Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2723 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vorstellung Gespräch ne gibi sorular

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı

Vorstellung Gespräch ne gibi sorular

Selam arkadaşlar ,
    Ben 12 seneden belli bir firmadan çalışıyorum. Bu firmadan çıkıp başka bir firmaya gitmeyi düşünüyorum.
    2 Hafta sonra Vorstellung Gespräch var yeni firmadan. Bana şimdi burda nasıl ne gibi sorular gelebilir.
    Misal derlerse neden firma degistiriyorsunuz veya bizde ne kadar maaş istiyorsunuz. Bunun gibi sorulara nasıl cevap versem iyi olur. Maaş olarak aklımdaki maaşı soyleyimmi yoksa ne diyebilirim .

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Maas olarak tabi ki her piyasanin bir standardi vardir tecrübe ile baglantili. Ne cok ucuz fiyat söylemek gerekir ne de abarti. Ama normal alacaginin bir miktar üstünde söylersen pazarlik payi birakmis olursun. Hangi sektörde calisiyorsun tam bilemiyorum ama neden is degistmek istedigin illa ki sorulur hatta eski calistigin yerlerdeki Arbeitszeugnis lerinide isterler. Sonucta adamlar seni tanimiyor ve tanismak isteyecekler bu görüsmede ve neden is degistirdigin cok önemli bir kistas genelde. Illa ki senin de gerekli nedenlerin vardir, bunlari acik acik söylemelisin bence ve kesinlikle dogru konusmak yalan yanlis seyler söylememek gerekir diye düsünüyorum. Eski is yerinlerinde patron ile is arkadaslarin ile sorunlarin varsa da mesela, bunlari görüsmede eski is yerini kötüleyerek degil uygun bir dille anlatman en iyisi olur.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Hope41@ hocam, teşekkürler ilk önce. Onlar zaten Arbeit Zeugnis istediler gelirken getir dediler. Banada işyerim Pazartesi günü verecek . Amma Lâkin icine neler yazacak orasını kestiremiyorum. Iyi birşey yazacağını pek sanmam.
    Ben Arbeit Zeugnis alınca buraya sunacam. Acaba iyimi kötümu yazmış belli olur. Burda yardım edecek almancasi süper olan bir yardımsever kardeşimiz vardır.

Hope41@ daha ne gibi soru sorarlar. Bıraz hazırlıklı olayım.

Eski işim Lagerarbeit Vertrag üzerinde amma bütün gün Makinede Alüminyum kesim işi yapıyorum. Yani kısacasi Maschinenbediener oluyor.

Şimdiki belki alacaklari yer Stadt Werke Bus und Tram Fahrer.

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hope41@ hocam, teşekkürler ilk önce. Onlar zaten Arbeit Zeugnis istediler gelirken getir dediler. Banada işyerim Pazartesi günü verecek . Amma Lâkin icine neler yazacak orasını kestiremiyorum. Iyi birşey yazacağını pek sanmam.
    Ben Arbeit Zeugnis alınca buraya sunacam. Acaba iyimi kötümu yazmış belli olur. Burda yardım edecek almancasi süper olan bir yardımsever kardeşimiz vardır.

Hope41@ daha ne gibi soru sorarlar. Bıraz hazırlıklı olayım.

Eski işim Lagerarbeit Vertrag üzerinde amma bütün gün Makinede Alüminyum kesim işi yapıyorum. Yani kısacasi Maschinenbediener oluyor.

Şimdiki belki alacaklari yer Stadt Werke Bus und Tram Fahrer.
    Hatırladım kadariyla bir iş yerinin kötü karne verme hakki yok kanunen, böyle birşeyi okuduğumu hatirliyorum.
    Yaniliyorsam düzeltsin arkadaslar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    yeni isyerinin neler yaptigini, ne zaman kuruldugunu, kac isci calisdigini, kisacasi firmayi önce tanimalisin

neden bizde ise baslamak istiyorsun diye sorabilirler,

google de biraz arastir

selamlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)