Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2791 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Miras hakkinda bilgi lazim

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım babanın ruh sağlığı yerinde ise (doktor raporu ile ) ve kendi iradesiyle sana tapu veriyorsa kimse bir şey yapamaz ..mal senin malındır

ölümünden sonra size sadece geri kalan miras mallarını paylaşırsınız ...

ama sana gerçekten ten bir şey söylemek istersem eğer böyle kardeşlerin varsa git 100 km ötede otur ..

hiç olmazsa başın ağrımaz huzurlku ve rahat oturursun
    horoz@ abicim ,
    biz 5 kardesiz maelsef icinde 2 abilerim böyle , adamlarin gözünü mal mülk boyamis.
    benim dairem var Kayseride 100 km uzakta , hatta ben kendi daireme gecmeyi dusunuyordum.
    Babadan israrla böyle teklif gelince kiramadim kendisini. Hatta ilk teklif ettiginde yom demistim anne aradi agladi sizlandi babanin teklifine neden yok diyosun , cok kirildi kalbi dedi .
    Simdi dusundum tasindim , babam bugun var yarin yok bu benim icime oturur dedim , böylelikle kabul ettim.
    Yoksa arkadaslar yanlis anlamayin gözüm mal mülkten yok .
    Amma iste oraya yerlesince baya bir yapilacak isler var binada , simdi ben onlari yapinacada allah gecinde versin baba rahmetlik olunca hazira konulmasindan enayi yurdunu dusmek istemem.
    Simdi hepimiz biliriz yurt disinda para kolay kazanilmiyor.

Simdi ben Tapu almak istemiyorum babama söylemede cünkü ayip olur , Tapu icin gelmis der .
    Benim bilmek istedigim 10 sene sonra ben sadece bu dairen 10 sene oturduhum icin Mahkeme bana kolaylik saglamazlarmi.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,445 mesaja 9,793 teşekkür aldı
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    horoz@ abicim ,
    biz 5 kardesiz maelsef icinde 2 abilerim böyle , adamlarin gözünü mal mülk boyamis.
    benim dairem var Kayseride 100 km uzakta , hatta ben kendi daireme gecmeyi dusunuyordum.
    Babadan israrla böyle teklif gelince kiramadim kendisini. Hatta ilk teklif ettiginde yom demistim anne aradi agladi sizlandi babanin teklifine neden yok diyosun , cok kirildi kalbi dedi .
    Simdi dusundum tasindim , babam bugun var yarin yok bu benim icime oturur dedim , böylelikle kabul ettim.
    Yoksa arkadaslar yanlis anlamayin gözüm mal mülkten yok .
    Amma iste oraya yerlesince baya bir yapilacak isler var binada , simdi ben onlari yapinacada allah gecinde versin baba rahmetlik olunca hazira konulmasindan enayi yurdunu dusmek istemem.
    Simdi hepimiz biliriz yurt disinda para kolay kazanilmiyor.

Simdi ben Tapu almak istemiyorum babama söylemede cünkü ayip olur , Tapu icin gelmis der .
    Benim bilmek istedigim 10 sene sonra ben sadece bu dairen 10 sene oturduhum icin Mahkeme bana kolaylik saglamazlarmi.
    içinde 100 senede otursan bile sana fazla bir hak düşmez

en sonunda miras malı olacaktır

bazen bizim insanımız yanlış gurur yapıyor . otur durumu babana anlat kardeşlerinin yaptıkklarını anlat .bunun ayıbı filan yok

miras durumunda eline sadece senin miras hakkın düşer .. Ölüm Hak Miras Helal diye bir söz vardır

şurasını da düşünmek gerek .... abilerin kaldıkları binaları çalışıp parasıyla almışlar

seninde böyle cukkaya oturmanı istemiyor olabilirler onuda normal karşılamak gerek

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)