Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2742 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Tavsiyesi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı

Araba Tavsiyesi

Arkadaslar bir araba almak istiyorum.

Kullanim alani :
    Türkiyeye gidecegim ( gidis gelis 6000km oradada gezersem bu 8000km yi bulur )
    Is yerim yakin 7km cocuklari okuldan alacagim vs.
    arada almanya ici seyahat ortlama 300km
    tahminim ortalama yillik 15 ile 20 bin km arasi

böyle bir kullanim icin benzinlimi dizel mi almak lazim bilmiyorum , türkiyeye iki kuzenle gidecegim birinde audi Q7 2015 dizel 245ps , digerinde yeni touran disel olacak.

Araba :
    Konforlu bir araba almak istiyorum
    limousine
    Otomatik
    en düsük 2014 model
    en düsük 170 ps
    Bütce : en fazla 30bin €

Arastirdiklarim :
    Önceden yeni Opel Insignia bakiyordum ( 170 ps , Disel , 2016 ) Yalniz arkadaslarim bana audi 3l motor tavsiye etti uzun yolda 2l motor ile rahat edemezsin dediler , bir audi autohaus a gittik ve gercekten a6 cok güzel , bagaj bizim icin yeterli ancak sürme sansim olmadi.

Simdi pek karar veremiyorum daha önce audi kullanmis arkadaslarin tavsiyesini almayi isterim
    opel ve audi kullanmis arkadaslar ne tavsiye edersiniz ?
    gercekten 3l motor ila 2l motor arasindaki fark cokmu

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    2,0 motor ile kim dedi uzun yolda rahat edemezsin diye rallymi yapacaksin izin yolunda onu diyen hangi mantikla dedi onu anlam vermek zor ben 1.6 ile gittim cokda rahat gittim geldim, sen motordan önce alacagin aracin ne olacagina bak ve mercedes hic yazmamissin bakmadinmi kombilerine mercedesin yeni cikanlarida gayet guzel yada bmw 520 2012 2014 arasi bulabilirsin o butceye

4. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 248 teşekkür aldı
    2litre ile 3 Litre arasinda fark illa olur. Sevkim olsun diyorsan 3 Litre al. Uzun yol icin 2 Litre araba yetiyor da artiyor. Cok cesitli arabalar ile tr ye gittim genelikle 2 Litre. Mercedes eski 220 CDI leri 2148 Kubik.

Senin is yerin 7 KM onun icin dizel deger mi? Bence deymez. Yillik yaptigin km de önemli. Iki modelleri kiyasla, misal Audi 2.0 Litre benzin ve 2.0 Mazotu = Versicherung, Steuer, alis parasi ve yakitlarini.

6. cassano üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    arkadasimiz yazmis, yaklasip 20 bin km yapiyor senede..
    20 bin icin diesel almay deger..

@durak arkadasim.. ne arabasi alirsan al, opel alma..
    30bin hayat ta bir opele vermem..

e klasse mercedes 250 (diesel)
    lere bak bir de..
    (avantgarde amg paket)
    Konu talo176 tarafından (03 Ekim 2016 Saat 09:57 ) değiştirilmiştir.

8. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Size tavsiyem sehir icinde kullanmak icin kücük motorlu benzinli bir araba alin. Ben 1.6 Opel Astra aldim.
    Geriye kalan para ile Audi A6 veya BMW 5 serisi araclara bakabilirsiniz. Mercedes'te olabilir ama konforu haric beni pek memnun etmedi.
    Audi A6 2.0 TDI ve 520d size yeterli gelecektir 3.0 motorlar size sadece hizlanma konusunda tatmin eder son hizlarda yaklasik aynidirlar.
    BMW 5 de dikkat etmeniz gereken arac zorlaninca elektronik desteklere ihtiyac duyabiliyor benim test sürüsünde basima geldi sinirlarini zorlamamak iyi olur.
    Suan bende Bmw 5 serisi ariyorum piyasa suan yüksekten seyrediyor uygun fiyata arac yakalarsam alacagim.
    Ayrica otomobil almanizi tavsiye ederim SUV gibi yüksek araclar otomobil rahatligi veremeyebilir.

10. 2 kişi Nazarnet üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size tavsiyem sehir icinde kullanmak icin kücük motorlu benzinli bir araba alin. Ben 1.6 Opel Astra aldim.
    Geriye kalan para ile Audi A6 veya BMW 5 serisi araclara bakabilirsiniz. Mercedes'te olabilir ama konforu haric beni pek memnun etmedi.
    Audi A6 2.0 TDI ve 520d size yeterli gelecektir 3.0 motorlar size sadece hizlanma konusunda tatmin eder son hizlarda yaklasik aynidirlar.
    BMW 5 de dikkat etmeniz gereken arac zorlaninca elektronik desteklere ihtiyac duyabiliyor benim test sürüsünde basima geldi sinirlarini zorlamamak iyi olur.
    Suan bende Bmw 5 serisi ariyorum piyasa suan yüksekten seyrediyor uygun fiyata arac yakalarsam alacagim.
    Ayrica otomobil almanizi tavsiye ederim SUV gibi yüksek araclar otomobil rahatligi veremeyebilir.
    evet arkadasim bende senin gibi düsünüyorum SUV güzel gözüküyor hatta nissan X Raili kullandim benim Mercedes teki rahatligi bulamadim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    selam arkadaslar
    yeri gelmisken sorayim ben diesel 2007 Modell mercedes Almak istiyorum, is yerim 6 km acaba teknik bir sorun olurmu suan benzinli var sorun yok

Saygilar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Alıntı kürsatlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar
    yeri gelmisken sorayim ben diesel 2007 Modell mercedes Almak istiyorum, is yerim 6 km acaba teknik bir sorun olurmu suan benzinli var sorun yok

Saygilar
    Kisa mesafeler icin dizel arac almanizi pek önermem, zaten motor isinana kadar da yakit tasarrufu yapamazsiniz ayrica partikül filtresi de size sorun yaratabilir ben bu yüzden benzinli bir arac aldim. Dizel aracida sadece uzun yolda kullanacagim.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    nazarda demiste yillik 20 binden az suruyorsan dizel alma zararin daha fazla olacaktir,

Alıntı kürsatlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar

Saygilar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    17 mesaja 37 teşekkür aldı
    520 dizel al rahat et.Olmadi E220 dizel al rahat et.Ikiside 170-180PS civari.Yakit süper.
    30bin Opele gercekten verilmez.
    2 sefer 1600 Focusla gidip geldim.Bu yaz 2000lik Mondeo ile.Sikinti yok.(Bence preis leistung en iyi Fordda)
    Ne kadar büyük motor o kadar rahat edersin orasi dogru.Yalniz bütün sene büyük motorun masraflarini cekmekte var.
    Maddi durum iyiyse büyük motor al sür.

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Masallah bütcen saglam, o paraya cok iyi arac alabilirsin, git kullan hepsini karari ona göre ver. Hepsinin artisi eksisi begendigin ya da sevmedigin yanlari olacak, Bmw 5 lik, 520 Mercedes E220 veya A6 2.0 ya da 530, E320 ve A6 3.0 burdaki secim tamamen senin zevkine ve cebine kaliyor ama yeni modellerde 2.0 larda cok iyi ve PS leri yüksek yani. Simdiden hayirli olsun alacagin araba...

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    79
    64 mesaja 84 teşekkür aldı
    A6 2.8 fsi yada 3.0 tdi hele birde Qatro olursa gel keyfim gel, 1989 dan beri Audi kullaniyorum cok memnunum lakin son zaman lar cok pahali oldular.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.0 ve 3.0 son hizda hemen hemen aynimi ? sen galiba hic bu arabalari kullanmadin.

Bizim ailede bir 520d (F10) var, ayni traktör gibi calisiyo, hiz ve Fahrwerk acisindan hic tatmin edici degil. Bir tane c220 (W204) var oda traktör gibi calisiyo, hizi falan 520 den daha kötü. Bir tanede A8 3.0tdi var, motoru ipek gibi yumsak calisiyo ve hayvan gibi de gücü var. Quattro olusuda pastanin cilegi, yagmur, camur, kar , kis hic sorun etmiyo.

Özet olarak, hangi marka olursa olsun, 2.0 Dizel Türkiye’ye gitmek icin yeterli. Ama 3.0 Dizel her konuda daha güclü, daha sakin ve cok daha gücrezervi olan, cok daha keyif veren bir motor, kiyaslamak mümkün degil.

Benim yazdiklarim sadece Audi, Bmw ve Mercedes icin gecerli…Ford, Opel ve baska markalarla bir tercübem yok.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    35 mesaja 48 teşekkür aldı
    yeni konu acmayim arkadadlar ford s max diesel 2010 150 bin km yspmis nasil alinir mi yoksa cok mu km yapmis senede 20 bin ben yspiyorum en az. araba 9000€

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    Alıntı firstantepli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni konu acmayim arkadadlar ford s max diesel 2010 150 bin km yspmis nasil alinir mi yoksa cok mu km yapmis senede 20 bin ben yspiyorum en az. araba 9000€
    Bu araclarin ikinci el piyasasini bilmiyorum ama km biraz yuksek gibi 100 bin km asagisi dusunmeniz daha iyi olur. Yilda 20 bin km yapiyorsaniz birkac sene icinde km daha da yükselecektir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    1 mesaja 7 teşekkür aldı

Audi A8 L tdi 4.2

Büyük Bir Araba amak isterseniz. Bunu tavsiye ederin. Pişman olmazsınız. İstediğiniz zaman Test sürüşü yapabilirsiniz.

A8 L TDİ 4.2 gerisi teferruat.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)