Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2782 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisindan emekli olmak hakkinda sorular

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    uzun yillar yaptigim arastirma sonucunda Karadeniz arkadasimin dedigi gibi bir uzmana danismakta fayda var

Kendi zamanima acidim. Son 7 yildir bu isi arastiriyorum email hesabimda yuzlerce email olustu ama hala %100 acikliga kavusmamis seyler kafamda. Yani siz hic girmeyin bu islere bir uzmana danisin. Ama danissaniz da yuzde yuz emin oldugum seyleri bi yazayim

1) Sahsi kanatim bir an once borclanin cunku ben Turk hukumetinin yerinde olsam coktan bu emeklilik hakkini kaldirmistim. devlet korkunc zarara ugruyor. Ote yandan TR de alacaginiz parayi bir kenara birak bedava saglik sigortaniz oluyor ama bunun kalitesi olaganustu dusuk. sahsi tecrubelerim ve duyduklarim bu yonde. Yani TR deki saglik sigortasina fazla guvenmeyin ozel hastanelere asla. Sistem her gun daha kotuye gidiyor dahada pahalaniyor. SGK farkini verip ozel hastanede bakim ise hicte ucuz degil AB seviyelerinde

2) Gunleri borclanirken kesinlikle tarih belirtin. Yani su su tarihler arasi borclanmak istiyorum diye. Yoksa sizi en gec gunlerden yani en dezavantajli gunlerden borclandiriyorlar. Istanbul Unkapani SGK dakiler tam devlet memuru. "Biz vatandas ne isterse onu yapariz" diyorlar dogru yolu gostermiyorlar. Ayni ozelliklere sahip iki kisiden birinin biri 700 lira maas oburu 1500 lira maas alabilir. Cunku kagidiyanlis doldurmustur

3) SGK ya bir sey sormayin ugramayin bile. Uzman bulun onun uzerinden gidin. 500 lira hicbir sey cunku karsiliginda aldiginiz cok daha yuksek.

------------------------

Bu sistemde bir cok seyi anladim ama su yuksekten odeme meselesini anlayamadim tam. Uzman diyorum ama muhendisligin verdigi ruh iste hala arastiriyorum. Kabaca Ali tezel in dedigi asgariden odeyin cunku yuksekten odemek size 100-200 lira kazandiracak buna degmez diyor

Ote yandan email araciligiyla kontak kurdugum 50 ye yakin uzmaninda hepsi bize su kadar para ver senin emekli maasini yuksek cikartiriz diyorlar. Ben rakamlara bakiyorum 50 bin lira fazla verip ayda 200 lira fazla almak hic mantikli degil. Cunku sahsim icin konusmak gerekirse benim emekliligim ocak 2018 de geliyor ama daha en az 20 sene calisicam. Yani o 50 bin lirayi gider mantikli bir yere yatiririm 20 sene sonra gelecek ayda 200 lira fazladan fazlasini kazanirim

Ama baskalari da derki ben calismiycam emekli maasini hemenalmak istiyorum o zaman 50 bin lira / 200 lira kendini 250 ayda cikariyor ki o bile degmez

Neyse siz anladiniz.

Ben yalnizca kendi harcadigim zamana kizdim. Emeklilik olayini bu kadar karisik yapmanin ne anlami var. Ecnebi adam gitmis web sitesini kurmus orada hersey bariz belli. Uc kaat yok yanlis anlama yok

Bu arada ben 69 dogumluyum ilk giris 85 bir kac ay calistiktan sonra 93 te yurtdisi ve o zamandan beri gurbetteyim. SGK nin sitesinde emekli maasi hesaplama yeri var. Borclanmayi yaptim onlarida SGK goruyor ve bana ayda bugunun parasi ile 1563 TL gosteriyor.

Ama alamam cunku yurtdisinda calisiyorum. Sonra basima bela gelsin istemiyorum. Aam etrafimdaki hemen herkes hem bu emekli maasini alip hemde calisiyorlar. Uyardim ettim ama benimle alay ettiler. Orasi Turkiye nereden bilecekler falan filan

2. 2 kişi misterno üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)