Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2695 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soru : arbeitsamt hakkin da bilgi gerekli.?

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    para haniminin uzerinde oldugu icin hedefte o var kiz kardes oglan kardes amcaoglu bunlarla kendinizi kandirirsiniz kanunlar akraba tanimiyor diyelimki kayinbabanin parasi o zaman bunlar cikip sana sormayacakmi neden diye o zamanda senin kayinbaba dolandirici vergi kacakciligi durumuna duser yani senin bu mesele assagi tukursem sakal yukari tukursem biyik meselesi sen avukata ver daha iyi mahkemeye kadar gitme ihtimali yuksek cunku sen itiraz ediyorsun onlarda parasini istiyor dedigim gibi senin cevrendeki insanlarin ne yaptigi onlari baglamaz cekmis yatirmis su anda tek sey gozukuyor para kacakciligi devlet dolandirma boyle goruyor onlar sende bunu ispat etmen lazim kayin babanin veya baskasinin imzasiyla bunun icinden cikmak zor senin haniminin pesini birakirlar bu seferde kayinbabanin pesinden giderler ama birakmazlar.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    para haniminin uzerinde oldugu icin hedefte o var kiz kardes oglan kardes amcaoglu bunlarla kendinizi kandirirsiniz kanunlar akraba tanimiyor diyelimki kayinbabanin parasi o zaman bunlar cikip sana sormayacakmi neden diye o zamanda senin kayinbaba dolandirici vergi kacakciligi durumuna duser yani senin bu mesele assagi tukursem sakal yukari tukursem biyik meselesi sen avukata ver daha iyi mahkemeye kadar gitme ihtimali yuksek cunku sen itiraz ediyorsun onlarda parasini istiyor dedigim gibi senin cevrendeki insanlarin ne yaptigi onlari baglamaz cekmis yatirmis su anda tek sey gozukuyor para kacakciligi devlet dolandirma boyle goruyor onlar sende bunu ispat etmen lazim kayin babanin veya baskasinin imzasiyla bunun icinden cikmak zor senin haniminin pesini birakirlar bu seferde kayinbabanin pesinden giderler ama birakmazlar.
    kimseye bir şey olmaz ..

yoksa Almanya da bir kişı parasınnı başkabir üzerine yatıramaz diye bir kanun mu var ?

Legal olduktan sonraisteyen parayı istediği kişinin üzerine yatırabilir

sıkıntı yardm almaya başladıklarında bu para kontodaymış 2 ay sonra bankadan çekilmiş

ilk yardım başvurusunda para bildirilmişmiydi onu bilemiyorum eğer değilse o zaman sıkıntı olur

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Yardim aldigimiz da biz bu parayi bildirmedik bildirmeyisimizin sebebi benim turkiyeden yeni gelmis olmam burdaki ortami bilmemem ve ustelik hanimun ustune bu kadar para oldugunu bile bilmiyordum.

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyelim ayda 1500€ Harz4 alıyorsun
    Fazlalık ne kadar 3000€
    Hesaba göre sen 2 ay bu parayla geçinebilirsin
    Senden iki ayın parasını geri isterler
    Ben ayda 750 aliyordum sonradan bu rakam dusdu falan cunki ise basladim.ve.basladigima da bildirmisdim
    Konu Memoli1976x tarafından (27 Mayıs 2017 Saat 01:12 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı balkesler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardim aldigimiz da biz bu parayi bildirmedik bildirmeyisimizin sebebi benim turkiyeden yeni gelmis olmam burdaki ortami bilmemem ve ustelik hanimun ustune bu kadar para oldugunu bile bilmiyordum.
    hocam sıkıntı burada çünkü başvuru sırasında bildirilmemiş

şimdi Almanya da ben bilmiyordum geçerli bir neden değil seni ceza danda korumuyor ...

madem sen bilmiyordun yenge hanım da mı bilmiyordu ?

çünkü başvuru yapılırken banka hesaplarında ne kadar paranız var veya kıymetli eşyanız var diye soruluyor ..

Para sizin olmasa bile sizin hesapta görülüyor yani kanuni sahibi sizsiniz ...

neyse olan olmuş bakalım sonuç ne çıkacak

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Benim korkum bize verdigi parali butunu ile geri istemeleri oyle bir durum olabilir mi. Sizce bu durumun sonucu ne olabilir

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    şu anda 2950€ bir fazlalık görünüyor bunu geri isteyebilirler

eğer bu parayı geri isterlerse taksitle geri ödeyebilirsin

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    şu anda 2950€ bir fazlalık görünüyor bunu geri isteyebilirler

eğer bu parayı geri isterlerse taksitle geri ödeyebilirsin
    Geri istediler diyelim bunun icin ekstira bir ceza gonderirler mi ?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Geri istediler diyelim bunun icin ekstira bir ceza gonderirler mi ?
    bunu söylemek çok zor

ama kanunen ceza verme hakları var

burada kasten mi yoksa sehven mi bilgilerin verilip verilmediği önemli

yani bilerek mi yoksa bilmeyerek mi ...

ama sonunu beklemek gerek yinede karara itiraz etmek hakkın var

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    bunu söylemek çok zor
    ama kanunen ceza verme hakları var

burada kasten mi yoksa sehven mi bilgilerin verilip verilmediği önemli

yani bilerek mi yoksa bilmeyerek mi ...

ama sonunu beklemek gerek yinede karara itiraz etmek hakkın var
    Zaten biz durumu avukata bildirdik o bakiyor bu ise sonuc ne cikarsa itiraz edicez bakalim. Rechtscutzum vardi ama rechtschutz mahkemeden sonraki masraflari karsiliyormus hakkimizda hayirlisi insallah saglik olsun

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selamunaleykum arkadaslar uzun zaman aradan sonra yine yaziyorum. Dun misafire gitmisdim Eve geldigim de bir mektup gelmis plois den. Bize Termin yollamislar konusma icin. Sebebi ni tam olarak bilmiyoruz ama uzerinde ki tarihde bizim yardim aldigimiz tarihler var. Sizce bu neden olabilir. Acaba Arbeitsamt daki kisi polise mi Verdi yada sikayet etti. Bir dusuncesi olan var mi ?
    Iyi gunler. Hayirli Cumalar

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Selamunaleykum arkadaslar uzun zaman aradan sonra yine yaziyorum. Dun misafire gitmisdim Eve geldigim de bir mektup gelmis plois den. Bize Termin yollamislar konusma icin. Sebebi ni tam olarak bilmiyoruz ama uzerinde ki tarihde bizim yardim aldigimiz tarihler var. Sizce bu neden olabilir. Acaba Arbeitsamt daki kisi polise mi Verdi yada sikayet etti. Bir dusuncesi olan var mi ?
    Iyi gunler. Hayirli Cumalar
    Polisle ArGe bin bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum
    Olsa bile ArGe mahkeme üzeri dava açar ..

Mektup ta hiç bir konu belirtilmemiş mı?
    Konu hOrOz tarafından (27 Mayıs 2017 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Mektup da belli bir konu Yok biz aradim sorduk biemeyiz bir suru sey olabilir dedi. Benim dikkati mi ceken olay orda yazan tarih bizim yardim almaya basladogimiz tarihle yardim almayi birakdigimiz tarih yaziyordu. Arge ile iliskisi olmaya o tarih neden olabilir?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Kardesim.

Aslinda gelen Mektubta ne icin davet edildiginiz yazar.

Örnek verecek olursak sizin su olaydan dolayi ifadenize gerek duyulmaktadir diye bir ibare yazabilir. Iyi Okuyun. Genellikle telefonla sorgulamalarda bilgi verilmiyor. Güvenlik gerekcesiyle.
    Mektubu buraya sunabilsen almancayi iyi anlayan birisi okudugunda gerekcenin ne oldugu cevabini verir.

Bir Tahmin
    Hakkinizda sorusturma acildiysa . Savciliga dogrudan degilde Polis tarafindan sorgulanmak. veya Ifadeniz alinmasi icin görevlendiriliyor. Vereceginiz ifadenizde Savciliga gidiyor. orada durum degerlendiriliyor eger gerek görülürse dava aciliyor. Egerki dava acilmaya gerek görülmezse Takipsizlik karari veriliyor.

Satatsanwaltsachaft

Saygilarimla.
    Konu dalga tarafından (30 Mayıs 2017 Saat 02:56 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardesim.

Aslinda gelen Mektubta ne icin davet edildiginiz yazar.

Örnek verecek olursak sizin su olaydan dolayi ifadenize gerek duyulmaktadir diye bir ibare yazabilir. Iyi Okuyun. Genellikle telefonla sorgulamalarda bilgi verilmiyor. Güvenlik gerekcesiyle.
    Mektubu buraya sunabilsen almancayi iyi anlayan birisi okudugunda gerekcenin ne oldugu cevabini verir.

Bir Tahmin
    Hakkinizda sorusturma acildiysa . Savciliga dogrudan degilde Polis tarafindan sorgulanmak. veya Ifadeniz alinmasi icin görevlendiriliyor. Vereceginiz ifadenizde Savciliga gidiyor. orada durum degerlendiriliyor eger gerek görülürse dava aciliyor. Egerki dava acilmaya gerek görülmezse Takipsizlik karari veriliyor.

Satatsanwaltsachaft

Saygilarimla.
    Oncelikle cevabiniz icin tesekkurler. Bugun avukata gittik sorduk o dedi ki bu Baska birsey de olabilir bu yardim Lada ilgili olabilir dedi. Mektup da yazan ilk olarak bizim yardim aldigimiz tarihlerr yaziyordu Birde sozialversicherungsausweis diye birsey yaziyordu mektup u paylasirdim ama avukata almis

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    arkadaslar isin icine polis karistiysa bu arkadas malesef bazi seyleri acik acik yazmayip burada sadece akil alma maksadina is yapiyor,kisisel algilamasin ama az bucuk kanunlari biliyoruz, bu arkadasida uzmek istemem ama cevap icin olayi tam aciklamasi lazim..gelen yaziyi dahi avukata verdikleri halde avukat kesin bircevap vermeyip su olabilir bu olabilir diyorsa sacma sapan bir sey,,
    polisin olaya karismasi hukuki bir olayin mevzu bulmasini icerir..sahislar aranip bulunmamis veya adresleri tam tesbit edilememis olabilir,gelen giden mektubatlara cevap verilmemis olabilir..
    almanyanin bugunden sonra ozellikle türk vatandaslarina takindigi durumu göz önünde bulundurarak alavere dalavere islerine girmeyelim,,gelene yaziyorum sadece bu olaya mahsusen degil,,

saygilar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar isin icine polis karistiysa bu arkadas malesef bazi seyleri acik acik yazmayip burada sadece akil alma maksadina is yapiyor,kisisel algilamasin ama az bucuk kanunlari biliyoruz, bu arkadasida uzmek istemem ama cevap icin olayi tam aciklamasi lazim..gelen yaziyi dahi avukata verdikleri halde avukat kesin bircevap vermeyip su olabilir bu olabilir diyorsa sacma sapan bir sey,,
    polisin olaya karismasi hukuki bir olayin mevzu bulmasini icerir..sahislar aranip bulunmamis veya adresleri tam tesbit edilememis olabilir,gelen giden mektubatlara cevap verilmemis olabilir..
    almanyanin bugunden sonra ozellikle türk vatandaslarina takindigi durumu göz önünde bulundurarak alavere dalavere islerine girmeyelim,,gelene yaziyorum sadece bu olaya mahsusen degil,,

saygilar
    Sevgili kardesim. Ben sizden birsey saklamiyorum. Hem neden sakliyayim ki. Bizim adimiz da adresimiz de belli cok sukur. Kimseden kacdigimiz yok. Ne dedilerse ne istedilerse verdik. Ayrica alevera dalevera isi de yapmadik neyse o. Zaten suclu oldugumuz da nasil karsi cikabiliriz ki hak yerini bulur. Polis sadece Termin gondermis gelin konusalim diye konuyu orda soylicekler mis .

18. balkesler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Ok kardesim umarim sorunsuz bir sekilde kurtulursunuz..bu isler bitene kadar insana rahat vermeyen,canini SIKAN cinsten..isverme kurumuna basvurmadan ön bilgi almada ve kabul sartlarini iyi okumanin faydali olacagini dusunuyorum..
    Bundan boyle yardim alip tr de mal mulk beyaninda bulunmayanlar geriye donuk goz altindalar..
    Ahlaken ve din anlayisimizin gerektirdigi ve emirleri dogrultusunda haraket ettigimiz takdirde alman veya herhangi bir devlet sarti kosulmaksizin durust hareket etme zorunlulugumuz var..buraya gore degil genele hitaben!!
    Saygilar..
    Konu webci tarafından (31 Mayıs 2017 Saat 12:53 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ok kardesim umarim sorunsuz bir sekilde kurtulursunuz..bu isler bitene kadar insana rahat vermeyen,canini SIKAN cinsten..isverme kurumuna basvurmadan ön bilgi almada ve kabul sartlarini iyi okumanin faydali olacagini dusunuyorum..
    Bundan boyle yardim alip tr de mal mulk beyaninda bulunmayanlar geriye donuk goz altindalar..
    Ahlaken ve din anlayisimizin gerektirdigi ve emirleri dogrultusunda haraket ettigimiz takdirde alman veya herhangi bir devlet sarti kosulmaksizin durust hareket etme zorunlulugumuz var..buraya gore degil genele hitaben!!
    Saygilar..
    Haklisin kardes ne olcaksa bir an ince olsun bitsin istiyorum ama olmuyor bu sekilde olursa durmadan stres dusuncem oluyor insan da. Hayirlisi ile bitseydi bir

21. balkesler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    @ balkesler arkadasim,avukat senin elindeki original polis kagidini nasil alir ? normalinde bir kopisini alip originalini size vermek zorunda.

veyahutta avukata verdigin kagidin bir kopisini neden kendine almazsin ?

almanyada hersey kagit kürekle isliyor,,kagidi kaybettinmi,,birde o kagidi tekrar cikarma stresine girersin.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Merhaba Balkesler, kesin polis den mi mektup geldi ? Yoksa Zoll olmasin ..... Bence Polis ile bu konunun baglantisi yok. avukat genel olarak bu konu ile ilgili ne dedi ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)