Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2743 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den almanya'ya 40000 € gönderecekler problem olurmu?

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Devlet süphelendigi durumlari tabiiki arastirir ama genel bir uygulama degil bu.Devletler zaten kanun disi isler yapanlarin %90 ini takip altina almislardir, onlar tabiiki önemli bir para akiminda derhal incelenmeye alinirlar.

Cogu arkadasimiz elden getirilen parayla bankalar üzerinden gelen parayi birbirine karistiriyor.Banka havalesi demek para zaten kayit altinda demektir.
    Konu mxm tarafından (24 Eylül 2016 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı avcilar kirali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta senin isine gelen cevap "dogru düzgün" cevap oluyor.Gereken bilgileri arkadaslar vermis.Ama senin isine gelmedi ayri konu.Sen daha bankadaki para nasil kara para olabilir diyorsun.
    Örnek(sakin yanlis anlama sadece ÖRNEK)
    Sen kayinbilader Heroin Esrar satiyor ve 150000,-Eurosu var Bankada.Sana 40000 euro gönderdi,Devlet nerden bilsin Kaynagini.Gelen Paranin üstünde yazmiyor,senin kayinbilader parayi caldimi yoksa atini Arabsini sattida sana para yolladi diye.
    Kanunlari devlet yapiyor biz deyil,saygilar..

işime gelen cevap la ne alakası var kara para nasıl bankaya yatırılır bankada yattığına göre kara mara değil bunu anlamak bu kadar zormu? siz Türkiye'yi muz Cumhuriyeti mi sanıyorsunuz Türkiye'de 40 bin euro parayı hesaba yatiriken ordaki çalışan sormuyormu sanıyorsun.150 bin euro değerinde uyuşturucu satıp parayı doğrudan bankaya nasıl yatiracak biraz mantıklı olalım lütfen.
    Konu kp. tarafından (24 Eylül 2016 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Alıntı kp. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'yi muz Cumhuriyeti mi sanıyorsunuz Türkiye'de 40 bin euro parayı hesaba yatiriken ordaki çalışan sormuyormu sanıyorsun.
    Hayir sormaz, neden sorsunki?Ben sahsen hic sorulduguna rastlamadim, sorun o degil.Elinde kara para varsa ve sen bu parayi bankaya yatiriyorsan ne oluyor?Diyelim devlet senden süpheleniyor ama uyusturu isinden gelen parayi bulamiyor.Sen bu parayi bankaya yatirdigin an kendini ele vermis oluyorsun, yoksa calisan sormaz nereden geliyor bu para diye, onu hic ilgilendirmez zaten, sorma yetkisi oldugunu da sanmiyorum.

Benim bilgim bu yönde.

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşim ben kendim şahsen 100.000.00€ Banka yoluyla gönderdim. Ne burdaki banka nede Türkiyedeki banka , Nede herhangi gibi bir devlet olsun veya kamu görevlileri olsun kimse birsey sormuyor. Yani uzun lafın kısası kara para Beyaz Para bunların hepsi hikaye. Yeterki sen herşeyi banka yoluyla yap hiç bir sorun olmaz. Hartz 4 olayınida gelecek olursak orasını bilmiyorum ezbere birşey diyemem.
    Amma Lâkin birgün yine Arbeitslos kalacak olursaniz ozaman sorarlar 40.000.00 € ne yaptınız diye. Sizde bunu belgeleyerek suna bilecekseniz hiç bir sorun olmaz.
    2013 de bana banka yoluyla 70000 euro gönderildi, şimdiye kadar birşey soran olmadı, bir sorun çıkmaz.
    Konu 44Malatya tarafından (24 Eylül 2016 Saat 14:58 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayir sormaz, neden sorsunki?Ben sahsen hic sorulduguna rastlamadim, sorun o degil.Elinde kara para varsa ve sen bu parayi bankaya yatiriyorsan ne oluyor?Diyelim devlet senden süpheleniyor ama uyusturu isinden gelen parayi bulamiyor.Sen bu parayi bankaya yatirdigin an kendini ele vermis oluyorsun, yoksa calisan sormaz nereden geliyor bu para diye, onu hic ilgilendirmez zaten, sorma yetkisi oldugunu da sanmiyorum.

Benim bilgim bu yönde.

bu birazda Nerede ikamet ettiğinizede bağlı Ankara'da 40 bin euro götürüp bankaya yatırmak istersen soruyorlarmis. şimdi amcamın oğlunu arayıp bilgi aldım kendisi Ankara Dışkapı da ziraat Bankası da çalışıyor . sizin dediğiniz esgiden di şimdi Türkiye'de de soruyorlar paranın kaynağını. küçük bir ilçede oturuyorsaniz genelde tanıdık olduğu için sormazlar.

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    dikkat etmeniz gereken bir durumda suanki ohal durumuna göre, yurtdisina gelen büyük meblalar inceleniyordur (fetö sorusturmasi kapsaminda)

olmaz demeyin, suan hersey mümkün

8. Impostor üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    ayni sey benimde basima geldi ve banka araciligiyla gelen 12000 eurodan fazla olan seyi alman devleti soruyor ve bildirmek zorundasin fakat ceza uygulamasi falan yok ben elden
    borc verdigim icin borcunu geri ödedi diye cevap yazdim 18 ay oldu dahada soran olmadi,ailecek ucakla falan gidersen 18 yasindan büyük herkes hic bir sorun olmadan 10000
    euroya kadar getiriyor fakat türkiyeden ciista dikkat etmek gerekiyor türkiye 10000 euroya sorun cikartiyor sanirim

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Alıntı kp. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin dediğiniz esgiden di şimdi Türkiye'de de soruyorlar paranın kaynağını. küçük bir ilçede oturuyorsaniz genelde tanıdık olduğu için sormazlar.
    Son 1, 1,5 yildaki tecrübelerimi paylastim, kücük yer degil bahsettigim yer, Istanbul.Banka havalesi disinda 3 kisiydik ve 10 ar bin kendimiz getirip bankaya yatirdik, hic bir sorun cikmadi.Havaledeki sorun asiri ücret talebinden kaynaklaniyor o yüzden elden getirmek te faydali.Bazi bankalar Türkiye´de sanirim yapi kredi olmasi lazim birlikte calistiklarindan hic bir ücret ödemeden havale mümkün yaziyordu bir yerde ama unuttum nerdeydi.Deutschebank veya Commerzbank olmasi lazim.Bence daha cok olayin bu yönünü arastirmak lazim, havaleye gereksiz cok para ödedik biz, insan iste sonradan ögreniyor, basta biz de telaslanmistik nasil olacak diye ama gereksiz bir telas.

Üye fatih18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Plaka 18
    Ettiği Teşekkür
    65
    12 mesaja 21 teşekkür aldı
    Arkadasim Banka kanali ile Gelen Parada sorun olmaz. Kaynagi zaten belli.. BANKA !!
    Ben de bu sene ayni Meblagi Türkiyeden gönderttim .. Daha önce 2014 yilinda da getirtmistim .. Sorun olmadi. Kesinlikle üzerinde getirme !

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Niye konuyu bos yere uzatiyorsunuzki ?
    Para bankayla havale olcak behördeden mektup gelcek bu parayi kim gönderdi diye
    Bu kadar !!!

13. clon üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Bize acaba o bahsedilen ne Behördesiyse artik niye hic bir soru sormadi?Torpilli miyiz?

15. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Bencede Banka ile para gönerilirse bir sorun olmaz, yalniz bir arkadasimiz yazmis,belki Türkiyeden koyu arastirma yapilabilir FETÖ olaylarindan dolayi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)