Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2742 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: C220 çekiş problemi.

Üye murtazza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    60
    12 mesaja 14 teşekkür aldı

C220 çekiş problemi.

Dört ay önce aldığım 2006 model c220 sabahları arac soğuk iken, gaza bastığında devir saati yükselmesine rağmen hizlanmiyor. vites degistikten sonra kisa sureli tuhaf bir ses sanirim getriebeden geliyor. Araba isininca cekis problemi yapmiyor. 220 000 aldığım aracın sanırım getriebespulung yapılmamış, üzerine yag eklenmiş. dün fehler lesen yaptırdım türk tamircide.drehzahsensor, getribesteuergerät hatalari cikti. drehzahlsensor haric diger hatalar silindi. Sensör pazartesi takılacak. Acaba problem ordanmi yapar yoksa getriebeöl denmi, yoksa baskabir problemi olabilirmi. Birde arac 80 den sonra sanki arka pencerenin açık kaldığında kulaklarda yaptığı basınç gibi bir uğultu yapyor.radlagerler baktirdim ses ordan gelmiyor dört ayda arabadan soğudum.Elden çıkaracağım, fazla bir masrafta yapmak istemiyorum.

2. Sponsor Reklam
    Moderator
    Nereden
    Samsun/Bafra
    Ettiği Teşekkür
    430
    508 mesaja 3,491 teşekkür aldı
    Abgasrückführungsventil,Luftmassenmesser,Yag Filtresi,Mazot filtresi,drosselklappen ilk aklima gelen ve 220bin Km. gitmis bir arabada yavas yavas bozulan paracalar,buna Turbolader de ekliyebilirim,iyi bir tamirci bunlardan herbirii tek tek sökmeden de bozulmus oldugunu anliyabilir yada ölcebilir.

En basit cözüm se borulari degistirmekle de basliyabilirsin,Luftansaugschlauch da ufak bir delik arabanin cekisinde büyük fark eder.

Buda baska bir Auto Forumdan bir üyeden alintidir:
    "der Fehler Lag an dem kleinen Kabel an dem Druckwandler (direkt unter dem Kühlwasserbehälter). ein kleines teil wo 2 kleine schläuche rein laufen. Einer dieser Schläuche war kaputt kostet 2€. Das ist wichtig weil der druckwandler zum turbo führt. Viele wissen das nicht aber das war das problem. Es gibt aber noch einen druckwandler und der ist unter dem AGR Ventil und sieht genauso aus. einfach diese kabel rausziehen und checken. Hoffe es wird euch allen auch helfen."

4. D.J.El-Rey üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)