Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2741 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden Emeklilik Mavi Kart bir kac soru

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı Kader Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar

Insanla bana bu konuda yardimci olursunuz,yarini bekliyemedim konsoluktan sormak icin,Zamanda baya daraldi,sene BitmEden hanimi Emekli yapmak istiyorum.
    Türkiyede calismisligi yoktur.

Soru 1:
    26.06.71 dogumlu 3 cocuk var,2003 de Alman vatandasina gecti,yani 1989 -2003 14 sene Emeklilik sayiliyor sgk dan emekli olabilirmi?

Soru 2:
    Türkiyeye gitmeden basvuru yapilirmi avukat yoluyla

Cevablariniz icin sagolun

Selam ve saygi
    Esinizin, 18 yasi olarak 26/06/1989 tarihi olarak calismis veya cocuk yetistirme süresi olarak rentekasaya emeklilik icin prim ödemesi olmali,söz konusu olan tarih Türkiye'de ise baslama olarak islem görmeli, Türkiye ile Almanya arasindaki sosyal güvenlik sözlesmesi madde 29 bend 4,
    (4) Bir kimsenin Türk sigortasına girişinden önce bir Alman rant sigortasına girmiş bulunması halinde, Alman Rant Sigortasına girişi, Türk Sigortasına giriş olarak kabul edilir.
    Aksi halinde esinizin ev hanimi olarak emekliliginde en az 20 yil prim ödemesi ve parayi yatirdiginiz tarihten geriye dogru buldugunuz tarih emeklilik tarihini belirler.
    Avukatlik isiniz yok siz emeklilik isleminizi yurtdisindan sonuclandirabilirsiniz.

2. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)