Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2695 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soru : arbeitsamt hakkin da bilgi gerekli.?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı

Soru : arbeitsamt hakkin da bilgi gerekli.?

selamunaleykum arkadaslar benim size bir sorum olcak. Ben 2013 yilinda turkiye den geldim ve ve geldikden sonra direk almanca kursuna basladim. Esim de teilzeit bir yerde calisiyordu dolayisi ile arbeitsamt dan yardim aliyorduk. Ama simdi bir sorun ile karsi karisiyayiz. Evlenmeden önce kayin babam esimin ustune 11.000 EURO para yatirmis ama para kendi parasi esime ait degil sadece onun ustunde sonuc olarak kayinbabam parasini geri aldi. Arbeitsamt da bu parayi Bankada gormus bize mektup yolladi bizde onlara paranin bize ait olmadigi soyledik. biz yardim almaya 05.2013 basladik kayinbabamin parrasini ise 07.2013 de bankadan cekdi. Basina boyle birsey gelen varmi veya bu durumda nasil bir cozum bulabiliriz. GORUSLERINIZ ICIN TESEKKURER

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı balkesler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamunaleykum arkadaslar benim size bir sorum olcak. Ben 2013 yilinda turkiye den geldim ve ve geldikden sonra direk almanca kursuna basladim.
    Esim de teilzeit bir yerde calisiyordu dolayisi ile arbeitsamt dan yardim aliyorduk. Ama simdi bir sorun ile karsi karisiyayiz.
    Evlenmeden önce kayin babam esimin ustune 11.000 EURO para yatirmis ama para kendi parasi esime ait degil sadece onun ustunde sonuc olarak kayinbabam parasini geri aldi.
    Arbeitsamt da bu parayi Bankada gormus bize mektup yolladi bizde onlara paranin bize ait olmadigi soyledik.
    biz yardim almaya 05.2013 basladik kayinbabamin parrasini ise 07.2013 de bankadan cekdi. Basina boyle birsey gelen varmi veya bu durumda nasil bir cozum bulabiliriz.
    GORUSLERINIZ ICIN TESEKKURER
    Kayınpeder imzalı bir dilekçe verir paranın ona ait olduğuna dair

fakat bunu ARGE kabul edermi bilemem yani ret etme hakkı da var.

bir kere kayınpeder niye kızının üstüne parayı yatırmış onu iyi kanittlamak gerek

benim başıma buna benzer bir dava geldi ... kızıma bir tasarruf hesabı açtırmıştım ..tabiki hesap benim adımaydı

sanırım o zaman için 19 bin euro birikmişti ama ben bu parayı daha ARGE ye düşmeden 3 ay önce çekmiştim

aradan bir müddet geçinde bana bir yazı geldi

Bilgisayar ikaz ediyor şu tarihlerde sizin faiz aldiğınızı tespit ettik

bunun nereden geldiğini belgeleriyle açıklayın diye ... rastlantı o zamanlar babam emeklilik için para yatırmıştı

elimizde ödeme dekontları da vardı

ben dilekçemde bu paranın bir müddetini benim babam için emeklilik ödediğimi eve bir kaç masraf ettigimi arabaya masraf ettiğimi

el borçlarımın olduğunu onları ödediğimi filan yazdım ..

Çalışan memur kadın biraz temkinli davranarak " biliyorum siz Türkler ailelerinize kendi aranızda yardım ediyorsunuz "

pek inanmıyorum ama kabul etmek zorundayım dedi ve olay kapandı

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Zamanin da ziraat bankasina yatirmis o zaman lar ceyiz sogortasi mi ne varmis. Aynen sizin dediginiz mi gibi kayinbaba ya da bir faiz gelmis bunlarda onu görmüs nerden geldi dediler bizde bir belgeleri götürdük verdik. Peki simdi arge kabul etmezse ne olur bize verdigi tüm yardimi geri isterler mi ?

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Rückforderungsbescheid Gele bilir. Kabul etmezseler. Bide Anzeige yani Bussgeld cezasi da gele bilir. En iyi sen avukata git. bis sana burada yardimci olamayiz !

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    avukat bence 2. adim -- belki 1. adimla halledilir

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı elektroniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avukat bence 2. adim -- belki 1. adimla halledilir
    Ilk adim nedir kardes

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Ilk adim nedir kardes
    bu parayı kayınpederin ne yaptı ?? sanırım bu para epey uzun süre sizin hesapta kalmışki size faizleri yazılmış

bu parayı kayınpederinin aldiğını ispatlarsan belki yırtarsın ama sonuç pek iyi görünmüyor

yaşınız kaç acaba Freibetrag hesaplamak için belirli bir meblağ hakkın var

yaş x 150,00 EUR +750€ = Freibetrag

mesela sen ve eşin 35 yaşındasın

35yaş x 150€ = 5250€ + 750€ = 6000€ kişi başına

2 kişinin freibetragı 12000 €

çocuk içinde çocuk başı 3100 +750€ =3850 €

acaba hesap ikinizın üstünde miydi yoksa sadece hanımının üzerine mi

eğer tek kişinin üzerinise biraz problemli ....

benim de hesabımda 13000 € vardı ..benim hesabıma göre freibetrag 13000€ du

fakat hesap tek kişının üzerinde olduğu için hanımın yeterli parası olduğu görülüyordu

ARGE den gelen mektup ta sizin eşinizin şu kadar parası var size hanımınız bakabilir diye ret cevabı geldi

bunun üzerine bende bankaya gittim hesabı ikimiz üzerine yaptım ve kararı değiştirdiler
    Konu hOrOz tarafından (12 Kasım 2016 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Bu parayi kayinbaba 2010 2011 de falan yatirmis esimin üstüne bizde 2013 de ewlendik yani para biz evlenmeden önce koyulmus bankaya esim yasimiz 26 su anda birde 1 yasinda oglumuz var. Kayinbabam bu parayi cekip kendisine ev aldi ayrica ayni yerde baldizin ve kayinvalidenin ustunede para vardi hepsini bir cekdiler

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu parayı kayınpederin ne yaptı ?? sanırım bu para epey uzun süre sizin hesapta kalmışki size faizleri yazılmış

bu parayı kayınpederinin aldiğını ispatlarsan belki yırtarsın ama sonuç pek iyi görünmüyor

yaşınız kaç acaba Freibetrag hesaplamak için belirli bir meblağ hakkın var

yaş x 150,00 EUR +750€ = Freibetrag

mesela sen ve eşin 35 yaşındasın

35yaş x 150€ = 5250€ + 750€ = 6000€ kişi başına

2 kişinin freibetragı 12000 €

çocuk içinde çocuk başı 3100 +750€ =3850 €

acaba hesap ikinizın üstünde miydi yoksa sadece hanımının üzerine mi

eğer tek kişinin üzerinise biraz problemli ....

benim de hesabımda 13000 € vardı ..benim hesabıma göre freibetrag 13000€ du

fakat hesap tek kişının üzerinde olduğu için hanımın yeterli parası olduğu görülüyordu

ARGE den gelen mektup ta sizin eşinizin şu kadar parası var size hanımınız bakabilir diye ret cevabı geldi

bunun üzerine bende bankaya gittim hesabı ikimiz üzerine yaptım ve kararı değiştirdiler
    Bu parayi kayinbaba 2010 2011 de falan yatirmis esimin üstüne bizde 2013 de ewlendik yani para biz evlenmeden önce koyulmus bankaya esim yasimiz 26 su anda birde 1 yasinda oglumuz var. Kayinbabam bu parayi cekip kendisine ev aldi ayrica ayni yerde baldizin ve kayinvalidenin ustunede para vardi hepsini bir cekdiler
    Konu Memoli1976x tarafından (14 Kasım 2016 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    o zaman kayınpederin imzalı dilekçe verecek paranın ona ait oldugunu ve o hesaba yatırdığını ve bu parayla ev aldiğını ispat edecek ..

bu hesap halen açık mı ??? ve hala aktif olup sırf eşinin üzerinde mi ?

eğer halen hesap açıksa ve sadece eşinin üzerindiyse bankadan ikinizin üzerine yaptır

Banka 10€ ya yapıyorlar ben öyle yaptım

26x150+750x2=5400€ paraya hakkın var

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Kayin babam ev aldigini ispat edebilir sikinti olmaz. Hesap daha acik ise ikimizin üstüne yapabiliriz peki ya hesap kapali ise ne olur. Dediginiz gibi yapip onlara sunarsam sonuc ne olur

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Eğer paranın kayınpederine ait olduğunu ispat edersen olay kapanır

Öbür türlü iki kşişnin üstüne olursa belki Freibetraglardan biraz kurtarabilirsin

Zaten belgeleriyle onlara açıklama yapman gerekecek

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer paranın kayınpederine ait olduğunu ispat edersen olay kapanır

Öbür türlü iki kşişnin üstüne olursa belki Freibetraglardan biraz kurtarabilirsin

Zaten belgeleriyle onlara açıklama yapman gerekecek
    Peki ben hesabi iki ye bölürsem freibetraglar dan nasil kurtara bilirom ve kadarini yani si anda en kötü ihtimalini hesapliyorum. Zaten yarin bankaya gidecegiz ve ordaki memurdan paranin kayinbabamin yatirdigina dair bir kagit alirsak isimiz kolaydir alamazsak. Kayinbaba paranin kendisine ait olduguna dair tekrar dilekce yazmasi gerecek ve o parayi bizden alip ev aldigina daiir belgeleride koyariz dosya ya zaten ev alma tarihi parayi cekdikden sonra. Ayrica ayni bankada kayinvalide ve baldizin ustunede paralar var bunlarin bir yarari olur mu o paralarda ayni zamanda cekilmis
    Konu balkesler tarafından (13 Kasım 2016 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Peki ben hesabi iki ye bölürsem freibetraglar dan nasil kurtara bilirom ve kadarini yani si anda en kötü ihtimalini hesapliyorum. Zaten yarin bankaya gidecegiz ve ordaki memurdan paranin kayinbabamin yatirdigina dair bir kagit alirsak isimiz kolaydir alamazsak. Kayinbaba paranin kendisine ait olduguna dair tekrar dilekce yazmasi gerecek ve o parayi bizden alip ev aldigina daiir belgeleride koyariz dosya ya zaten ev alma tarihi parayi cekdikden sonra. Ayrica ayni bankada kayinvalide ve baldizin ustunede paralar var bunlarin bir yarari olur mu o paralarda ayni zamanda cekilmis
    hocam başkalrının hesabı onaları ilgilendirmez

sen sadece kayınpeder den paranın ona ait olduğunu ve ev aldiğını yazılı bir dilekçe alman gerekecek

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Yewed zaten öyle yapacagim kardes. Benim düsüncem yani diger kizinin da hesabinda parasi oldugunun onuda cekip ev aldiginin ispati olur diye dusundum zaten esim 2009 da ise basladi oda teilseit bu parayi biriktiremez o kisa zaman da.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    sizinkiler bilmiyormu bu konuları?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Nasil bizimkiler kardes

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tekrardan iyi aksamlar arkadaslar bugun bankaya gittik paranin tam yatirilma tarihini ogrendik para ilk 2010 tarihin de yatirilmis ve banka daki hesap kapatilmis su anda acik bir hesap yok. Bugun bir avukata gittik ve avukat 300 euro istedi mahkemeye kadar ve mahkeme olursa onuda rechtschtz odicek dedi. Sizce bu avukata isi verelim mi. Yada ilk bas biz savunmamizi yapalim eger kabuk etmezlerse ve bize ceza gonderirler ve sonra avukata versek mi daha iyi dusunceleriniz nedir

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    bence önce bekle karsi tarafdan mektup gelsin. Ama yukarda yazdigim gibi . sen bu olaydan avukatsiz cikamassin ! bence bu konuyu burada uzatmamak lazim . almanyada bazi seyler avukatsiz olmuyor ! senin konu biraz karisik o nun icin sen kendin bu olaydan zor cikarsin ! bazen bi kac euro verirpte bi kac bin euro ker yapa bilirsin. o nun icin 300 euro gitsin ama uzman kisi sana yardimci olmus olur.

bol sanslar

20. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selamunaleykum arkadaslar ben zaten avukata gittim de size de sorayim. Jobcenter bizim freibetrag i 8250 € olarak belirlemis ve bizim banka da olan para 11200 € Allah gostermesin ceza verirlerse nasil bir ceza verirler.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Diyelim ayda 1500€ Harz4 alıyorsun
    Fazlalık ne kadar 3000€
    Hesaba göre sen 2 ay bu parayla geçinebilirsin
    Senden iki ayın parasını geri isterler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)