Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2748 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bu aralar kafa dağınık

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,610
    475 mesaja 1,220 teşekkür aldı
    2009 da agustosta izine gittik,,o sene izine gidemeyebilirdimde,,,babamla ailemle güldük agladik eglendik,yedik ictik,gezdik. sonra izin bitti ,helallestik ben almanyaya arabayla geri geldim.
    geldikten bir ay sonra,,, eylülde cok sevdigim babam atam vefat etti.

tekrar TR ye gittim yikanmasinda hocaya yardim ettim,gömlegini giydirdik. 3 kardes atamizi yerine yerlestirdik.

sonra tekrar geri geldim almanyaya,,9 sene kadrolu olarak calistigim isimden,sosyal plana göre cikis verdiler,benimle beraber bir cok kisiye tabiki..

ordan hollandada is buldum,,,bana 19 km uzakliktaydi,,leifirmadan o is yerine girip calismaya basladim,,beni 3 ay sonra begenip kadroya aldilar,(hemde cicek yaptirmislar hayirli olsun diye--firma tarafindan),,o firmada tam 8 aylik olmustum,,,hollandali leifirmadan gelen biriyle dalastik,,vatandas bana bicak cekti,,,maisterde yanimizdaydi.

büroya cagirdilar,,vatandas bana bicak cekti dedim,,hatta maisterde ordaydi gördü dedim,,,maister ne dese beklersin,,ben birsey görmedim dedi...

siz firmanin huzurunu bozdunuz dediler,,,ertesi gün bana cikis verdiler,,diger o hollandali serefsiz ne oldu bilmiyorum,,,yani senin anliyacagin,,,yine issiz kaldim,,moral sifirinda altinda.
    bayagi bir zoruma gitmisti isimi kaybetmem,,,dedim her iste hayir var sabir.

4-5 ay sonra leifirmadan almanyada 43 km uzaklikta is buldum...gittigim yer iyi para veriyordu...yani o yolu gitmeye degiyordu...
    hollandadaki isten en az 300 - 400 euro fazla para aliyordum...dedimki kendi kendime,,demek ki daha iyisi olacakmista o yüzden hollandadaki isimi kaybettim,,veyahutta nerde hayatimda bir hata ettimde isimi kaybetmekle cezalandirildim..eger öyle ise onu Allah biliyor,,, ona da sükür eyvallah,,ölüm yok ya sonunda.

21 senelik evliligim pek iyi gitmiyordu,,,onuda 2013 senesinde sonlandirdim.(karsilikli kararla)

bu yasima kadar hic yanliz yasamadigim icin bayagi bir zorlandim.yinede sabir dedim..vardir bu istede bir hayir dedim.

3 sene yalizliktan sonra Cenabi Allahim karsima öyle bir hayat arkadasi cikardiki,,Allah ondan razi olsun.

daha yazacak cok sey varda,,,cokta gözlerinizi yormiyayim,,,

kendi kendime her zaman diyorum ulan MEGA ,,hepimiz bir gün göcüp gidicez,,kimse bu yalanci dünyaya kazik cakmis degil,,,önemli olan kimseye zararin olmadan,,insan gibi yasa,,ne kadar ömrümüz kaldiysa artik,,tadini cikarmaya bak,,varsin milyonlarimiz olmasin,,,varsin bir cok borcumuz olsun,,,canimizi alicak degiller ya,,en kötüsü cakarsin iflasi,,,bakarsin yoluna..

önemli olan Cenabi Allahim ailemizle,evlatlarimizla,sagligimizla bizi imtihan etmesin,,o konularla bas etmek o kadarda kolay degil.

Cenabi Allahim imanimizi ve sagligimizi korumamiza yardimci olsun,,gerisi bir sekilde hal olur.
    (babana Allah sifalar versin)

saygilarimla

MEGAbond

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)