Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2729 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Telefon sattim alan kisi sorun yaratiyor

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    6 mesaja 6 teşekkür aldı

Telefon sattim alan kisi sorun yaratiyor

Saygi deger arkadaslarim,

4 gün önce ebay de Iphone 6S sattim, auktion olarak koymustum. Auktion sonunda alan kisi bana ilk basta 1 saat sonra Telefonu kizina aldigini ve kizida sözde 1 gün önce habersizce kendine Telefon aldigini beyan ederek
    Auktion u Rückgängig yapabilirmiyim diye sordu. Bende cevap olarak, Auktion oldugunu ve "Keine Garantie oder Rückgabe oldugunu" yazdim (ebay Beschreibung a da aynisini yazmistim. Simdi Telefonu adama yolladim, ve bana bu sefer
    de Geri iade etmek istedigini söylüyor. Nedeni, Telefon bozukmus, Aküsü bittigini sanip doldurmus acilmiyor diyor . Sonuc olarak Paypal parami da vermiyor, adam ürünün bozuk oldugunu söylüyor ebay üzerinden. Telefon daha 6 aylik Faturasi bile var, ve yollamadan önce Itunes üzeri backup yaptim, yani yolladigimda 100% calisir halde idi.

Simdi ne yapmaliyim ne tür adimlar atmaliyim ebay de ?

Yardimlarinizi bekliyorum

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı EMTY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

4 gün önce ebay de Iphone 6S sattim, auktion olarak koymustum. Auktion sonunda alan kisi bana ilk basta 1 saat sonra Telefonu kizina aldigini ve kizida sözde 1 gün önce habersizce kendine Telefon aldigini beyan ederek
    Auktion u Rückgängig yapabilirmiyim diye sordu. Bende cevap olarak, Auktion oldugunu ve "Keine Garantie oder Rückgabe oldugunu" yazdim (ebay Beschreibung a da aynisini yazmistim. Simdi Telefonu adama yolladim, ve bana bu sefer
    de Geri iade etmek istedigini söylüyor. Nedeni, Telefon bozukmus, Aküsü bittigini sanip doldurmus acilmiyor diyor . Sonuc olarak Paypal parami da vermiyor, adam ürünün bozuk oldugunu söylüyor ebay üzerinden. Telefon daha 6 aylik Faturasi bile var, ve yollamadan önce Itunes üzeri backup yaptim, yani yolladigimda 100% calisir halde idi.

karşı tarafın sana gönderdiğı ilk mail yani kaufabrechen yapmak istediği maili ebay e gönder
    söyle önce almak istemedi şimdide bozuk diyor yaz

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Zate isi basdan yanlis yapmissin
    Adam almis ama pisman olmus aldigina,almamak icin bahane bulmus
    sen neden yollayorsunki öyle birine telefonu,

üstüne birde Telefon 6 aylik diyorsun
    Bence geri al bosuna basini agritma cünkü adam bozuk demis,
    Bozuk olmadigini ispat etceksin,sonra avukat ve mahkeme
    degmez

geri al tekrar sat derim

6. 3 kişi clon üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

degmez

geri al tekrar sat derim
    Adam cihazi bozduysa, bozuk cihazi almakta biraz sacma olmazmi ?

Moderator
    Nereden
    Samsun/Bafra
    Ettiği Teşekkür
    430
    508 mesaja 3,491 teşekkür aldı
    Telefon 6 aylik sa gitsin Apple den yenisini alsin,nasil olsa Garantisi var.
    Sen ona Rechnungu yollamisindir zaten.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

degmez

geri al tekrar sat derim
    Kesinlikle dogru soylemissiniz Ebay hicbir zaman saticinin yaninda olmaz bunu aklinizdan cikartmayin .
    Bu tip durumlarda bosuna iddialasip mali yollamayin hemen satisi iptal edin zira adam cihaz agrizali dediginde ve siz kabul ettiginizde birde iade postasi odemeniz soz konusu olur...
    ha illaki iddia edersenis agrizali degil diyerek 2 vidayi acip iphone pcb uzerine bir cizik atip telefonu bozmakta cok zor degil! aman arkadaslar dikkat...Hakli olsakta mantikli davranmakta fayda var...

10. 2 kişi {{A_L_E_X}} üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Ebay buna karar vermiş, ama anlamadım bir türlü

Hallo,

der eBay-Kundenservice hat einen Fall geöffnet, da es ein Problem mit einem bei Ihnen gekauften Artikel gibt. Wir haben den Fall geprüft und entschieden, eine Rückerstattung in Höhe von EUR 50,00 an den Käufer zu veranlassen, ohne dass das irgendwelche Folgen für Sie hat.

Dieser Fall ist jetzt geschlossen. Sie müssen weder an den Käufer noch an eBay eine Rückzahlung vornehmen und dieser Fall wird auch nicht bei der Ermittlung Ihres Verkäuferstatus berücksichtigt.

Sie können die Einzelheiten des Falls unter „Probleme klären“ aufrufen.

Bitte beachten Sie: Entscheidungen im Rahmen des eBay-Käuferschutzes bei Bezahlung mit PayPal werden auf Basis der PayPal-Käuferschutzrichtlinie getroffen.

Şimdi ben 50€ mu yollucam alıcıya ? Yoksa ödediyi paradan paypal dan mı kesecekler ??

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Ebay buna karar vermiş, ama anlamadım bir türlü

Hallo,

der eBay-Kundenservice hat einen Fall geöffnet, da es ein Problem mit einem bei Ihnen gekauften Artikel gibt. Wir haben den Fall geprüft und entschieden, eine Rückerstattung in Höhe von EUR 50,00 an den Käufer zu veranlassen, ohne dass das irgendwelche Folgen für Sie hat.

Dieser Fall ist jetzt geschlossen. Sie müssen weder an den Käufer noch an eBay eine Rückzahlung vornehmen und dieser Fall wird auch nicht bei der Ermittlung Ihres Verkäuferstatus berücksichtigt.

Sie können die Einzelheiten des Falls unter „Probleme klären“ aufrufen.

Bitte beachten Sie: Entscheidungen im Rahmen des eBay-Käuferschutzes bei Bezahlung mit PayPal werden auf Basis der PayPal-Käuferschutzrichtlinie getroffen.

Şimdi ben 50€ mu yollucam alıcıya ? Yoksa ödediyi paradan paypal dan mı kesecekler ??
    parayı Paypal in bloke ettiğini yazmışsın onların geri ödemesi gerek .. eğer parayı serbest bırakırlarsa senin ödemen gerekecek

13. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye akhisar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    82
    19 mesaja 27 teşekkür aldı

slm usta büyük ihtimal fall acik kaldigi sürece paypal telefonu sana geri yollatacak sendungsnummerden takip edecekler telefon sana geri geldiginde adama parasini otomatik geri überweisen ediyorlar PayPal satin alma konusunda güzel ama aklinda bulunsun birsey satarken eger mebla yüksekse paypal hic kullanma birici gebühr cekiyorlar ikinciside bu basin agra bilir direk hesabina überweisen etsinler en iyisi

15. akhisar üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parayı Paypal in bloke ettiğini yazmışsın onların geri ödemesi gerek .. eğer parayı serbest bırakırlarsa senin ödemen gerekecek
    Tamam da anladigim kadari ile eBay sadece 50 € ödeyecegimi söylüyor, yani volle summe demiyor. Bu parayi kim cekecek simdi ??? Cünkü Paypal paranin tümünü benim hesabima aktarmis, bu durumda simdi adama 50 € mu ödemeliyim ?

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Tamam da anladigim kadari ile eBay sadece 50 € ödeyecegimi söylüyor, yani volle summe demiyor. Bu parayi kim cekecek simdi ??? Cünkü Paypal paranin tümünü benim hesabima aktarmis, bu durumda simdi adama 50 € mu ödemeliyim ?
    e bayin yazdigi yaziya göre,sen adama 50€ geri ödiyceksin,parayi ödedikten sonrada senin hakkinda acilan negativ fali kapaycaklar,bu sekilde senin bewertungun positiv kalicak.

Parayi ödemedigin taktirde acilmis olan fall negativ kalicak,buda demek oluyorki sen iyi bir satici degilsin.

18. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e bayin yazdigi yaziya göre,sen adama 50€ geri ödiyceksin,parayi ödedikten sonrada senin hakkinda acilan negativ fali kapaycaklar,bu sekilde senin bewertungun positiv kalicak.

Parayi ödemedigin taktirde acilmis olan fall negativ kalicak,buda demek oluyorki sen iyi bir satici degilsin.
    Tamamdir, 50 €uro Paypal ile kendim ödeyecem yani. Benim anlamadigim, adam Apple Store da olayi halletmis ben yinede 50 €uro geri ödüyorum kendim. Ebay bitmistir bundan sonra benim icin, en iyisi elden satmak daha Garantili

Yardimlariniz icin tesekkür ederim

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Tamamdir, 50 €uro Paypal ile kendim ödeyecem yani. Benim anlamadigim, adam Apple Store da olayi halletmis ben yinede 50 €uro geri ödüyorum kendim. Ebay bitmistir bundan sonra benim icin, en iyisi elden satmak daha Garantili

Yardimlariniz icin tesekkür ederim
    Nerden biliyorsun Apple Storeden hallettigini? bundan eminsen sende e baya yaz bakalim,telefonun garantisi vardi ve yaptirmis,bu sahis betrug yapmak istiyor,yani para koparmaya calisiyor benden, bu sekil yaz bakalim e baydn sana nasil bir cevap gelicek,denemede fayda vardir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerden biliyorsun Apple Storeden hallettigini? bundan eminsen sende e baya yaz bakalim,telefonun garantisi vardi ve yaptirmis,bu sahis betrug yapmak istiyor,yani para koparmaya calisiyor benden, bu sekil yaz bakalim e baydn sana nasil bir cevap gelicek,denemede fayda vardir.
    Cünkü bana adam kendi yazdi, Apple Store a gidecem diye, randevu almisti. Sonuc olarak Telefon un 100% Garantisi var!

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Cünkü bana adam kendi yazdi, Apple Store a gidecem diye, randevu almisti. Sonuc olarak Telefon un 100% Garantisi var!
    Sen o zaman ne parasi adama vericenki ,senin yerinde olsam ödemem,dedigim gibi e baya bildirsen iyi olur,o kisininde iyi bir müsteri olmadigini ögrenmis olurlar.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    108
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Kardes, ebayin yazdigini bidaha oku, sen paranin tamamini aliyorsun, ebayin sigortasi karsi tarafa 50 euro vermis, senin yapman gereken bisey yok...

24. abdülmecit üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)