu , yani schufada gösteriyordu , bende bütün bankalarin kartlarini geri verip kündigung yaptim 2 gün önce , simdi bu karlarin ve paralarin schufadan cikmasi ne kadar zaman alir , cünkü bunlar schufan cikar cikmaz , yeniden kredi basvurusu yapacam , bir kac bankaya sordum schufadan cikmam kac gün alir kimisi 15 gün kimisi 3-4 ay diyor , fakat ben bu kartlari geri verdigim bankalardan kündigung yaptigima dahir kagit aldim , bu kagitlari alip kredi bas vurusu yapayim mi yoksa bekleyimi mi 2-3 ay ne dersiniz acaba fikirlerini bekliyorum tskürler herkese

2. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Kredi kartini kullanmadiysan ne alakasi var anlamadim?sen bunlari kullanip odemediysen yada aksaklik yaptiysan o zaman schufa devreye girer kredi karti var demek kredin var deme anlamina gelmez ben boyle biliyorum yedi sene onceye kadar kredi yada para odemelerinde herhangi bir seyin parasini odemediysen yada aksattiysan direk schufaya bildiriyorlar senin sorunun bu bence.Kredi kartina kaldiysa su anda elinde olmayan yoktur benim kendi bankam bile bana 12 000€ fazla kredi vermedi borcum kredi kartim hic bir seyim yok gelirim yuksek buna rahmen bana bunu yaptilar gerisini sen dusun.Senin schufa isi uc ay surer diye dusunuyorum ama kredi karti sonucu degistirecegini sanmiyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    30 mesaja 52 teşekkür aldı
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar ben bankadan 8 ,000€ kredi cekip dispo kredimi kapatmak istiyorum , fakat hic bir bankadan alamadim , sanirim gerekce bende bir kac bankanin kredi kartlari vardi , fakat bu kartlari kullanmadim cebimde duruyor , fakat bu kartlardaki paralar beni borclu gösteriyordu , yani schufada gösteriyordu , bende bütün bankalarin kartlarini geri verip kündigung yaptim 2 gün önce , simdi bu karlarin ve paralarin schufadan cikmasi ne kadar zaman alir , cünkü bunlar schufan cikar cikmaz , yeniden kredi basvurusu yapacam , bir kac bankaya sordum schufadan cikmam kac gün alir kimisi 15 gün kimisi 3-4 ay diyor , fakat ben bu kartlari geri verdigim bankalardan kündigung yaptigima dahir kagit aldim , bu kagitlari alip kredi bas vurusu yapayim mi yoksa bekleyimi mi 2-3 ay ne dersiniz acaba fikirlerini bekliyorum tskürler herkese
    kardesim en güzeli schufaya mektup yazip önce bir dökümünü iste bakalim... Seni bu kadar borclu gösteren neymis ögrenirsin.
    ben kendi tecrübelerimi yazayim sen karsilastir. Ben almanyaya 2002 senesinde geldim. 2008 e kadar ne bir telefon sözlesmesi yaptim ne kredili bisey aldim. bankada kontoya sadece maas geldi .Ne aldiysam pesin aldim. Bankada her zaman en az 3000 euro nakitim oldu. hic eksiye düsmedim...
    taa ki media marktan taksitle bir televizyon almak isteyene kadar. televizyon 500 euro idi taksit 45 euro . vermediler kizdim maasim benim 1300 euro bankada 3000 eurom var neden vermiyorsunuz? dediler schufadan red cevabi geldi. bende saturn den alirim dedim gittim oraya ayni hikaye.... kizdim bankaya gittim... dediler beyfendi size bir kredi karti verelim belki schufa düzelir... basvurdum red cevabi geldi... kizdim baska bankaya gittim ordan da red geldi... online basvurdum ordan da red geldi...
    sonra münihte bir türk bankasina gittim durumu anlattim. Sagolsun ordaki memur hayatimi degistirdi. Dedi maasini buraya getir 3 ay bekle sana kredi karti vericem... sonra schufadan döküman aldim...onlarda bir puanlama sistemi varmis... atiyorum hic borcun olmasin puanin 50 .... taksitle bisey aldin geri ödedin 10 puan veriyorlar... 60 oluyor... bisey alip ödeyince puan kazaniyorsun... ödemezssen puanin düsüyor... kredi basvurulari red olunca hepsinden 10 eksi puan yiyorsun.... ben schufa dökümünde medyamark taksit red saturn taksit red kredi basvurulari red hepsini gördüm... bu red olan basvurular benim schufa puanimi alt üst yapmis... sonra ne alirsam taksitle aliyorum... kredi kartindan ucak bileti aliyorum... Schufa böyle lanet bir sistem yani...
    bence senin kredi basvurularin hepsi puanini asagi cekmis... tek care schufa istemeyen bir kredi bulacaksin önce sonra dispoyu kapatacaksin... muhtemelen bu kredi faizi yüksek olacak ... bu benim önerim... schufa ile kredi veren senin puani hepasagi ceker

5. Uppsallla üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Bence en iyisi internet üzeri schufaya kayit ol,senede bir defaya mahsus bedava schufa auskunf istediginde gönderiyorlar.

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    schufada sadece negatif islemler yazmiyor, Uppsallla'ninda dedigi gibi hertürlü para mevzusunda kayit düsülüyor ve schufa score ona göre degisiyor. score parayi geri ödeyebilme durumu gibi degerlendirilebilir, % 90 dan asagiya kredi vermiyorlar benim bildigim.

birden cok adres degisiklikleri, oturdugunuz sehirin bölgesi (hartz4 bölgesi gibi konumlar) maglesef sizinle alakasizda olsa skoru düsürüyor

kredi basvurulari 1 sene boyunca kaliyor ondan sonra siliniyor

kredi kartlari ve banka hesaplari hepsi kayitli

Tecrübeli Üye türko28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    165
    46 mesaja 180 teşekkür aldı
    yuuhh be..valla ilk defa duyuyorum.ne meret seymis bu schufa.kredi alsan ödemesen veya aksatsan bir dert,hic kredili almasan (pesin ödeme yapsan)daha cok dertmis.
    demek ki ben bilmeden iyi yapmisim.ne aldi isem hep taksitli aldim,nasilsa sifir faiz.niye pesin ödeyeyim diye hep taksitli aldim ve hic aksatmadan ödedim ödüyorum.yani bilmiyorum ama yukaridaki arkadasin (@uppsalla)dedigi gibi ise baya cok + puanim vardir herhalde

Üye Profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    24 mesaja 108 teşekkür aldı
    Kreditanfrage ve taksit icin 1 sene;eger Schufadaki bir borcu ödeyip borcu kapattiysaniz kapatma tarihinden itibaren 3 sene.Bu borç sene içi kapatildiysa 3 sene sonraki sene sonuna kadar diye biliyorum.

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Benim kredi karti durumu söyle ,ben bir mobilya firmasindan taksitle koltuk aldim . Ve bu koltuk firmasi santander bank ile calisiyor ve bu banka heray benim kontomdan otomatik para cekiyor, koltuk aldiktan 2 ay sonra bu banka bana kendi kartini yolladi ve kartin üstünde 3000 € guthaben vardi yani kullanima hazir para ama ben kullanmadim , ardindan bir arkadas evine bir kac esya almak istedi roller mobilya firmasindan , onuda taksitle aldim , roller firmasida commerzbankla calisiyor , 2 ay sonra onlarda bana bir kart yolladi 1500€ guthaben vardi üstündaama onuda kullanmadim , ama gecen hafta bu kartlari iptal ettirip kapatim , ve bugüne kadar hic bir ödemeyi aksatmadim hep ödedim 18.000€ kredi cekmistim ödedim bitti , 500€ ya arkadasima hediye almistim ödedim bitti , su an 2 borcum var biri yaklasim 300€ digeri ise 2800 € araba aldim kiz arkadasima , yani toplam bircum 3100 gibi birsey ama hep ödedim ve aksatmadim

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Senin simdilik görünen Kredi iki tane,sen bu iki krediyi aldiginda toplami ne kadardir,cünkü sen bunlari düzenli ödesende schufada görünen devamli toplam kredidir.

Bunlarin ödeme sonu zamani geldiginde sorunsuz ödemissen,borcun kalmamistir diye görünür ama silinmez,silinmesi icinde kredileri aldigin Banka onlara bildirdikten 4-6 hafta sonrasi siliniyor.

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Bugün creditplus diye bir banka aradi ve bana 8000 eu kredi verebileceklerini söyledi ama 10 prozenten tabiki kabul etmedim , ben bundan 3-4 ay önce bu bankaya bas vurmustum bana o zaman 4,5 prozenten verebilecekreni söylediler bende kabul ettim ve benden 3 aylik para kagidini ve 1 aylik konto giderlerini istediler bende götürüp verdim ve bunu merkeze yollayip 15 gün icinde bana döneceklerini söylediler 15 gün sonra ben arayip sordum bana verdikleri cevap , sizin suan schufada görünen 3000 Eu ve ayriyeten 1500 eu borcunuz var bu yüzden olmuyor demislerdi , ama bugün ayarip herseye ragmen 8000 eu verebileceklerini söylediler ;-)) ne olduda simdi vermek istiyorlar madi durumum ayni degisen yok , önce vermek istemiyen simdi gel verelim diyor ,

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    10% dan vericeklerini diyorsun cok yüksek faiz,bence Targobank'a sor derim,bundan dört ay öncesi ben4% aldim,baska bankalarada sorusturmani tavsiye ederim.

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Zaten benim bulundugum banka targo bank o bile vermiyor .

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Slm tekrardan bugün posta kutuma baktım 2 bankadan kredi vermek icin kagit yollamislar , biri noris bank . Digeri barclaycart , ama barclaycart 2 tane ayri ayri vetrag yollamis. Biri 4.15 prozenten kredi veriyor digeri ise 3.78 prozenten ben 3,78 i imzalayip yolliyacam , güzel yani benden sadece. Son iki ayin aylik gelir kagidini istiyorlar , diger bankalar hem aylik gelir kagidini hemde son 1 ayin konto giderlerini istiyorlar , son 2 ayin gelir kagidini kopya yapip yolliyacam , sizden bir konuda yardim isteyecem , gecen hafta kapattigim diger konto kartlarinin , yani kredi kartlarini kapattigima dahir banka kagitlarinida yollayimi acaba

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Hicbiryere borcum yok. 1Kredi Karti, 1 American Express, 2 Tane Girokonto var.
    Media Marktdan Buzdolabi alacakdim alamadim. (700€) 6 Ay Taksit yapacakdim. Hicbir banka kabul etmedi.
    Schufadan bedava Auskunft aldim. Senede 1 tane badava. Score 73% olmus. Bekarken tek odali evde kaliyordum. Evlendim 3 Odali eve tasindim.
    Adres degisince, Kreditanfrage olunca score düsüyormus. Simdi 1 yil beklemem lazimmis. Lanet olsun böyle sisteme

17. canstar168 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Birde üzerinize 2-3 kredi oluncada bir yenisini vermiyorlar miktarlari kücük de olsa ve bir yenisini ödeme imkani da olsa Schufadan gecilmiyor( Bende öyle olmustu). Zamaninda kredi aldigim bankalardan banada kart gelmisti ama kullanmadigim icin belli bir zaman sonra mektup geldi kartlari deaktivieren yapiyoruz diye. Ayrica bankalardan ikide bir reklam geliyor kredi verelim filan diye, acip bakiyorum sonrada yirtip atiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)