Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2715 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye`den emekli maasi icin istenilen bel.vs

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı Kanoce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim Türkiyeden Mass baglanmasini talep edebilmen icin Elinde olan Evragi Doldurup 3 ayi gecmemis Versicherungsverlauf yeterlidir.
    Ayrica Jobcenter HartzV yardim konularinda Evet Kendini bilmiyen bazi memurlar istiyorlar lakin Kanuni hic bir gecerliligi yok yani ISTEMEYE HAKKI YOK.
    Bu konuda Mevcut Kanunda Tr de var.
    Hayirli olsun Allah Saglikli ailenle yemeyi nasip etsin.
    Hocam yanlış bilgi veriyorsun ... hangi kanun muş bir de numarasını yazsan

hem Hartz 4 alıp hemde emekli maaşı alanlar sonu pek iyi değil onu söylüyeyim

Zaten Alman Hartz 4 yasasına göre bildirmek gerek Türk yasalarına görede suç ...

yeni Hartz yönetmeliğe göre yanlış beyan verenler 5000€ ya kadar cezalandıralacak
    http://www.spiegel.de/wirtschaft/soz...a-1117939.html
    Konu hOrOz tarafından (25 Ekim 2016 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Evet hartz 4 alanlar cifte kiskac altinda hem sgk ya sikayet edilir hemde jobcentere yani cifte yanarsin

Yeni Üye rutas06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    19
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı sayin28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yeni müracaat ettim ve aylık almaya başladım muracatta Güncel alış tarihi 3 haftayı gecmiyen Renterversicherungsverlauf, TC kimlik kart hepsi o kadar başka bir şey yok forumları onlar veriyor doldurmadada yardım ediyorlar. Eger ikamettiniz yurtdisi ise aylik baglandiktan sonra her yıl güncel Renterversicherungsverlauf göndermeniz lazım dediler.ve birde yurtdışında hastalık sigortasi ndan faydalanmak için bir yıllık belge verdiler.bende AOK verdim bana her 3 ayda Krankenschein veriyor onla sağlıktan faydalanıyorum.
    Sayin28,bilgi icin cok tesekkürler.
    En saglam bilgi sizin söyledikleriniz galiba yenide maas baglanmis Allah güzel günlerde,saglikla yemeyi nasip etsin.
    Bende 5. ayda parami yatirdim simdi burda calismiyorum TR`den emekli olayim dedim.
    Sizce bir mahsuru yoksa Yasiniz kac ve hangi yillari borclandiniz,ne kadar maas baglandi onunda bilgisini verebilirmisiniz.
    Benim yas 51 ve 1983ve 1984 yillari TR`de calismisligim ve burdada(almanya) 1990 ve 2004 yillari boclandim. Bilmem ne maas aliriz. Sizinle kiyaslamak icin sordum eger mahsuru varsa paylasmayin.

Saygilar,
    sayin28
    Konu rutas06 tarafından (25 Ekim 2016 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Asgari maas 1500 tl civarinda

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Dilekcenin yaninda gelirin olmadigini ispatlayabilecegin Rentenversicherung dan alacagin Versicherungsverlauf yeterlidir diye biliyorum.

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    3201 sayili yasa geregi yurtdisindan emekli olmak (maas talebinde bulunacaklar) icin gerekli belgeler,
    1- TAHSİS TALEP VE BEYAN TAAHHÜT BELGESİ (http://www.sgk.gen.tr/emeklilik/tahsis-talep-formu.html)
    2-3201 SAYILI KANUNA GÖRE AYLIK ALANLARA MAHSUS YOKLAMA BELGESİ (http://yeniposta.de/okuyucudosyalari/yoklama.pdf)
    3-3201 SAYILI KANUNA GÖRE AYLIK TALEBİNDE BULUNANLARA MAHSUS BEYAN VE TAAHHÜT BELGESİ (http://cevapmatikemeklilik.com/Formlar/3.pdf)
    Yurtdisindan emekli olmus olanlar icin,emekli olduguna dair belgenin Türkceye cevrilmisi (emekli oldugunuzu belgelerseniz size daha sonra calisip calismadiginiz sorulmaz) ,yurtdisindan emekli olmayanlar, rentenversicherungsverlauf (1 ayi gecmemis olmali)
    Emekli maas talebinde bulunanlar her türlü sartlari yerine getirmeleri halinde sonraki ay itibari ile emekli maaslari baslar
    Yurtdisindan emekli olmamis olup yurtdisinda ikamet edenler,yilda veya iki yilda bir rentenversicherungsverlauf'u sgk.muna vermeleri yani calismadiklarini belgeleme adina emeklöi maaslarinin kesilmesini önlerler

9. 2 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Sagol abi demek jobcenter kagidi gerekli degilmis bilgilendirme icin tesekkürler

Yeni Üye rutas06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    19
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Evet, yazilanlara göre jobcenter`dan kagit almaya gerek yok gibi. Ama benim duydugumda issizlik parasi ve sosyal yardim almadiginizida beyan etmeniz gerekli diyenler var.
    sayin28, yukarda yazmis oda sadece rentenversicherungsverlauf vermis SGK`ya.
    En iyisi o belgeleride almak lazim yanimizda bulunsun.
    Tesekkürler arkadaslar

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Aslinda tam olarak ne oldugu belli degil anlasilan hangi memura denk geleceginiz önemli keyfiyetine göre islem yapacak

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    ------------------------------------------------------

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    belli moralist fakat anlamak istemiyor gibisin

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    yok benim 25 kisi var tanidigim bunun 12 sinden jobcenter den kagit istenmis 10 kisiden rentenverlauf ve fotoraf istenmis 3 kisinin evraklari 5 aydan beri cikmamis yani burda tecrübe konusuyor dostum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)