Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2756 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede Radar Tecrübesi

Yeni Üye taktak06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    15
    7 mesaja 21 teşekkür aldı

Türkiyede Radar Tecrübesi

Merhaba Arkadaslar,

yine bir izin sezonunun sonuna geldik. Insallah herkes sag salim vatanina gidip gelmistir.

Benim sizinle paylasmak istedigigim konu: Türkiyede radara yakalanmak.
    Bundan bir kac sene önceye kadar Türkiyede radar arabisina yakalandigin an, hemen bir kac yüz metre sonrasindan saga cekip cezasini kesiyorlardi.
    Son iki senede sanki bu sistemi biraz degistirmisler gibi geldi bana: Simdi radar arabasi cekdikden sonra, yolun takibinde durdurup ceza kesmiyorlar. Anladigim kadariyla, cezayi direk postayla evine gönderiyorlar. Yani avrupa sistemi gibi bir sey.

Ben gecen sene ve bu sene bu sekil radara yakalandim, ama ne kapikulede ne de almanyada konsoloslukdan ceza geldi. Anliyacaniz sansimiz vardi gibi bir sey oldu.
    Aranizda baskasininda böyle basindan gectimi?
    Yoksa Türkiye gercekden yabanci plakali araclarin czsasini posta systemiyle takip etmiyormu?

slmlr
    taktak

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 542 teşekkür aldı
    arkadasim mutlaka e-devlet'ten veya internetten sorgulama yapabilecegin yerlerden bak.cezan varsa öde,yoksa üstüne ceza biniyor.
    simdi cezayi sana kesiyorlar,adresine teblig ediliyor,sen yoksan,muhtarliga-belediyeye asiyorlar, senin eline gecmis sayiliyor. sende ödemezsen üstüne cezasi biniyor. ben 200TL cezayi 666TL olarak ödedim.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    @akbaba.. ben radara yakalandigim an, ben mi kosturucam her subeye/konsolosluga/polise ve danismama gerekiyor?
    öyle ise, cok sacma..!

bende yakalandim, simdiye kadari hic bir ceza felan gelmedi..
    peslerinden de kosmam.. onlarin görevidir..

bir de bunu duydum ne kadar dogru bilmiyorum.. genelde yurt disinda ki türklere ceza kesmiyorlarmis..

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    42 mesaja 57 teşekkür aldı
    Inanin kossaniz iyi olur, bu Radar cezalari Maliye ile ilgili bir isiniz oldugu zaman karsiniza cikiyor. Benim 2012´de yakalandigim ve ödedigim 115 TL. ceza 464 TL olmus Allahdan ödemistim o zamandfa düzelttirdim ya degilse üstüne binerde biner hic de bir sey yapamazsiniz. E Devlet´den sorgulayin mutlaka cikar.

Tecrübeli Üye acemi iste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,091
    43 mesaja 117 teşekkür aldı
    bende yakalandim bu sene izin Dönüsü tekirdag da flash patladi simdiye kadar bir bildiri gelmedi nasil olacak bende bilmyiorum

Yeni Üye ultraslanmainz05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alman vatandasi isek nasil e devletten arastirabiliriz TC Nr istiyor b ne yawwww

8. ultraslanmainz05 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    23 mesaja 28 teşekkür aldı
    Gecen sene radara girdim ve ileride çevirdiler. Sonuç 189 TL ceza ve maliye ye gidip yatırdım. Bankalar almıyor.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı ultraslanmainz05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman vatandasi isek nasil e devletten arastirabiliriz TC Nr istiyor b ne yawwww
    yeni mavi kartlarda numara var onu numarayla giriş yapılanabilinir

fakat Konsolosluktan E-Devlet giriş şifresi alman gerek

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 542 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @akbaba.. ben radara yakalandigim an, ben mi kosturucam her subeye/konsolosluga/polise ve danismama gerekiyor?
    öyle ise, cok sacma..!

bir de bunu duydum ne kadar dogru bilmiyorum.. genelde yurt disinda ki türklere ceza kesmiyorlarmis..
    ustam maalesef yeni teblig kanununa göre,3 kere eve tebligat gidiyor,seni bulamazlarsa,muhtarlik ve belediyelerde yerler varmis,1 ay asili duruyormus,buda sana teblig edildi sayiliyormus. sen ödemedigin sürecede üstüne gecikme zammi biniyor.
    benim basima geldi,hem trafik cezasi,hemde emlak cezasini bana teblig edilmedigi halde(herkesin 1. ve 2.ikematgahi devletimizde var) cezalari, gecikme zamlariyla beraber ödedim.üstelik gittigim vergi dairesinde böyle bir sürü insan gördüm,ceza yemisler, haberleri cok sonradan olmus.
    illa evime ceza gelir diye düsünmeyim,ara-sira e devlet veya internetten sorgulama yaptirin.
    bence burda maksat insanlardan biraz daha fazla para koparmak,ceza üstüne ceza.eski düzenin neyi vardi?radardan sonra cevirip makbuzu veriyorlardi
    talo176 usta hakli olabilirsin,almanyali Türke ceza yazarsan,büyük ihtimah haberi olmaz ve 200tl ceza,olur zamlarla beraber 666tl

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Bu sene Havza/Samsun girisinde radara yakalandim trafik subenin önüne geldigimde bir polis beni durdurdu ve subede 412TL ceza yazdi sizden mavi kart, Tc no-kimlik veya pass istiyor yoksa plakaya ceza yazamiyor.Benim gecmiste ki Türk ehliyetime yazmis. Ordu/Fatsa'da EDS ve mobese radarlarina bir kac kez yakalandim ama maliyede ceza yoktu tabi gümrükte de bir sorun cikmadi. Anlasilan polis durdurup kimliginize ceza kesmedigi sürece bir sikinti yok.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle ise, cok sacma..!

Öyle bir sey yok. Birgün ev alip satarken, veya baska bir islemin vergi dairesinda olunca o cezayi ödemedigin sürece islemlerini yapmiyorlar. Devlet niye pesinden kosmuyor biliyor musun? Cünkü isine geliyor. Cünkü her alti aya bir üstüne enflasyon farki biniyor. Yani devlet parasini degerlendiriyor.

Bir tanidikta yatirmiyordu senin gibi. Öldügünde cenazesi vermediler. Coluk cocuk gitti maliyeye cezasini yatirdida öyle verdiler cenazeyi.

Pesinden kossan iyi edersin. Onlarin görevi diye birsey yok. Sen devlete borclusunun hukuki olarak. Hukukda borclu herzaman borcunu söyletmeden ödemek zorunda. Hatda böyle oldugu icin bagzi devletlerde atasözü bile vardir: "Schulden sind Ehrenschulden" diye.

Sunu untumayalim: Devlet sizden bizden akilli.
    Konu Gercekler tarafından (12 Eylül 2016 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.

14. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Hocam Mavi kartin varsa oradaki tc numaranla kullana biliyorsun!!

Ben 2013te Tr de Radar a yaklandim ve bana makbuz kesildi..
    Memur arkadasa nerede ve nasil ödeyecegimi sordum, bana kapikule de cikarken sizden isteniyor o zamanj ödersiniz dedi.
    Cikis yaptim hic bir allahin kulu birsey istemedi. Bende Bacaknaktan rica ettim benim icin ödeye bilirmi diye.
    Bacanak Maliye ye , belediye ye , Trafik subesine gitti hic allahin kullu ödemeyi kabul etmedi. Madem istemiyorsunuz bende ödemiyorum dedim biraktim.
    Bir daha Tr ye gittigimde Plakami degistirip gidecegim kimse de bana birsey yapamaz.
    Konu Memoli1976x tarafından (12 Eylül 2016 Saat 21:19 ) değiştirilmiştir.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    T. C. Kimlik No. altinda kayitlidir. Alman vatandasi olsan bile T. C. Kimlik No var.

Yeni Üye taktak06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    15
    7 mesaja 21 teşekkür aldı
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene Havza/Samsun girisinde radara yakalandim trafik subenin önüne geldigimde bir polis beni durdurdu ve subede 412TL ceza yazdi sizden mavi kart, Tc no-kimlik veya pass istiyor yoksa plakaya ceza yazamiyor.Benim gecmiste ki Türk ehliyetime yazmis. Ordu/Fatsa'da EDS ve mobese radarlarina bir kac kez yakalandim ama maliyede ceza yoktu tabi gümrükte de bir sorun cikmadi. Anlasilan polis durdurup kimliginize ceza kesmedigi sürece bir sikinti yok.
    Bana bu aciklama mantikli geliyor: "Anlasilan polis durdurup kimliginize ceza kesmedigi sürece bir sikinti yok". Yani radar arabalarin cektigi yabanci plakali oldugu zaman, sistem sürücünün kimligine baglanti kurmuyor ve ceza kimlige yazilamiyor.
    Bu teori benim tecrübelerimle bire bir tutuyor. Tam olarak dogru olup olmadigini bilmiyorum. Tahmin ediyorum.
    Ama emin olmak icin, konsolosluktan e-devlet sifresini alip karsilastiracam.

slmlr

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Arkadaslar, tahminen burdaki cevap tüm sorularimizi cözecek:

http://www.sabah.de/turkiyede-yabanc...yeni-duzenleme

19. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Üye santicuma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    78
    13 mesaja 29 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, tahminen burdaki cevap tüm sorularimizi cözecek:

http://www.sabah.de/turkiyede-yabanc...yeni-duzenleme
    Ben bu haberi pek anlamadim.
    Bir kac sene önce Mersin bölgesinde ben radara yakalandim, polis kenara cekti ve ceza kesti. Nasil ödeyecegiz diye sordum, isterseniz maliyede isterseniz gümrükte dedi. Neyse, ben dönüste gümrükte öderim dedim. Bir hafta sonra zaten dönüs icin yola ciktik. Ipsala daki ilk giseye vardigimda, daha ne pasaport vermeden, gisedeki memur ile temas kurmadan, memur bey direk ismimi söyleyerek hosgeldiniz.... bey dedi, ben sasirdim ismimi nerden biliyor diye, sonra üstünede "ooo, cezanizda varmis" diyince ben pilakadan (kamera ile pilaka numarami görmüs) tüm bilgileri cikardigini anladim. Az ilerde bir yere gönderdi cezami ödedim, yoluma devam ettim.

Yani demek istedigim, bende yabanci pilakali idim, fakat gümrükte öyle yada böyle borcumu ödemek zorundaydim??
    (Alman pasaportum vardi sadece)

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,559
    276 mesaja 883 teşekkür aldı
    Alıntı santicuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu haberi pek anlamadim.
    Bir kac sene önce Mersin bölgesinde ben radara yakalandim, polis kenara cekti ve ceza kesti. Nasil ödeyecegiz diye sordum, isterseniz maliyede isterseniz gümrükte dedi. Neyse, ben dönüste gümrükte öderim dedim. Bir hafta sonra zaten dönüs icin yola ciktik. Ipsala daki ilk giseye vardigimda, daha ne pasaport vermeden, gisedeki memur ile temas kurmadan, memur bey direk ismimi söyleyerek hosgeldiniz.... bey dedi, ben sasirdim ismimi nerden biliyor diye, sonra üstünede "ooo, cezanizda varmis" diyince ben pilakadan (kamera ile pilaka numarami görmüs) tüm bilgileri cikardigini anladim. Az ilerde bir yere gönderdi cezami ödedim, yoluma devam ettim.

Yani demek istedigim, bende yabanci pilakali idim, fakat gümrükte öyle yada böyle borcumu ödemek zorundaydim??
    (Alman pasaportum vardi sadece)
    Aynen,
    Bu sene bende dayimla dönüs yatim. O önde ben onu takip ediyorum, edirneye 45 km kala radar kontrolüne yakalandik.
    Dayima ceza yazdilar, 45 dakika sonra gümrükten cikis yaparken cezasini yatirdi ve öyle cikti kapikuleden.

Yeni Üye eskiyaaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    merhaba arkadaslar
    kac defa yazdim tc kimlik sisteme kayitli degilse gerisi hepsi bos yani ceza ödemiyorsun

TC kimligim var ama bugüne kadar
    ne sisteme vermedim
    ne gümrüge
    ne de yolda radar yapan polislere
    en az 40-50 radar cezam var bugune kadar cikmadi !!!!!!!

bunun akisini kimse konusmasin

bunu da dersiniz kac zamandir gitmiyorsun diye
    hersene 7 ayin sonunda arabayla okullar kapandi gi zaman
    yilbasinda da ucakla

SIMDIYE KADAR CIKMADI GÜMRÜKLERDE

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Dediklerinde haklı olabilirsin ,ama demekki Türkiye de şimdiye kadar devlet dairelerinde işin olmamış,Yada üzerine kayıtlı bir mülk Yada başka birşeyin yok çünkü bu gibi işleri yaparken direk mavi kart soruyorlar ,Ben 15.08.15 de radar yakalandım Memur durdurup kesti cezayı ertesi gün vergi dairesine yatırdım parayı hemen , Bu sen Mart ayında Türkiye'de işlerim den ötürü bulunurken e devlet aldım,karıştırırken geçen senenin cezasını Gördüm hemen vergi dairesine gidip ben bunu demiştim dedim ,İlk ceza plaka Aynı cezayı TC numarama da işlemiş ler sağolsun lar makbuzda olmadığından cezalı bir şekilde ödemek zorunda kaldım.
    Ama şunuda belirleteyim Sende haklı olabilirsin başkası da çünki devlet dairelerinde keyfi işlem var biri istiyor biri istemiyor.

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Evet maalesef Türkiye de devlet dairelerinde öyle keyfi islemlerle karsilastimki bu sene akil alir gibi degil.Bazi islemlerimi vatandaslik numarali kimligim olmasina ragmen sistemde görünmüyor diye yapmadilar.Nufus müdürlügüne gidiyorum isini yapmalari lazim biz seni sistemde görüyoruzki sana yeni kimlik veriyoruz diyorlar.Gel cik isin icinden.Bes on sene öncede sirf bu sistemde görünmeme yüzünden secimlerde oy kullandirmamislardi,elimde kapi gibi Türk kimligim oldugu halde.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)