Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2728 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amazon da Satis Yapmak

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı

Amazon da Satis Yapmak

Arkadaslar,

Amazon da nasil satis yapabiliriz? Satis yapan arkadaslar yardimci olabilirler mi? Privat olarak satis yapmak istiyorum.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Benim bildiğım Amazon da satış yapmak EBAY den zor
    zor demem yani Amazon un satış kuralları Ebay e göre daha zor ve kuralları daha sert
    sattığın malı geri almak zorundasın filan ..gebühren ... fazla kar bırakmıyor

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Amazonda daha once birkac bisey satmistim privat. Daha sonra yeni bi kural cikardilar satis yapabilmen icin pasaport bilgilerini paylasman gerekiyodu ( kim ne satiyo finanzamt rahatca takip edebilecekti) bende bi daha da satmadim. Ama amazonda satis yapmak ebaydan daha iyiydi. Amazon daha ciddi musteriler vardi bir mali koydugun zaman en gec erresi gune kadar gidiyodu. Yuzde on komisyon aliyolardi. Birde amazonun degisik bir ozeligi var mali sattigin zaman para sana direk gelmiyo. Mesela ayin onunda sattin mali parayi amazon aliyor sana ay sonunda weriyo. Bi secenekte senin malini amazon senin yerine satiyo. Sen fazla ugrasmiyosun sana verecekleri FBA kodunu pakete yapistirip gonderiyosun baska bi seye gerek yok onlar senin malini satip versand inida kendi yapiyo...
    Konu Putkiran tarafından (10 Ekim 2016 Saat 00:06 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba cologne amazon da satis yapa bilirsin. bence ebay den 10 kat daha iyi. EAN Codlu ürünler satiyorsan problem olmaz . EAN SIZ ürünler ise o zaman EAN Codlarini beantragen yapman lazim ...... kolay gelsin

amazon sitesinde bütün detail ler yaziyor...

8. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba cologne amazon da satis yapa bilirsin. bence ebay den 10 kat daha iyi. EAN Codlu ürünler satiyorsan problem olmaz . EAN SIZ ürünler ise o zaman EAN Codlarini beantragen yapman lazim ...... kolay gelsin

amazon sitesinde bütün detail ler yaziyor...
    EAN Codlarini nasil beantragen yapiyoruz?

Ettiği Teşekkür
    497

11. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes, 15-20 yila yakin zamandir Amazon´da Gewerblich olarak profesyonel bir sekilde satis yaparim. Olayi sana kisaca anlatayim...

Öncelikle Amazon´da privat olarak yeni ürün sürekli satamassin! Buna kesinlikle izin vermez. Gebraucht ürün sattigin zaman, ürün bozulacak olursa 6 ay sonra dahi alicinin parayi senden geri cekme hakki var! Cünkü alici parayi Amazon´a ödüyor, sana degil. Daha sonra Amazon sana gönderiyor parayi...

Ikincisi, Amazon´da eBay´e oranla sahtekar barinamaz! Kurallari cok katidir, ancak saticilarida korumasini bilir! eBay gibi sahtekarliklara göy yummaz!!!

Ücüncüsü, Amazon´un kurallari cok katidir! Bir kere sorun yasadigin zaman senin aninda cikisini verir ve bir daha asla vermis oldugun isim, steuernummer, adres ve banka hesabi üzerine hicbirsey satamassin...

Lafin kisasi, Amazon´un kurallarina uyarsan cok iyi satis yaparsin, uymassan hemen güle güle der sana...

13. 2 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Gentlemen Usta cevabin icin sana tesekkür ederim. Sormak istedigim bir konu da, Amazona ürün yüklemesi yaparken EAEN numarasi istiyor. Ben bu numarayi girdigimde ise bu ürünü eklemis baska bir saticinin resim ve yazilari cikiyor, simdi ben bu ürünü nasil ekleyecegim. Diger saticinin resimlerini kullandim diye Abhamnung alirmiyim.. Biliyorsun Ebay de baskasinin resim ve yazilarini kullanmak yasak. Buna dikkat etmeyen Ebay de gewerblich satis yapan iki tane arkadasimdan birisi 5200 digeri ise 3500 euro ceza yediler..

Amazon da bu meseleyi bir türlü cözemedim. Verdigim EAN numarasinin da hemen baska bir satici cikiyor..

Cevap veririsen cok sevinirim.

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    kardes, amazon´un sistemi eBay gibi degil. Eger satacagin bir ürünü baska birisi coktan satiyorsa, sen kendini o ürüne bagliyabiliyorsun! Abmahnung filan olma olasiligi yok cünkü amazon´un sistemi bu. Ancak dikkat et, noktasi virgülüne kadar kesinlikle ayni ürün olsun, aksi taktirde alici ile sorun yasarsin. Sadece bazi birketler amazon´da KENDI LIZENSLI ÜRÜNLERINI SATARLAR. Onlar izin vermiyorlar o ürünü baskasinin satmasina. Bu durumdada Abmahnung yemessin, Amazon direk o ürünü siler.

ikincisi EAN-Nummer, eBay´de EAN nummer für Amazon diye arattir... 25-50-100-1000 tane hazir kullanilmamis EAN satanlar var. Bunlardan satin alabilirsin! Bende bu sekilde yapiyorum cünkü en ucuz ve hizli imkan bu.

http://www.ebay.de/itm/10000-EAN-UPC...oAAOSwiYFXEhVO

Bu adam 10000 tanesini 74,95 EUR ya satiyor. Cok ucuz bir fiyat. Gecen hafta 5000 tane 49,95 EUR´ya almistim ancak bu o kadar ucuz bir fiyatki ben hemen simdi aldim kendime...

16. 2 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    497
    ebay den ean nummarasi alabilirsin evet cok uygun ama dikkat et !!

https://www.onlinehaendler-news.de/r...mern-ebay.html

Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    13 mesaja 18 teşekkür aldı
    Amazonda ebay a göre daha fazla Provision ödeniyor. Satış yapma işlemleri basit

Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Kreditkarte
    Telefonnummer
    Unternehmensdaten
    Kontaktdaten des Unternehmensvertreters
    Informationen des wirtschaftlichen Eigentümers
    Bankkonto

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    35 mesaja 48 teşekkür aldı
    slm arkadadlar bu ean code ne icin gerekli ben diyelim ki cinden mal alip satmak istiyorum. ve hangi gewerbe tavsiye edersiniz ben vollzeit calisiyorum bunu nebenbei yapmayi düsünüyorum. zoll nekadar

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Alıntı firstantepli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadadlar bu ean code ne icin gerekli ben diyelim ki cinden mal alip satmak istiyorum. ve hangi gewerbe tavsiye edersiniz ben vollzeit calisiyorum bunu nebenbei yapmayi düsünüyorum. zoll nekadar
    kardes, iki cesit Gewerbe var!

1. Kleinunternehmer
    2. Normalunternehmer

Kleinunternehmer olursan, yilda 1 kere Steuererklärung yaparsin ve %19 Umsatzsteuer ödemessin. Sadece Yapacagin "Gewinn" icin "Einkommensteuer" ödersin. KURAL: Birinci yilda 17.500 EUR dan fazla satis yapmayacaksin!

Normalunternehmer olursan, aylik Umsatzsteuererklärung yapmak mecburiyetindesin! Yani, Buchhaltung´un olacak ve Steuerberater bunu her ay Finanzamt´a bildirecek ve aylik %19 Umsatzsteuer ödeyeceksin.

EAN: eBay´den satin alabilirsin ancak Cin´den alacagin ürünlerin EAN´i büyük bir ihtimalle vardir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    35 mesaja 48 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes, iki cesit Gewerbe var!

1. Kleinunternehmer
    2. Normalunternehmer

Kleinunternehmer olursan, yilda 1 kere Steuererklärung yaparsin ve %19 Umsatzsteuer ödemessin. Sadece Yapacagin "Gewinn" icin "Einkommensteuer" ödersin. KURAL: Birinci yilda 17.500 EUR dan fazla satis yapmayacaksin!

Normalunternehmer olursan, aylik Umsatzsteuererklärung yapmak mecburiyetindesin! Yani, Buchhaltung´un olacak ve Steuerberater bunu her ay Finanzamt´a bildirecek ve aylik %19 Umsatzsteuer ödeyeceksin.

EAN: eBay´den satin alabilirsin ancak Cin´den alacagin ürünlerin EAN´i büyük bir ihtimalle vardir.
    ustam detaili cevabin icin cok tsk ederim. ozaman kleinunternehmer gewerbe daha mantikli benim icin. yanliz su ean nummarasini yani barcode yoksa kendimiz mi yapistiracaz?

Ettiği Teşekkür
    497
    cevap yukarda yaziyor

resmi sitesi

https://www.gs1-germany.de/gs1-compl...PGdBoCnd_w_wcB

yada ebay

http://www.ebay.de/itm/10000-EAN-UPC...oAAOSwiYFXEhVO

ebay deki ean ler de cevap yukarda yaziyor

https://www.onlinehaendler-news.de/r...mern-ebay.html

--------------------

burdan herkeze sesleniyorum. bu islerden anlamiyorsaniz hic girmeyin ve basiniz agir masin. nebenbei yaparim ..... bu isler bildiginiz gibi kolay tegil

her üründe dikkat etmeniz lazim ..... textiel satarsaniz dikkat edilcek seyler var ...... elektro satarin dikkat edilcek seyler var .....

------

E Commerce Branche da avukatlar var sirf saticilarin hatalarini ariyorlar onun icin dikkatli olun ve bu is icin zaman ayirin . aile varsa coluk cocuk varsa , schicht calisiyorsaniz o zaman hic bu ise girmeyin !

Hersey disaridan baktiginiz gibi degil. bu rünlerin resimlerini cekmeniz gerek, ürün bilgilerini güzel yazmaniz lazim vs vs

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)