Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu TR deki hesap bilgilerinin Türklerin yaşadığı dış ülkelerle paylaşılacağı meselesini hiç TR de hesabı olanlar arasında müşteri temsilcisiyle görüşüp bilgi alan varmı? Internet ortamında forumlarda paylaşılan bu iddia ile ilgili ben bir soru yönelttim kesinlikle doğru olmadığını, banka sözleşmelerinde sadece FATÇA konusunun ABD ile ilgili ve yanlızca ABD vatandaşlarına ait hesapları kontrol amacı taşıdığını başka hiç bir ülkeyle bilgi paylaşımının söz konusu olmadığını söylediler. Konuyu iyice araştırıp birinci ağızdan bilgı almadan her söze inanmamanızı öneririm.
Eger almanya tr deki sgk ile bilgi alis verisinde bulunmasaydi bu kadar turk vatandasi emekli maasi alirken almanyadanda sosyal yardim aldi diye buyuk cezalar almazdi.

Yani avrupa ulkelerinin emeklilik sistemleri ile tr deki SGK arasinda bilgi alisverisi yillardan beri var. Anlasma olmayan ulkeler ise birgiun anlasma yapildiginda geriye donup bakilabilecegi icin bi farki yok.

Fatca ve fbar ise baska. Dunyada birtek abd kendi vatandaslarini global duzeyde vergilendirir. Avrupa ulkeleri boyle birsey yapmiyor