Arkadaslar sorunumu anlatiyorum.
Ben 2013 senesinde Ramazandan önce,internette Ramazan imsakiyesi reklami gördüm.Kendisi Salih isimli bir arkasti.Telefonda konustuk.Ben Diyanetten aldigim imsak vakitlerini gönderdim,kendiside begendigim bir imsakiye cercevesi ile sunum yapti.Ramazandan öncesi yetismesi kaydi ile anlastik.Ramazanin ilk haftasi gecmesine ragmen imsakiye gelmedi.Aradim,baskinin 15 gün sürdügünü söyledi.Bende böyle anlasmadigimizi söyleyip,siparisi istemedigimi söyledim.Kabul etti.Bu imsakiyeye camimizin adini ve adresinide yazdirtmistim.Buradaki cemaata hayir olsundiye kendim ismarladim ve bu kisiyede kendi adresimi vermistim.Hatta eski beceriksizler bordada,(birisi ariyordu)adresini yazmistim.Meger bu kisi aldigi siparisleri bulundugu yerdeki bir drukerladene vermis.parayi ödemeyince(banada herhangi birsey söylemedi)Drukerei,da imsakiye üzerindeki caminin adresini görüp camiyi mahkemeye vermis.(ilk önceki tutar 55€)Bir sene sonra cami baskani sorunca bende gelen mahnungu aldim (tutar 395€)bu Salihi aradim,niye iptal etmedigini,sordum,oda o sene icersinde cok siparis aldigini ,cok zarar ettigini vesaire,vesarie söyledi ve druckere gidip isi halledecegini söyledi.inandim.mahkemeden haberde gelmeyine isin halloldugunu zannedip herseyi cöpe attim.Cuma günü tekrar mahkemeden camiye bir mektup geldi .Para 600€.Mektupta drukerin postayi camiye gönderdigini,fakat paket alinmayip geri geldigi yazili.Normalinde paket benim adrese gelmeliydi.Drukerei bu kisiden parasini tahsil edemeyince camiyi muhattap alip mahkemeye veriyor.Benim avukatim var .Bu salih adli kisinin elimde ne email adresi var nede telefonu,bu drukerei,yida tanimam.Anlamadigim, Druckerei,ya bu salih siparis vermis,parayi ondan alamayinca hicbirseyden haberi olmayan camiyi nasil mahkemeye verebiliyor.Ben simdi nasi bir yol izlemeliyim?Moderatodanda ricam eski beceriksizler borddaki 2013 deki imsakiye bölümündeki bu adresi bana gönderebilirmi.(eski kullandigim isim cinbomgs)Tesekkür ederim.