Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2742 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ebay kleinanzeige paypal iphone 6s

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    45 mesaja 134 teşekkür aldı

Ebay kleinanzeige paypal iphone 6s

Selam arkadaslar,

Ben ebay kleinanzeige'de geziniOrdum, o sira tesadüfen sifir/acilmamis verschweisst iphone 6s space grau 32 gb telefon ile karsilastim kelepir fiyatina. 250€ ya anlastik mit versand. Digerleri ayni telefon icin 350-400 istiyorlar. Eleman ile whatsapp üzeri konusmaya gectik. Almancasi cok temiz, neyse ben bundan personalasuweis'ini filan istedim, ve verdide. Ausweis bilgileri elimde(tabii baska birinin de olabilir.). Cocuk pass'a göre henüz 18ini doldurmamis gözüküyor. Ve tabii bana banka bilgilerini verdi parayi aktarabilmem icin. Banka ismi ayni ausweis'daki gibi. Tabii bende paypal üzeri önerdim, fakat olmadigini söyledi. Neyse bunun üzerine ebay kleinanzeige'den telefon güvenlik acisindan silinmis ebay tarafindan, banada mesaj geldi. Bu konuya onunla deginmedim fakat bugün bana bi akrabasinin paypali üzerinden parayi istersem yollayabimecegimi önerdi.

Bu durumda yine paypalin käuferschutzu devreye girermi, olasi bi aksilikte ? Sonucta benim alisverisim o paypalin shibiyle direk olarak degil, o araci olacak.

Ben telefonu alip, tekrar satmayi düsünmüstüm
    Ve telefonun 11.1'den o2 tarafindan rechnungu var.
    Konu Mahmut40 tarafından (17 Ocak 2018 Saat 14:42 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı Mahmut40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,

Ben ebay kleinanzeige'de geziniOrdum, o sira tesadüfen sifir/acilmamis verschweisst iphone 6s space grau 32 gb telefon ile karsilastim kelepir fiyatina. 250€ ya anlastik mit versand. Digerleri ayni telefon icin 350-400 istiyorlar. Eleman ile whatsapp üzeri konusmaya gectik. Almancasi cok temiz, neyse ben bundan personalasuweis'ini filan istedim, ve verdide. Ausweis bilgileri elimde(tabii baska birinin de olabilir.). Cocuk pass'a göre henüz 18ini doldurmamis gözüküyor. Ve tabii bana banka bilgilerini verdi parayi aktarabilmem icin. Banka ismi ayni ausweis'daki gibi. Tabii bende paypal üzeri önerdim, fakat olmadigini söyledi. Neyse bunun üzerine ebay kleinanzeige'den telefon güvenlik acisindan silinmis ebay tarafindan, banada mesaj geldi. Bu konuya onunla deginmedim fakat bugün bana bi akrabasinin paypali üzerinden parayi istersem yollayabimecegimi önerdi.

Bu durumda yine paypalin käuferschutzu devreye girermi, olasi bi aksilikte ? Sonucta benim alisverisim o paypalin shibiyle direk olarak degil, o araci olacak.

Arkadaşım bu konu kaç sefa işlendi. Ebaykleinanzeigede mali eline al parayi öde .al değilse burda konu acarsin telefon gelmedi diye çok dolandırıcı var.dikkat et

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    sen banka hesabindan mi ödedin ? banka hesabindan ödediysen bunun PayPal ile ne alakası var ?
    ben doğrular anladıysam o zaman kesinlikle PayPal käuferschutz kabul etmez.

Selam arkadaslar,

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    usta birsey olmaz yolla parayi demem gerek normalinde

ama insan diyemiyor

yaw firsatcilik o kadar mi gözünü karartti

Ebay Güvenceden dolayi silmis

yani bir tuzak bir yamukluk var

Adam Güya bir akrabasinin PayPal adresi yollayacak ordan ödeyeceksin

iyide hangi Käuferschutz ?

Mali nerden aldin ? hani satan site nerde ?

Adam sana Parayi muhtemelen als Freud yolla demistir yada diyecektir

sende 100 Euro kar yapayan düsüncesinde 250 kaybedeceksin ve halen uyanmiyorsun
    Konu TipiTip tarafından (17 Ocak 2018 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    benden size tavsiye. Ebay kleinanzeigen dan önce satici ile bir kaç mail yazın platform üzerinden. fake ise Ebay zaten siliyor. ama ilk önce birkaç kere message atin !

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Ebay kleinanzeige de para göndermeli iş yapılmaz kardeşim

Sen malı alıp satıcam 3 kuruş kar edicem derdindesin, orada mal satanlarından bir kısmının derdi elime bir keriz düssün para kazanayım. Hepsi öyle değil şansına artık

O sitede en iyi yapılacak alışveriş bakıcaksın adresini alıcaksın, gideceksin adamın yanına malı göreceksin ver malını kardeşim al paranı eline ....

Önce malı göreceksin Al gülüm ver gülüm bu kadar....

8. OrLoW üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    Yok bankadan yollamadim paypal üzeri yapmayi düsünüyorum. Sinucta paypal aksi durumda oarayi tekrar yolluyor. Sadece araci olan kisi icin soruyorum

Ettiği Teşekkür
    321
    Yok bankadan yollamadim paypal üzeri yapmayi düsünüyorum. Sinucta paypal aksi durumda oarayi tekrar yolluyor. Sadece araci olan kisi icin soruyorum
    Kendi kafana adama para yollamış oluyorsun nerede ( käuferschutz ) ortada bir satıcı yokki

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    Elemanin personalausweisi elimde vor und rückseite.

Ettiği Teşekkür
    440
    yolla usta birsey olmaz yolla

o paraya birdaha bulamazsin

madem paypal geri yolluyor parayi hemen al kacirma bu firsati

13. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tipi usta bu arkadaş anlamıyor bu arkadaş. kimliği olsa ne olacak ne yapa bileceksin

Ettiği Teşekkür
    321
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

valla bizdemi bir kötü kalplilik var diye bir sorguladım, kendi kendime

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tipi usta bu arkadaş anlamıyor bu arkadaş. kimliği olsa ne olacak ne yapa bileceksin

yaw simdi anlamadigi olay

aldigi mali satan bir site bir firma yok yada bir yere üye olan bir üye yok

18 yasinda olmayan birisi Kimligin resmini yollamis :-)))

yaw 18 gecmis biri yollasa ne olur ????

adamin kimlik bilgileri sende olsa ne olur ????

adam 18 doldurmamis hadi doldurmus olsa adam Schufali neyini alican ????

mahkemeye versen mahkeme bakmaz dosyayi geri yollar

adam Paypal üzeri zaten onu satis olmus gibi göstermeyecek bu sartlarda nerde KÄUFERSCHUTZ ??

ama sende Kimlik var , yolla usta yolla sen hak ediyorsun öpülmeyi !!

adam senin gibi 10 kisi bulsa 2500 euro :-))) internette 100-200 euroya sahte kimlik dolu :-)))

yolla gözüm sende paypal käuferschutz var birsey olmaz

17. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bizdemi bir kötü kalplilik var diye bir sorguladım, kendi kendime
    yaw usta adam kaziklanmak üzere

yapma diyorsun kaziklanicaksin diyorsun adam son gaz duvara dogru sürüyor

ne yapican bu durumda destek vericeksin saglam toslasin diye

19. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    ne komik hikayeler var ya

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Yolla kardesim yolla, biz ne desek bos. senin gözün ayfonda kalmis. istersen üzerinede 50 oyroda ekle onun Hayri icin daha fazla yolla.

sen bakma bize, biz bos konusuyoruz. en iyisini sen yaparsin.
    Lakin hayatta tecrübe kazanmak icin biraz para harcamak lazim degilmi?

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Ben de orlow arkadasimiz gibi kleinanzeigede sadece yakindaysa gider alirim asla para yollamam.

Telefonun piyasa fiati belliyken adam baska yerde zaten kolaylikla 50 euro altina bes dakikada satabilecekken salak mi 100-150 euro daha ucuza satsin? Bir akilli sizsiniz valla, helal olsun.

23. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de orlow arkadasimiz gibi kleinanzeigede sadece yakindaysa gider alirim asla para yollamam.

Telefonun piyasa fiati belliyken adam baska yerde zaten kolaylikla 50 euro altina bes dakikada satabilecekken salak mi 100-150 euro daha ucuza satsin? Bir akilli sizsiniz valla, helal olsun.
    Ebay Kleinanzeige alicilar icin de saticilar icinde cok dikkat edilmesi gereken ir yer..

Senelerdir Gewerblich olarak Ebay ve Amazon da satis yaparim, birkac gün önce beni bile cok fena carpacaklardi.. Insanin bir nutku tutulmaya görsün.. Azdaha fena carpilacaktim...

Ebay Kleinanzeige ye bir mal koydum satmak icin. 16-17 yaslarinda bir Almandan whhatsapp üzeri mesaj geldi, Paypal ile ödeme yapabiliyormuyuz diye.. Tabiki yapabilirsin dedim ve paypal adresimi gönderdim..Sonra pespese cep telefonuma mesajlar gelmeye basladi "paypal sifrenizi yenilemek icin güvenlik kodu" yaziyordu.. bir anlam veremedim. Sonra Alman bana parayi gönderebilmem icin sana gelen kodu bana yazarmisin dedi, ne kodu dedigimde sonu 8816 ile bite numara senin dedilmi, oraya güvenlik kodu geldi parayi sana ödeyebilmem icin o kodu bana yaz dedi. Tamam dedim kodu yazdim tam entere basacak ken Hanim yanimdaydi, ne yapiyorsun neden güvenlik kodunu baskasina söylüyorsun diye beni uyardi ve beni engelledi.
    Tabii internette hep alicilar dolandirildigi icin, saticinin dolandirabilecegi aklima bile gelmiyor benim.. Sonra kafam dank etti, Bir saniye farkla Paypal hesabimi kurtardik, hanimin sayesinde.. Hesapta epeyde para birikmisti, Ebay satislarindan gelen..

Sonra , O Alman bana mesaj yazip durdu kodu gönder ben ürünü almak istiyorum diye. Ben de dedimki sen adresini ver ben sana elden teslim edecegim, yaninda bir de güzel bir süprizim var sana felan yazdim.. Ondan sonra birdaha yazmadi.

Demem O ki, o kadar onlinehandel tecrübem olmasina ragmen azdaha biz bile carliliyorduk..

Ettiği Teşekkür
    321
    Cologne kardeş adam direk seni kekleyip paypalını ele geçirmeye çalışmış..

Vay be iyiki eşin bu durumu fark ettirmiş sana geçmiş olsun...

Şu almanyada internet dolandırıcılığının Türkiyeden kat kat fazla olduğuna inanıyorum...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    Öncelikle bazi arkadaslarin yaratici ve bir o kadar'da alayci yorumlarini ilginc karsiliyor ve hayretler icinde okudugumu üzülerek söylemek istiyorum. Bu kadar alcak seviye de yorum atmak bana göre hos degil. Konu actik, soru sorduk. Sorum basitti. Online alisveriste, Paypal Ödeme secenegi ile alici gercekten, dolandirma girisiminde yinede güvence altindami diye. ve yinede bu aoruma alayci sekilde, bu tür fantastik yorum yazan arkadaslarimi tebrik ederim. Herkes kendine yakisani yapmis.

Ben paypal ile hic bir alisveriste bulunmadim bugüne kadar. Kiz kardesim yapar hep, ve hic sorun yasamadigini söyledi. Özellikle bu tür vakaalarda parasini sorunauz aldigini söyledi. Bende girisimden önce beceriksizler ailesine danismak istedim. Hepsi bu. Kaziklanmayi hak ettigimi söyleyen arkadaslara da ayrica apayri tesekkürlerimi iletmek istedigimide yine beyan etmek isterim. Ne demis atalarimiz?: Ilmiyle amel etmeyen hoca, bülbül gibi ötse de kargayla bir tut.

Cologne arkadasim sanada gecmis olsun.

M40

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)