Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2746 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: jugentamd kizimi aldi nasil geri alabilirim?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    4 mesaja 5 teşekkür aldı

jugentamd kizimi aldi nasil geri alabilirim?

cümleten slm kardaslarim ...
    Derdim Büyük.
    persembe günü kizim eve gec geldi bende bir kac kez tokatladim. ertesi gün yani cuma günü okul ciksi jugentamd a kendini anmelden yapmis.
    ALLAH kimseni basina vermesin.
    Kizimi eve geri getirebilmem icin hangi yolu tavsiye edersiniz ?
    warmi bir yolu arkadslar elim kolum bagli hic bir sey yapamiyorum
    tavsiyelerinizi ilgili arkadaslardan bekliyorum.
    selametle

2. Sponsor Reklam
    Üye Daywalker15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    73
    20 mesaja 35 teşekkür aldı
    Malesef kizin positif bir ifade vermedigi sürece yapabilecegin birsey yok.

Biliyorsunki Almanyada Kadin ve Cocuklar daha farkli ilgi görürler

4. 3 kişi Daywalker15 üyemize teşekkür etti:

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    Arkadasim gecmis olsun, malesef bazen insanin elinde olmuyor iste sinirle istenilmeyen $eyler yapiliyor.
    belki konuyla alakali daha iyi bilenler yazar ama benim düsüncem, ben olsam öyle yapardim herhalde, ilk önce avukatima gider ona danisirdim, sanirim o yönlendirir zaten gereken yerlerle irtibata gecer yada olmadi kendin Jugendamta git veya ilk önce telefon ac, ben bu durumda ne yapabilirim, ben cocugumu geri istiyorum ne yapmam lazim diyip onlar zaten gereken adimlari anlatirlar diye düsünüyorum. Ama aslinda yanlisim varsa düzeltilsin lütfen, benim bildigim bu jugendamt bir hakim karari olmadan cocuk esirgeyemez yoksa ben mi yanlis biliyorum!? Ha, cok a$iri, cok tehlikeli durumlarda tabi alma haklari vardir elbet, ki öyle bisey yok ortada anlattiklarina göre.
    Jugendamt sanirim evinize gelip aile ortamini görmek izlemek ister falan konusmalar falan yapilir sonrasinda insallah en yakin zamanda cocuguna kavusursun diye ümit ediyorum.

6. Speedy123 üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Alıntı Speedy123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim gecmis olsun, malesef bazen insanin elinde olmuyor iste sinirle istenilmeyen $eyler yapiliyor.
    belki konuyla alakali daha iyi bilenler yazar ama benim düsüncem, ben olsam öyle yapardim herhalde, ilk önce avukatima gider ona danisirdim, sanirim o yönlendirir zaten gereken yerlerle irtibata gecer yada olmadi kendin Jugendamta git veya ilk önce telefon ac, ben bu durumda ne yapabilirim, ben cocugumu geri istiyorum ne yapmam lazim diyip onlar zaten gereken adimlari anlatirlar diye düsünüyorum. Ama aslinda yanlisim varsa düzeltilsin lütfen, benim bildigim bu jugendamt bir hakim karari olmadan cocuk esirgeyemez yoksa ben mi yanlis biliyorum!? Ha, cok a$iri, cok tehlikeli durumlarda tabi alma haklari vardir elbet, ki öyle bisey yok ortada anlattiklarina göre.
    Jugendamt sanirim evinize gelip aile ortamini görmek izlemek ister falan konusmalar falan yapilir sonrasinda insallah en yakin zamanda cocuguna kavusursun diye ümit ediyorum.
    hocam, nasil "öyle bir sey yok" dersin?
    bir kere de degil, bir kac kere tokatlamis.. o da sadece eve gec geldigi icin.. ben burda ihtam etmek istemiyorum kimseyi, lakin biz sadece kendisi anlattigi gibi bir olayi biliyoruz.. ne bilelim ki ondan evel ne oldugunu?
    tekrarliyorum, kimseyi suclamak istemiyorum..

ama cocuklarina yapilan iskenceyi asla kabul etmem..!
    Konu talo176 tarafından (20 Eylül 2016 Saat 15:58 ) değiştirilmiştir.

8. 3 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    aynısı Benim Bacanağın başına geldi bu olay.

Bacanak Kızına birkac tokat atıyor, oda okulda öğretmenine anlatıyor Babam beni döydü diyor.
    Öğretmenide kızı jugendamt'ta götürüyor, daha sonrasıda Jugendamt'dan birkac kişi Bacanağın Sicilini araştırıyor evlerindeki ortama bakıyorlar Ailenin normal şartlarda yaşadığını görüyorlar bir şans verip cocuğunu geri veriyorlar...

eğer sizin ilk defa cocuğunuzla böyle birşey olduysa, onlarda gelsizin sizin aile ortamınıza baksınlar.

10. Safak üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    özellikle türk cocuklarinda bu moda haline gelmis ,benim hic bir sekilde savunmadigim ve karsi ciktigim bir olay.%100 dogru aile ve dogru anne baba vardir demiyorum
    Ancak bende karsilastim bir kac türkte ,anne baba hayir yapma gitme alma diye tepki verdiginde ,cocuk hemen polisi ararim veya jugentamt a giderim diyor.Sen nereden aliyorsun bu cesareti?senin annen baban,senin kötülügünü istermi?kesinlikle istemez.

Disarisi hem erkekler icin hemde kizlar icin tehlikeli,Bu baba kizina tokatlar atmis,Dogrumu?Hayir degil,ancak o an acaba kizi nasil tepkiler babasina annesine vermis?

BJK kardes bence sen kizinla güzel bir dille arti ve eksileri anlat konus,onu tekrar eve getirmenin yolu ilk kizindan gecer ,kizin kabul ederse pek zorlanmazsin diye düsünüyorum

ancak disarinin ne kadar tehlikeli oldugunu ve anne babanin her zaman cocuklarinin iyi bir insan olmalarini ve baslarina birsey gelmiyecegini güzel anlat diyebilirim

huzursuzluk evi icinde tüm aileyi etkiler kolay degil sabirliklar dilerim.

12. 6 kişi sswiss üyemize teşekkür etti:

Kicket ANKARALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    333
    128 mesaja 273 teşekkür aldı
    Çok üzüldüm kardeşim inşallah yavrunuzu tekrar alabilirsiniz Allah yardımcınız olsun

14. ANKARALI üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Acaba kizi sikayet etmismi babasini?

16. moralist üyemize teşekkür edenler:

Kicket ANKARALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    333
    128 mesaja 273 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba kizi sikayet etmismi babasini?
    şikayet edilmese zaten çocuğu alamazdı jugendsamt

18. ANKARALI üyemize teşekkür edenler:

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,904 mesaja 156,474 teşekkür aldı
    @bjk_43

Kiziniz kac yasinda?

Bu durumda sizin ilk yapacaginiz is bir bilirkisi Avukata danismak.

20. Memoli1976x üyemize teşekkür edenler:

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    @talo176 hocam tabi ki kesinlikle haklisin, benim demek istedigim ortada cinayete te$ebbüz gibi bir durum yok yani cana kast. Yoksa bende kesinlikle sana katiliyorum dayak hicbir zaman cözüm degildir ve asla bende bunu asla savunmam yanlis anlasilma olmasin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    88 mesaja 732 teşekkür aldı
    Özel olacak belki ama biraz daha detayli bilgi verseydiniz ona göre yanitlar alabilirsiniz,
    misal ilk defa mi bu olay yasandi daha öncede siddet uygulandimi uygulandiysa ciddi hatalar yüzündenmi yoksa cocucksu hatalar yüzünden mi
    kiziniz kac yasinda ,
    yetkililerden sizinle irtibata gecen oldumu yazili yada sözlü eger evet ise neler konusuldu
    annenin pozisyonu bu olayda nasil, v.s v.s gibi sorular....

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Arkadaslar lutfen bu devirde cocuklarinizi hanimlarinizi aile yaslilarini dovmeyin tokat atmayin dayak bu devirde hayvana bile atilmiyor artik siz kendi kaniniza caniniza nasil laik goruyorsunuz bu tur olaylari.Aklinizi basiniza toplayin seddetten vazgecin vazgecinki toplum olarak iyiye gidelim guzele gidelim.Biri 20 biri 16 yasinda cocuklarim hayatta tek tokatim nasip degildir.Ikiside saygili ikiside okuyor bir gun bile okullarini aksatmadilar gec gelmezler sozlerini tutuyorlar ben bunu konusarak izzah ederek basardim arkadaslar doverek terbiye edeceginizi saniyorsaniz ornektede gorundugu gibi tam aksi durumlar hatta kotuye gidecegi kacinilmaz lutfen lutfen lutfen dayaktan vazgecin tam aksini yapin arkasinda durun bakin nasil istediginiz gibi oluyor cocugunuz inanamassiniz degisime saygilarimla.

24. 7 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye mercanadasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    227
    62 mesaja 253 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun arkadasim zor bir durum .
    yukarda yazilanlari okudumda kimi yazmis cana kast etmek yok bunun evvelinde ne var yok bizim bildigimiz bu kadar usw. her ne olursa olsun siddete karsiyim,ama zamani vede yeri geldigi zaman yapilmasi gerekende yapilmali, ben babamdan yedigim dayak türkiyeye kac kere gitip gelir ben unuttum, ama aklimizdan hic gecmedi,ki gidelim babamizi oraya buraya sikayet edelim diye, simdi burada pc arkasindan yaziyorlar yok cocuk dövülürmü yok bagrilirmi diye ben yaziyorum burada olan vede olmayan cogu kisi cocuklarina yeri geldiginde tokat atiyorlar,kimse burada demogoji yapmasin..arkadas burada bir konu acmis ne gibi bir yol haritasi iszemesi gerektigin, budurumu yasayan arkadaslar varsa sanirim en iyi yolu göstereceklerdir,, kimseyi burada bir konu actigi zaman ön yargili davranip hemen suclamayalim..derdine derman olmak icin calisalim burasi onun icin var... saygilar.
    mercanadasi

26. 4 kişi mercanadasi üyemize teşekkür etti:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı mercanadasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle gecmis olsun arkadasim zor bir durum .
    yukarda yazilanlari okudumda kimi yazmis cana kast etmek yok bunun evvelinde ne var yok bizim bildigimiz bu kadar usw. her ne olursa olsun siddete karsiyim,ama zamani vede yeri geldigi zaman yapilmasi gerekende yapilmali, ben babamdan yedigim dayak türkiyeye kac kere gitip gelir ben unuttum, ama aklimizdan hic gecmedi,ki gidelim babamizi oraya buraya sikayet edelim diye, simdi burada pc arkasindan yaziyorlar yok cocuk dövülürmü yok bagrilirmi diye ben yaziyorum burada olan vede olmayan cogu kisi cocuklarina yeri geldiginde tokat atiyorlar,kimse burada demogoji yapmasin..arkadas burada bir konu acmis ne gibi bir yol haritasi iszemesi gerektigin, budurumu yasayan arkadaslar varsa sanirim en iyi yolu göstereceklerdir,, kimseyi burada bir konu actigi zaman ön yargili davranip hemen suclamayalim..derdine derman olmak icin calisalim burasi onun icin var... saygilar.
    mercanadasi
    Sayin arkadasim sen kendi yedigin dayagi anlatiyorsun dayaga karsiyim diyorsun pesindende gerektigi yerdede dovulmeli diyorsun? dayak yedigin zaman senin aklindan sikayet etmek gecmemis bu gunku turkiyede dayaktan yada vurularak oldurulen kadinlar neden oluyorlar saniyorsun? akilli insan ne dayak atar nede savunur boyle bir seyi ozur diliyorum ama dogrusu budur bu zamanda siddeti halen savunan insanlara hayretle bakiyorum cunku piskolojik hasta boyle insanlar gunun yorgunlugunu atmak icin dovun onunuze geleni varmi boyle bir sey simdi soyle soyleyim alkol helalmi harammi? buda sorulurmu diyeceksiniz.Haram degilmi niye aileye zarar veriyor etrafa zarar veriyor bunun icin degilmi?peki bu sence maddiyattanmi?yoksa bagirip cagirip dayaktanmi siddettenmi?hangisi dusunun biraz neden dayak atiyorsunuz kimi dovmeye kalkiyorsunuz size ne kazandirir ne kaybettirir dusunun akilli insan siddete bas vurmaz.

28. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ya simdi bizde bir inanc vardir kizini dövmeyen dizini döver diye arkadas bunu uygulamis anlasilan

30. moralist üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    920
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Cok zor bir durum, Allah yardımcın olsun Insallah bir an önce evine döner.

32. xedox üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Çok zor bir durum allah yardimcin olsun kardeş

İyilikle çıkarmıya çalış inşallah başarırsın.
    Konu Memoli1976x tarafından (20 Eylül 2016 Saat 21:59 ) değiştirilmiştir.

34. .onur üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun kardesim cok dikkatli yol izle bu konuda hata yaparsan kaybederisin devir ahir zaman bizde dayak yiyen nesildeniz ama eyvallah dedik gectik ama devir degisti iyi bir avukat bul danis bence tekrar gecmis olsun buraya arkadasa yardim etmek isteyen arkadaslar yazsin elestirmek kolay ates düstügü yeri yakar sahsen cok üzüldüm Allah yardimcimiz olsun

36. 2 kişi baltali üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı bjk_43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cümleten slm kardaslarim ...
    Derdim Büyük.
    persembe günü kizim eve gec geldi bende bir kac kez tokatladim. ertesi gün yani cuma günü okul ciksi jugentamd a kendini anmelden yapmis.
    ALLAH kimseni basina vermesin.
    Kizimi eve geri getirebilmem icin hangi yolu tavsiye edersiniz ?
    warmi bir yolu arkadslar elim kolum bagli hic bir sey yapamiyorum
    tavsiyelerinizi ilgili arkadaslardan bekliyorum.
    selametle
    Arkadaş bir konu açtı gerisini getirmedi, yani burada sorular soruluyor ama kendisinden cevap yok.

Önyargılı olmak da istemiyorum , genellikle böyle durumlarda babanın ve annenin büyük sorumluluğu var. Şimdiye kadar çocuğunuzla nasıl ilgilendiniz, aile içi huzur nasıl, bilmiyoruz. Bir yerde şu satırları okudum, ufak bir bölümünü alıntı olarak ekliyorum.

"İnsanların davranışlarını belirleyen, değer yargılarıdır. Değerler, inançlar, bir ağaç ise, davranışlar onun meyvesidir. Sağlam bir hayat görüşü yerleşmeden, doğru davranışlar edinilemez. Eğer gençlerin davranışlarının istediğimiz yönde olmasını istiyorsak, önce onların hayat görüşlerinin doğru yönde gelişmesini sağlamalıyız. Maalesef bu nokta çokça gözden kaçırılıyor. “Onu yapma, bunu yap; o yanlıştır, bu doğru” demeyle yetiniyor çoğu kez. Peki neden? Neden gencin saatlerce ders çalışması ve üniversite kazanması lazımdır? Neden gece geç gelmemesi gerekir? Neden internette chat yapmamalıdır? Bunlar anlatılmaz genellikle. Sadece açıklamasız, kestirme cevaplar verilir. Oysa konulan kuralların içindeki mantık doğru biçimde anlatılsa, çocuk herhalde anlayacaktır. Zeka özürlü olduğunu mu sanıyorsunuz onun? Yoksa kendi değer yargılarınıza mı güvenmiyorsunuz? Belki de o kuralları ezbere öğrendiniz ve aslında yanlışlar? Nereden biliyorsunuz? Ha, eğer değerlerinize güveniyorsanız, o zaman buyurun münazara meydanına. Gençler biraz isyankardır evet, ama ne aptaldırlar ne de şeytan. Doğru anlatın, anlarlar tabii ki. Allah da, emir ve yasaklarını bildirirken hikmetleri ile birlikte açıklamıyor mu? Yoksa -haşa-, “hikmetini sormayın, siz anlamazsınız, bunu bunu yapın, soru da sormayın!” mı diyor?

Eğer bizim amacımız terbiye etmekse, terbiye ediciliğin kaynağı olan Rabbimizin insanlara nasıl muamele ettiğini hatırlamamız lazım. O, önce akla kapı açarak, gerçekleri bildirerek, emir ve yasaklarını (hikmetleri ile birlikte) açıklar, sonra da insanı özgür iradesi ile hareket etmek üzere serbest bırakır. Ve her ufak hatada hemen ceza vermez, sabırla kulunun ıslah olmasını bekler, zaman zaman ikazlarla uyarır, ama tövbe kapısını kapatmaz, umudu kırmaz, tekrar tekrar iyiye teşvik, kötüden sakındırmaya devam eder, ama sonuçta yine de seçme gücünü insana bırakır. Eğer “Rab” isminin gözlüğü ile Kur’an’a bakar ve Allah’ın kullarına (bu dünyada) nasıl muamele ettiğine dikkat edersek, çocuk yetiştirme konusunda çok ilginç ipuçları buluruz.

KISACA

Özet olarak söylersek, ergenlik çağındaki çalkantılar doğaldır ve hatta olması gerekli değişimlerdir. Bunları anlamamak, ya da engellemeye çalışmak da hatadır, tamamen boş verip sadece izlemek de. Kendi ergenlik dönemimizi de hatırlayıp çocuğumuza rehberlik yapmamız gerekir.

Bunun için de,

1. Onu anladığımızı hissettirmemiz,

2. Kendisini gerçekleştirebileceği bir çevre sağlamasına yardım etmemiz,

3. Örnek alabileceği ideal insanlar, yıldız kişiler göstermemiz,

4. Seçimlerini ve çözümlerini kolaylaştırmak için bilgi ve tecrübelerimizi, değer yargılarımızı ona aktarmamız."

38. 2 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)