Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2749 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Limousine mi Kombi mi?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı

Limousine mi Kombi mi?

Önümüzde ki günlerde Audi A6 Avant aracimi satip BMW F10/F11 520d almayi düsünüyorum. Yalniz Limousine mi Kombi mi olsun kararsizim sahsen Kombi modelleri daha cok hosuma gidiyor ama piyasada kombi modellerine rağbet var mi bilmiyorum. Siz bu konuda ne önerirsiniz?

2. Sponsor Reklam
    Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    Arkadasim yanlis anlamada bu konuda bir tek yardimci olucak kisi kendinsin Ben derim ki ben yanlizim, ailem yok, bana limo yakisir daha sportif isterim coluk cocuk yok yer problem yok, sen dersin ailem var kalabaligiz cocuk arabasi vs alis veris girmesi lazim kombi almak zorunda kalirsin Yani demem o ki piyasaya bakmaktan ziyade aile durum nedir, ailen varsa cocuklar var mi, yer problem yasarmiyim bunlari ilk sorgulaman gerekir. Satista BMW her zaman satilir kombi olsun limo olsun onu dert etme sen yanlizsan zevk meselesi, ama bence single icin limo, aile icin kombi en iyi cözüm.

4. 3 kişi Speedy123 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Söylediklerinizde haklisiniz bu karari kendim vermem lazim ama tereddüt icinde kaldim biraz bu yüzden fikir almak istedim. Coluk cocuk yok iki kisiyiz ama Türkiye'ye gidince biraz kalabalik olabiliyoruz. Ben genelde aracta kullanislilik arıyorum bu yüzden kombiler hosuma gidiyor. Ikinci eli biraz beni düsündürüyordu siz her halükarda satilir degince rahatladim. Kombi de karar verdim. Verdiginiz bilgiler icin tesekkür ederim.

Ettiği Teşekkür
    203
    Izin icin kombi tabi daha kullanisli olur ama limozinlerinde büyük bagajlari var. Bence her iki arabayada bakmaya git ve sür, sagina soluna bak, hangisi daha hosuna giderse onu alirsin. Motor olarak yenileri zaten hepsi güclü ama 530d ler tabi BMW nin en krali benim görüsüm, 6 zylinder en iyi yaptiklari motor ve en dayanakli, benim arkadasta E60 530d var, adam 500.000 kilometre yapti tik yok, bir baskasinda X5 3.0d var yine ayni, adam defalarca TR gitti hic problem yasamadi. Eskilerde öyleydi ama yenilerde dedigim gibi pek fark etmez hepside iyi yanlis yapmassin. hangi secenek olursa olsun, simdiden güle güle kullan arkadasim, sonra buraya yazarsin hangini sectin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    52 mesaja 83 teşekkür aldı
    Almanyada o klastaki arabalarin kombileri tercih ediliyor. Yani Kombi'yi en az Limousine kadar hizli satabilirsin. Sadece benim sana tavsiyem, BMW alirken kesinlikle M-Paket almandir. Bunlar hem benim acimdan daha güzel hemde daha fazla rabet görüyor. E60 serisinin Kombilerini begenmiyorum ama F10 larinkisi cok güzel gözüküyor. Biraz daha paraya kiyabilirim diyorsan 3 Litre motorlarina bak derim.

Üye santicuma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    78
    13 mesaja 29 teşekkür aldı
    Eger kücük cocuk yok ise Limuzin tavsiye ederim, ileride satmaya kalkarsan kombiden daha cok paraya satabilirsin. Arti, kombi araba daha agir olur ve böylelikle daha cok mazot yakar, kombi almaniza gerek yok bence.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Ben 18 Senedir Kombi kullaniyorum ve cok memnunum. Gerci Türkiyedekiler bazen dalga geciyorlar ama ben kendim icin araba aliyorum baskasi icin degil. Ve hic bir zararini görmedim. modern Arabalarin Kombileri de gösterisli ve sorunsuz.

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Tabi ki senin kullanis amacina göre kendin karar vermen en dogrusu ama bende yillardir kombi kullaniyorum, cok rahat ve memnunum tavsiye ederim. Piyasa olarakda kaybin olmaz burda, yani Almanya da cok kullanan ve özellikle kombi arayanlarin sayidida az degil piyasada. TR de millet kombiye yabanci biraz, hava pesinde oldugu icin cogu kendilerine kombiyi yakistiramiyorlar genelde

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki senin kullanis amacina göre kendin karar vermen en dogrusu ama bende yillardir kombi kullaniyorum, cok rahat ve memnunum tavsiye ederim. Piyasa olarakda kaybin olmaz burda, yani Almanya da cok kullanan ve özellikle kombi arayanlarin sayidida az degil piyasada. TR de millet kombiye yabanci biraz, hava pesinde oldugu icin cogu kendilerine kombiyi yakistiramiyorlar genelde
    Sirf tr dekiler degil, burdakiler de yakisdiramiyor kendine. Kombilerde cok kullanisli, ne amacli kullanmak istedigine bagli her zaman. Ve en önemlisi kendi icine sinmesi gerek.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Arkadaslar uzun bir beklemeden sonra araci satin aldim. Kararimi Bmw 520d Kombiden yana kullandim.

Ettiği Teşekkür
    203
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar uzun bir beklemeden sonra araci satin aldim. Kararimi Bmw 520d Kombiden yana kullandim.
    Hayirli olsun arkadasim, güle güle kullan

14. Speedy123 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Alıntı Speedy123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun arkadasim, güle güle kullan
    Tesekkür ederim daha iyileri sizlerin olur insallah.

16. Nazarnet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi hayirli olsun, Allah kaza bela vermesin...

18. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    hocam Kombiler hosuna gidiyorsa piyasayi niye karistiriyorsun ragbet olup olmadigini,sen kullanacaksin piyasa kullanmiyacak.Alipta bir kac ay sonra tekrar satmayimi düsünüyorsun da ragbet olup olmadigini soruyorsun.

Kombi veya Lim mi? Valla Bu tamamen zevk ve kisiye uygunluk konumuna bagli birseydir,mesela genis ferah ve kalabalik ailesen ayrica her zaman yük tasiyorsan Kombi tabiki Lim arabalardan daha kullanislidir.

Zevk demistim,valla ben yük tasisamda kalabalik aile olsamda Kombi arabalara alisamadim optisch olarak begenmiyorum hep Tercihim Lim arabalardan taraf olmustur Ha mutlaka genis ferah araba almam lazimsada kombi yerine yüksek jeep türlerini tercih ediyorum.
    Tamamen benim fikrim ve tercihimdir,her kisinin zevk farkli olabilir

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    41 mesaja 71 teşekkür aldı
    Hayırlı olsun , Allah kaza bela vermesin .
    Bende F10 520D limo var . Ben şahsen arabadan çok memnunum . Yukarıdaki ustaların da belirttiği gibi bu zevk meselesi . Benim kombi ler hiç hoşuma gitmiyor . Avantajlari da var tabi , daha geniş yer , bagajı büyük gibi . Uzun lafın kısası , zevk işi .

21. EnesD58 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)