Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2717 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisinda Emeklilik

Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    6 mesaja 6 teşekkür aldı

Yurtdisinda Emeklilik

Arkadaslar,

Benim Türkiye de sigorta numaram 1975 yilinda acildi. Türkiye de emeklilik icin borclanmayi hesaplattim ve cikan miktari ödeyecegim. 1957 dogumluyum ve su an minijob isine sahibim. Türkiye de acilan sigorta numaram eski oldugundan bu sartlarda olmama ragmen emekli olup emeklimi alabiliyormusum. Eski yasaya göre bu mümkünmüs. Bu ne derece dogrudur? Bu konuda bilgisi olan varsa ve aydinlatirsa sevinirim. Burada sorun yasamak istemiyorum.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    hocam ayni soruyu tekrar tekrar iki kere açıp sormaktansa şimdiye kadar açılan konulara bir okumaya zahmet göstersen

bu sorunun cevabı çok detaylı olarak yüzlerce kez yazıldı

minijob yasak farkına varirrlarsa cezası ve faizi ile aldiğın emekli maaşını geri ödemek zorundasın

http://www.ozbeceriksizler.com/showt...lik-ve-Minijob
    http://www.ozbeceriksizler.com/showt...devam-calismak

Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Meseleyi okudum ve bende öyle biliyordum. Fakat bu islerden para kazanan bir sahis sigorta kayidi eski olanlar ve 60 yasinda olanlar icin mevcut yasa gecerli degil dedi. Bunun icin Sigortayi dava etmek gerektigini söyledi. Bende bosu bosuna para vermek ve zaman kaybetmek istemedigim icin Platforma yazip sordum.

saygilar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Meseleyi okudum ve bende öyle biliyordum. Fakat bu islerden para kazanan bir sahis sigorta kayidi eski olanlar ve 60 yasinda olanlar icin mevcut yasa gecerli degil dedi. Bunun icin Sigortayi dava etmek gerektigini söyledi. Bende bosu bosuna para vermek ve zaman kaybetmek istemedigim icin Platforma yazip sordum.

saygilar

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı muratcan6793 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

saygilar
    ya bu kişiler işte böyle para kazanıyorlar onu bunu kazıklamakla

hakkın olsa niye dava açacaksın mantiken yani

kaunnda hiç bier şekilde eski sigortalı veya 60 yaş üzerinde diye bir şey yazmıyor

yazdiğı tek şart Türkiye ye geri dönüş şartı oda burada fiili olarak calışmayarak yerine getiriyorsun

sigortalı çalıştığın veya sosyal ödenek aldığın andan itibaren geri dönmemiş sayılıyorsun
    Konu hOrOz tarafından (20 Ekim 2016 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)