Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2713 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 80 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Para SGK nin hesabina ne zaman girer?

Üye tirisan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    530
    6 mesaja 10 teşekkür aldı
    Alıntı Bence Deger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün hem sgk yi hemde Uzman sahsi aradim....

SGK; Sizin adiniza herhangi bir hareketlenme yok,kayit yok,para yatirma yok vs vs

UZMAN KISININ ASISTANLARI: Bekleyin size dönecem, ( dönke yok ) aradim ve agzima geleni söyledim...... Biz islemlerinizi yaptik dedi.Evrak no istedim,bekleyin size dönecegiz.....

iki saat gecti dönen yok ) Bir mesaj attim,yarin avukatim gelip dosyami alcak dedim,karsinizda ahmak yokgüvenip verdik parayi,yaptiginiz ne is ahlakina nede insanliga sigar dedim.

Asistan yazdi; Uzman kisinin tel no verdi,bende dedimki,aramayacagim dedigim dediktir dedim,bir baktim kendi aradi uzman kisi..

nce yatirdim diyor MOSSIP ten ondan sgk da gzükmüyor,sonra diyor 18.11 de belgeler elime gececek uffffffffff.....

Simdi ben bunlari neden yaziyorum biliyormusunuz? Baskalari düstügüm hataya düsmesin diye,birde cevremde akilli derler,nasil akilsaa artik,Tasiyana faydasi yok....

Ayin biriydi oldu on sekizi ölünmü öldürünmü arkadas...

Artik bu sahis isimi yaparmi yapmazmi bilemiyorum,art niyetlimi degilmi onuda bilemiyorum,ama oyaladigi kesin,yalan yanlis bilgiler,bir birini tutmayan cevaplar

Adam gibi deki ben parayi bir iki ay calistiracaam,eyvallah diyelim ama,Islemleri yaptim yaok yapacam yok sudur yok budur

ismini versemmi bilemiyorum kararsizim
    Senin işin biraz zor.Rabbim kolaylık versin.

2. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    sgk ya borclanma basvurusu yapildimi hemen ertesi gün para yatirilmiyorki, islemler 3 aya kadar sürebiliyor sen uzman dedigin kisiye parayi verdiginde ilk basvru yapilali nekadar olmustu, gerci okadar para kimseye güvenip verilmezde eger basvuru yeni yapilmissa belkide kendine bos yere sikinti yapiyorda olabilirsin.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Euro d deki pazar günleri program yapan kişiyse güven derim korkma

Tecrübeli Üye türko28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    165
    46 mesaja 180 teşekkür aldı
    sgk hesabina bankadan parayi yatirmaniz yetmiyor.parayi yatirdiginiza ait bankadan verilen makbuzu mutlaka sgk ya vermeniz gerekiyor.yoksa para sgk hesabina gecse bile makbuz olmayinca islem yapilamiyor ve siz sanki para yatirmamis gibi görünüyorsunuz.benim de basima geldi.ben almanya dan ziraat bankasindan para yatirdim makbuzu yollamadim.6 ay sonra izine gittim,sgk ya gittim yatirdigim para gözükmüyor,sordum neden diye makbuzu vermedigim icinmis.ben de makbuzu verdim islem hemen yapildi.buna dikkat edin.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ben adamin paranin üstüne yatacagina inanmiyorum amma yaptiysa burda desifre et rezil edelim türkiyedekiler anlasinlar bizler kaziklanacak insanlar degiliz bunlar bizleri keriz zannediyorlar herhalde yok böyle bisey

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Konuyu acarken iki hafta oldu yazmisim,ama bir hafta oacakti. Yani parayi gecen hafta sali verdim.Takriben 10 gün önce...

Arkadaslar ,zamlardan etkilenmek istemiyorsan yatirman lazim dedi parayi.Ondan dolayi verdik.

Aslinda Prensibim degildir insanlari ifsa etmek ( belli bir sey yok iken ) ama ismini söyleme geregi duydum,belki taniyan vardir,tecrübe yapan vardir o sahisla...

Hadi söyliyim,Hak ettiniz

Erhan Nacar

Sahis bana samimi sicak geldi,taniyan bilen varmi aranizda?

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı hknbln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende TR den Ziraat Bankasindan yatirdim Mayis ayinda, eDevlette halen gözükmüyor
    bende ayni senin durumundayim arkadasim,,ben izindeyken sgk ya ilgili kisiye makbuzla beraber gittim.benden makbuzu istemedi,tamam hallettim ileriki günlerde gözükür dedi,,e devlette hala görünen birsey yok,,sadece yurt disi borclanmaya müracat ettigim yaziyor.

telefon aciyorum dahili numarasini ariyarak,,,telefon caliyor caliyor,,santrale baglaniyor,,ordaki kiside ne icin aramistiniz diyor,,yurt disi borclanma icin aramistim deyip,,,yine beni ayni kisiye bagliyor,,ama yine acan yok,,,kisir bir döngü,,,

nasil halledicez bu isi ya ???? ya sabir

Ettiği Teşekkür
    301
    hayırlısı diyelim....Ben olsam hasan karahaliloglunu tercih ederdim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ayni senin durumundayim arkadasim,,ben izindeyken sgk ya ilgili kisiye makbuzla beraber gittim.benden makbuzu istemedi,tamam hallettim ileriki günlerde gözükür dedi,,e devlette hala görünen birsey yok,,sadece yurt disi borclanmaya müracat ettigim yaziyor.

telefon aciyorum dahili numarasini ariyarak,,,telefon caliyor caliyor,,santrale baglaniyor,,ordaki kiside ne icin aramistiniz diyor,,yurt disi borclanma icin aramistim deyip,,,yine beni ayni kisiye bagliyor,,ama yine acan yok,,,kisir bir döngü,,,

nasil halledicez bu isi ya ???? ya sabir

Ben su numarayi aradim,sende ara 0312 444 32 01 ben sabah aradim görüstüm .Sigorta sicil no hazir tut,emekli islemlerim ne alemde diye sor

11. Bence Deger üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısı diyelim....Ben olsam hasan karahaliloglunu tercih ederdim
    Iyi diyorsunda,aramadigimi kim söyledi? Gelen agam,giden pasam hesabi.Hepsi birbirinin kopyasi. Nedendir bilinmez nacar i daha samimi buldum.Umarim yanilmamisimdir.

Hasan K. onuda aradim,nerdey telefonu suratima kapatti..Yok senin isin profesyonellik gerektiriyormus,yok efendim olmazmis,maksat pahaliya yapmak ( profesyonel ismis ya ) ee sormazlarmi adama,sen profesyonel degilmisin? Seni niye ariyoruz ? Laf ola beri gele

Ettiği Teşekkür
    301
    Üstad benimki iyi seninki kötü gibi anlamışsın sohbeti bende sana örnek vereyim; zamanında emeklilikle ilgili problemim olduğunda seninkisi hiç ilgilenmedi fakat benimkisi ücretsiz olarak halletti ve her konuda yardımcı oldu...ayrıca Hasan bey hiç bir zaman telefonu surata kapatma gibi şekil yapmaz,profesyönellik konusuna gelince Hasan k beyin bir öz geçmişini incele derim...pahalılıkla ilgilide şu ata sözünü paylaşabilirim;Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur
    Konu tolgahamburg tarafından (27 Ekim 2016 Saat 01:32 ) değiştirilmiştir.

Üye OmOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    453
    21 mesaja 54 teşekkür aldı
    Sevgili Kardeslerim,

Yurt Dışı Emeklilik Borçlanmasinda kimselere para vermeden kendimizde yapabiliriz. Inanin cok basit.

Adamlar sirketler kurmuslar gurbetteki garipleri sömürüyorlar. Bunlarda para cok gökden yagiyor yerden topluyorlar birazda biz otlanalim misali. Inanin canim aciyor. Cok basit bir islem icin 1500€ isteyenler var. Yazik. Bu kadar insafsizlik olmaz. Bunlarda Allah korkusu olsa garip gurbetciler üzerinde bu kadar fahis fiyat uygulamazlar. Kardeslerim asagida yazdiklarimi dikkatli bir sekilde okursaniz inanin sömürülmeye son veririz.

Birisi bu zulme dur demesi lazim ve kendi sahsima durmasi icin faydali olmaya calisacagim. Tabiki her seyi bir uzmana danisarak yapmamiz lazim. Ben uzman falan degilim. Yurt Dışı Borçlanmada öyle televizyonlarda abartili olarak anlattiklari gibi uzman olmayada gerek yok.

En iyi uzman Devlet. Yurt disi borclanmalar icin kac gün borclanmamiz gerekiyor dogrusunu ögrenmek icin Devlet bizi düsünmüs yasa numarasini telefon numarasi olarak hizmete koymus. Sosyal Güvenlik kurumu (SGK). Alo Yurt Danış Servisinin +90(312) 444 3201 ve Calisma ateselikleridir. Görevleri de yurt disindaki gurbetcilere yardimci olmak. Eger olamiyorlarsa devlete söylemek lazim. Herkes görevini yapacak. Tabiki bizde vatandaslik görevimizi.

Bir SGK müdürüyle konustum inanin bizim gibilere merhametle fikrini anlatti. Aslinda herkesin yapabilecegi bir durum dedi.

Anlattiklarindan ögrendiklerimi sizlerle paylasmak istiyorum. Insallah dua edersiniz. Saygideger müdürü de unutmamak lazim.

Yurt Dışı Borçlanma dilekcesinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu: 11. Madde.
    Buradaki önem; bilmeden muracat tarhinden geri dogru borclanma yapmak. Buda az maas baglanmasina sebeb oluyor. Dogrusu ilk ise girdigimiz tarihden itibaren borclanma yapmak. Hepsi bu kadar basit.

11. Madde.

Soru:
    11.Borçlanmak istediğiniz süre
    Cevap
    Yurtdışı hizmetlerimin/sürelerimin tamamı
    ………. gün
    …./…./…. - …./…./…. Tarihleri arasındaki süre
    ================================================== ================================
    Örnek:
    01.01.1980 yilinda ilk ise giren bir insan 5000 günden emekli olmak isterse

Yurtdışı hizmetlerimin/sürelerimin tamamı
    5000………. gün
    01…./...01/...1980 - 10…./08…./1993…. Tarihleri arasındaki süre

Bu kadar.
    ================================================== ================================

Diger maddelerde bir yanlislik olursa SGK u mektup göndererek yanlisin düzeltilmesini ister ve üc ay mühlet verir.

Formu dolduruyoruz. Deutsche Rentenversicherungdan Versicherungsverlauf aliyoruz. iadeli tahütlü postaya veriyoruz. Istersek DHL den takip ediyoruz. Postaya verdigimiz tarih müracat tarihi olarak kabul oluyor. Borclanma islemimiz kabul olduysa mektup gönderiyorlar üc ay icinde ödenmesi gereken miktari öde diye. Her bankadan ödeyebiliyoruz.

Üc ay icinde ödemezsek islemimiz iptal oluyor. Istedigimiz zaman yine ayni sekilde müracat edebiliyoruz.

Ne zaman emekli olurum, evrak takibi, ve emeklilik maasi sorgulamayi bu sayfalardan yapabiliriz

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU EVRAK KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ ARAMA SAYFASI
    https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?
    https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

EMEKLILIK MAASI SORGULAMA
    https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

Dürüst, dogru, kandirilmadigimiz, Hakdan yana bir Dünya umuduyla
    Hos ve Dost kalin güzel kardeslerim.
    Konu OmOz tarafından (27 Ekim 2016 Saat 05:55 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye rutas06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    19
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    OmOz, konuyu cok güzel özetlemis.Gercekten cok basit bir islem ama bizim insanimiz halen bunu anlamamakla israrli, nedense. Danisma programlarini takip edin birbirinin aynisi sorular aslinda,bir program seyreden konuyu anlamasi lazim.Ama maalesef.
    Bizler böyle oldugumuz sürece birileri paralari yükler götürür.

16. rutas06 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    19
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Bu adamla, Erhan Nacar`la (ilke Emeklilik) benim etrafimda cok insan bununla is yapti.Bir kac arkadasi emekli etttiler.Paraniza birsey olmaz gibi geliyor. Borclanmaniz gelse bile 3 ay yatirma süresi var. Sizin paranizi 3-4 ay faize yatirir ordanda para kazanir.
    Siz Erhan`a bir bedel zaten ödüyorsunuz birde böyle para verip adama faiz paranizi veriyorsunuz. Cifte para yani.
    Keske siz faize verseydiniz Erhan beye verdiginiz parayi ordan cikarirdiniz.
    Ben herseyi kendim yaptim borlanmam gelince parami TR`ye götürdüm bankaya yatirdim 3 ay icin 3000 TL para aldim.

Güzel düsünün, güzel olsun hersey..

18. rutas06 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    19
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Bence Deger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu acarken iki hafta oldu yazmisim,ama bir hafta oacakti. Yani parayi gecen hafta sali verdim.Takriben 10 gün önce...

Arkadaslar ,zamlardan etkilenmek istemiyorsan yatirman lazim dedi parayi.Ondan dolayi verdik.

Aslinda Prensibim degildir insanlari ifsa etmek ( belli bir sey yok iken ) ama ismini söyleme geregi duydum,belki taniyan vardir,tecrübe yapan vardir o sahisla...

Hadi söyliyim,Hak ettiniz

Erhan Nacar

Sahis bana samimi sicak geldi,taniyan bilen varmi aranizda?
    Bu adamla, Erhan Nacar`la (ilke Emeklilik) benim etrafimda cok insan bununla is yapti.Bir kac arkadasi emekli etttiler.Paraniza birsey olmaz gibi geliyor. Borclanmaniz gelse bile 3 ay yatirma süresi var. Sizin paranizi 3-4 ay faize yatirir ordanda para kazanir.
    Siz Erhan`a bir bedel zaten ödüyorsunuz birde böyle para verip adama faiz paranizi veriyorsunuz. Cifte para yani.
    Keske siz faize verseydiniz Erhan beye verdiginiz parayi ordan cikarirdiniz.
    Ben herseyi kendim yaptim borlanmam gelince parami TR`ye götürdüm bankaya yatirdim 3 ay icin 3000 TL para aldim.

Güzel düsünün, güzel olsun hersey.

20. rutas06 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    Gecenlerde bir mesaj yazdim,ama gözükmüyor tuhaf... Neyse konumuza geri dnecek olursak,omoz kardesin yazdiklarina diyecek bir seyim olamaz.

Lakin arkadaslar,ben burasida dahil cogu uzmani aradim sordum,herkes benim isin zor oldugunu yazdi söyledi.Hatta ve hatta SGK bile,bir olur bir olmaz diyor düsünün gerisini..

Erhan nacar,benim cevremden de kac kisiyi emekli etti,korkum yok ama insanoglu iste,babasinada verse hep bir acaba vr yani....

Bakiniz benim is nasil karisik...

*Alman vatandasiyim,Türk vatandasi olarak lazim olan on sene yok
    *2007 den beri malulen emkliyim burada,TR de Vergi muavfiyetinden emkli olmak istiyorum
    *Geri kalan eksik yillari borclanacam

SGK da diyorki,borclanmak icin burda yasaman gerek,diger baska memur olur diyor.Akrabam SGK da calisiyor,sakin olma diyor,gülüyor....

Yoksa övünmek gibi olmasin,emeklilikle ilgili cogu kisiye ön bilgiyi veren biriyim.Ama benim uzman ile calismam gerkiyordu,mesele bir degil birden cok oldugu icin.

Yoksa omoz kardes dogru diyor.O degilde,uzman her zaman iyidir ama fiyatlar makul olbilirdi diye düsünüyorum.

Zaten TR dekiler bizi hep sagilacak inek olarak gördü,görüyorlar,görecekler.....Onlar bize imrenirler,iyi manada kisnairlar,Bilmezlerki biz onlari daha fazla kiskaniriz,imreniriz...Vessalam Rabbim herseyin hayirlisini nasip etsin,yurdumuzda yasamayi,yemeyi icmeyi ve dahi ölmeyi nasip etsin..AMIN

Ettiği Teşekkür
    301
    Alman vatandaşı olarak TR de Vergi muavfiyetinden emkli olmak istiyorum demişsin Alman vatandaşı olanların böyle bir hakkı varmı? heyete girdinmi?rapor çıkartabildinmi?Al parayı yap beni emekli demekle olmuyor bu işler fakat gelişmelerden haber bekleriz
    Konu tolgahamburg tarafından (29 Ekim 2016 Saat 05:52 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    @tolgahamburg

Tabiki var olmadigini kim öyledi.Senin niyetin nedir dostum? Senden baskasi emekli olmasin mi? Yorumlarina bakiyorum,hep negativsin,ama sana gelince hersey yolunda.Simdi sen sorumu soruyorsun yargiliyormusun? Amacan nedir anlamadim.

Al parayi emekli edin de nedir?Neden bahsediyorsun sen? Olmzsa salakmiyiz gidelim masraf yapalim.Daha öncede yazmistin,nurda emkliysen TR de niye olacan diyorsun,sanane...

Yazdiklarinla yardimci olacaksan ol,olmayacaksan sus daha hayirlidir

Ettiği Teşekkür
    301
    benim demek istediğim kısa zamanda uğraşmadan emekli olman bunları biliyorsan ok o aman problem yok,,,,kimse sana demedi türkiyeden emekli olma diye,çok yazardımda yazmıyorum sadece allah seni islah etsin diyorum.....
    Konu tolgahamburg tarafından (30 Ekim 2016 Saat 03:05 ) değiştirilmiştir.

Üye redbull1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mp3 Babaların Babası 67 **** ULtrAslaN ****
    Ettiği Teşekkür
    57
    16 mesaja 23 teşekkür aldı
    merhaba beyler , Karadeniz arkadasin dedigi Kabul mektubu yani borc tahakkuk cetveli gelmeden ödeme yapilmaz , gelen mektupla türkiyedki tüm bankalardan tc numarasi sigorta sicil numarasi yazildiginda isim soyisim yazar bankamatik ödemede yanlis olmaz bunu banka güvenlik ile de yapabilirsiniz , suan türkiyedeyim emekli basvuruyu 12 aralik 2015 da yapmisdim ödeme mektubu 2016 augustosda geldi ve borclanma ödeme icin 3 ay zaman taniyorlar bu konuda sanliyim 2015 de basvuru yaptigim icin cünki 2016 zamdan kurtuldum ben esim icin ödemeyi yaptim e devletden birkac ay icinde e Devlet den görünmesi lazim . yalniz mavi kartli olanlardan kanun geregi banka kredi icin vekil kefil ( bürge ) istiyorlar ayrica mavi kartla vodafone da turist kart adi altinda sim kart satiyorlar tc vatandasi ile ayni haklar mevcut degildir suan mavi kartla Hazir kart bile vermiyorlar kararimi verdim tc vatandasligina gececem illeride engeller karsima cikmamasi icin .

para konusunda ödeme konusunda kimseye güvenmeyin bankadan haric .
    Konu redbull1905 tarafından (30 Ekim 2016 Saat 16:37 ) değiştirilmiştir.

26. redbull1905 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)