Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2716 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Isyerinde (Lager) cekilen Video kayitlarinin mahkemede gecerliligi OHNE HINWEISSCHID.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Isyerinde (Lager) cekilen Video kayitlarinin mahkemede gecerliligi OHNE HINWEISSCHID.

Selam Arkadaslar,

Degerli Arkadaslar,Bir konu icin görüs ve fikirlerinizi soracaktim.

Bundan 3 sene kadar önce patronumuz is yerimizde cesitli yerlere kameralar yerlestirdi.
    Bize o zaman dedigi bu kamaralar sizi gözetlemek icin degil sadece müsterilerimiz reklamasyon yaptigi zaman yani verdigimiz bir mali eger müsteri hayir yok almadim,gelmedi derse onu ispati icin kuruluyor dedi ve hic bir yere hinweisschild yerlestirmedi.
    Bir süre önce bir is arkadasimiza bu kameralarda yakaladigi bir görüntüyü sebeb göstererek firistloskündigung yapti.
    Arkadasim tabiki klage yapti ve güterterminde patron ellerinde videoaufnahme oldugunu arkadsimin Arbeitzeitbetrug yaptigini söylemis.Ve ocak ayinda kammer termini verilmis.

Bu konu ile ilgili bilgisi veya tecrübesi olan arkadaslarimiz görüslerini paylasirlarsa cok sevinirim.

Saygilarimla.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    @Mirkan2011

arkadasim eger hinweissschildler koymadi ise mahkemede gecersiz olur ve hatta arkadasinin is vereni mahkemeye verme hakki dogar ( Persölichkeit verletzung).

kaynak :http://www.stern.de/tv/kontrolle-und...--3204256.html

4. Romeo29 üyemize teşekkür edenler:

Üye Daywalker15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    73
    20 mesaja 35 teşekkür aldı
    Alıntı Romeo29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Mirkan2011

arkadasim eger hinweissschildler koymadi ise mahkemede gecersiz olur ve hatta arkadasinin is vereni mahkemeye verme hakki dogar ( Persölichkeit verletzung).

kaynak :http://www.stern.de/tv/kontrolle-und...--3204256.html
    Dikkat edersen verdigin linkte sadece Hinweisschild´den baksetmiyor

Arkadas Patronlari Kamera konusunda bilgilendirigini yazmis, yani orada calisan elemanlar Kamera oldugundan haberdar

6. Daywalker15 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    @Daywalker15

Hocam daha asagilari okuduysan belli zamanlarda eger calisan kisi hakkinda caldigi yada sirketi zarar ugratigi süphesi var ise belli bir süre!! Kamara yerlestirmeye hakki var isverenin.
    Kisacasi öyle 3 sene önce koyup daha sonra ben bunu kullanayim demek yetmiyor. Bir kac sayfa ( IHK ve Baska bir forumda ) bir cok bungesgerichtshof un kararlarini koymuslar.

Ama sunu da belirteyim , ben avukat degilim. Kendim de is verenim ve benim de dükkanimda Kamaralar var.
    Arkadasa tavsiyem eger is ciddi ye ( kündigung, abmahnung ) binerse bir avukattan yardim almasi! Bazen bir kac yüz ödemek insana birkac bin euro kazandira biliyor.

8. Romeo29 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)