Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2719 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: rente kasasi beni reha.... göderiyor emekliligin ölür diyor

Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    2 mesaja 3 teşekkür aldı

rente kasasi beni reha.... göderiyor emekliligin ölür diyor

merhaba arkadaslar buradan herkezin basina gelebilecek bir soruya sormak istiyorum hatta bagzilarinin basina bile gelmistir rahatsizligimdan dolayi renteye bas vurdum bana reha.. ya göderecegim yani kura gideceksin dedi ama gidersende emekliligin ölür diyor yani artik emeklilik alamasin diyor buna karsilik nasil red edecegim ben kura red edersem bu meseleden dolayi durumum ne olur yoksa bizim gibileri oyunami getirme bürokrasi taktiklerimi bu gibi mektuplar yani iyilessemde iyilesmesemde öyle veya böyle renten yani emeklilik ölür diyorlar bu ne derece dogru arkadaslar

tecürbelerinize paylasirsaniz sevinirim

selamlarimla
    zülfikar

2. Sponsor Reklam
    Üye Kurtgözü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    85
    18 mesaja 55 teşekkür aldı
    Alıntı zülfikar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar buradan herkezin basina gelebilecek bir soruya sormak istiyorum hatta bagzilarinin basina bile gelmistir rahatsizligimdan dolayi renteye bas vurdum bana reha.. ya göderecegim yani kura gideceksin dedi ama gidersende emekliligin ölür diyor yani artik emeklilik alamasin diyor buna karsilik nasil red edecegim ben kura red edersem bu meseleden dolayi durumum ne olur yoksa bizim gibileri oyunami getirme bürokrasi taktiklerimi bu gibi mektuplar yani iyilessemde iyilesmesemde öyle veya böyle renten yani emeklilik ölür diyorlar bu ne derece dogru arkadaslar

selamlarimla
    zülfikar
    Hocam Emekliligim derken..???
    Benim bildigim senin emekli kasasina calistigin süre boyunca
    ödedigin primleri geri alamiyorsun.
    Emekliliginin olmesi gibi bir sey söz konusu olamaz.
    Hani biz Türk vatandaslari TR ye kesin dönüs yaptigimiz zaman,
    ödemis oldugumuz primleri iki yil sonra geriye alabiliyorz ya,
    söz konusu olan o primlerdir.

4. Kurtgözü üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı

selamlarimla
    zülfikar
    hocam yanlış anlasılmamı var acaba ?? ilk defa duyuyorum reha ya gidince emekliliğin öleceğini ...

hatte Reha ya gidenlerin emeklilikleri daha çabuk oluyor

emeklilik kasaına yatırdiğın primler yanıyor ve onları çekemiyorsun

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı

selamlarimla
    zülfikar
    Rehaya gidipte emeklilik ölücek diye bir sey yok,emeklilige bas vurabilirsin rehayada cok rahat gidebilirsin,yalniz emekli olmayip rahaya gittigin zaman ilerdeki zamanlarda sen Türkiyeye gidersen?ve emeklilik kasasindan primleri yani parani cekmeye kalktiginda senden bu parayi aliyorlar,cünkü bir rehaya gitmek 8-10,000€ bine mal oluyor,haliyle rente kasada senden bu parayi almak zorunda kaliyor.

Emekli olursan zaten o zaman primlerini alamiyorsun.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    aynen doğru

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Ve Rente kasasının önerdigi Reha ya pratikte muhakkak gitmek zorundasin reddedemessin.Eger reddederde gitmessen ilerde olumsuz bir sekilde sana geri dönecektir,iyi düsünmeni öneririm.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    160
    31 mesaja 99 teşekkür aldı
    selam, yanlis anlamadiysam hastasin ve sürekli krank yapiyorsun benim gibi yürüme zorlugun yada seker gibi hastaliklardan basin dertte bu nedenle krankenkasse den ödeme aliyorsan , bunu senin krankenkassen istiyor rentekasse da onayliyor . burada amac senin is kapasiteni test etmek mesela kendim icin söyeyeyim, hastane calisamaz

arbeitsunfähig dedi ama krankasse rentekasse ya basvurdu . ve bana bidirim geldi 30 gün johannitercenter e yani rehaya gittim . oradaki testler sonucu oradan da calisamaz raporu aldim . simdi yasal krank süresinin bitmesini bekliyorum. daha sonra heyete girecegim orda sonuc degismezse hastalik rentesi alacagim , yada is raporu verecek bilmiyorum simdilik yani

esas konu benim acimdan sagliktir . ne yapalibiriz ödeme rente kasda ödese bizim sagligimiz icin onu gözden cikariyoruz benim yasim normal emekliye göre cok . kücük bana hastalik emeklisi verse bile bir iki yil . bu yasta rollator le yürümek gücüme gidiyor demem oki isin basi saglik benim icin emekliye ayrilmak tan sa reha da görecegin kontroller ve terapi yardimci olacaktir senin sagligina elbetteki yasin gencse rente kasada direkt emekliligini bahsetmiyor yani reha dan baska sansin yok gibi vede onlarda hastaligina onay verirse her iki senede bir vertrauensarzt a gidip kontrol olacagiz belkide o arada sagligimiza kavusacagiz yada , hayattan emekli olacagiz

ama benim anlamadigim niye hastaliginin ilk baslarinda, krankenkasse bu secenegi niye önüne koymamis ayrica yasini bilmiyorum ama kendi yasimla kiyaslarsam , 15 16 sene sürecek uzun bir maraton yani, kesin bir emeklilk gözüyle bakmamak lazim Gecmis olsun arkadasim.
    Konu ege35 tarafından (18 Ekim 2016 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    @ege35 hemşerim araya nokta virgül koyarsan daha iyi anlaşılır

konuştuğun gibi yazarsan anlatmak istediğinin manası değişiyor

Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    arkadaslar hepinizin verdigi cevap icin tesekür ederimde kura gidince iyilesecegini kuvetli ihtimal verse hadi tamam saglik cök önemlide ama rente kasse iylessende veya iyilesmesende yine misal 20 senelik primlerin hepsi yanar diyor yani öyle veya böyle

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    arkadaslar hepinizin verdigi cevap icin tesekür ederimde kura gidince iyilesecegini kuvetli ihtimal verse hadi tamam saglik cök önemlide ama rente kasse iylessende veya iyilesmesende yine misal 20 senelik primlerin hepsi yanar diyor yani öyle veya böyle
    hocam bu böyle ya herro ya merro
    kurda senin iyileşeğini kimse garanti veremez
    orada sihirbaz yok ki sihirli değneğini dokundursun sen iyileş

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Arkadasim senin primlerin neden yansin? siz bu konuya nasil geldiniz?Rentekasse'nin sana yanar dedigi benim sana yukarda anlatmaya calistigim sekildedir.
    Sanirim sen rentekasse parami cekmek istiyorum demisindir,onlarda sana bundan dolayi söylemis olabilirler,dedigim gibi bir kisinin rehadaki masrafi 8-10 bin euro arasi masrafi oluyor,sende emeklilik primlerini cekmeye kalktiginda buda 20 yila yakindir,sizin konusmalariniz belki bundan ibarettir.

Sen rehaya gitmedigin taktirde kesinlikle primlerin yanmaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)