Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2688 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bulgaristandan radar cezasi geldi

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı Don Juan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üsdad hak yada haksizlik bir yana

öyle yada böyle ödesen fena olmaz

bir sekilde Eu recht i kullanacak sana göndermisler ödemek zorundasin

sonraki yolculuklarinda sorun yasamamak icin baska caren yok

öde gitsin
    Aga ceza benim degilki
    Bir arkadas icin sordumdu,zaten bende o arkadasa senin yazdigin gibi yazdimdi
    Ama ne olur ne olmaz diye bir kerede burda sorayim dediydim

Ama bakiyorumki konuda kavga cikacak

@Mod Arkadaslar konuyu kapatin yoksa kavga cikacak

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 10 teşekkür aldı
    Alıntı deli-kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim herseyden önce kul hakki diye birsey var. Her ne kadar borcun kuruma olursa olsun, o da kul hakkina geciyor. Ceza yediysen ödeyeceksin. Ya o radara Bulgar da degilde Almanyada girseydi arkadasin? Ne degisirdi?
    ne hakki ya, karsiliginda birseymi aldinda haktan bahsediyon, kafasina göre hiz limiti belirliyorlar, en gizli yerede sinsice radari kuruyorlar, bu tuzaga düsüncede bide onlar hak sahibi oluyor öylemi

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    izin yolunda bulgaristanda 120 lik yerde 200 ile giden bir gurbetci,,diger gurbetci aileyi bicti.iki büyük iki cocuk hayatlarini kaybetti.

hadi bakalim,,, Allah göstermesin,,bicilen ailenin (akrabasi olarak) yerine koyun kendinizi.

yazilacak olanlar,,bord un serverini göcerttir heralde ?

kendi adima zaten tam dört dörtlük bir hayat yasayamiyoruz,,birazcik olsun kanunlara uyalim derim.

güzel kitabimiz tüm insanlik icin ne diyor,kimseye zarariniz olmasin,,kul hakkiyla karsima gelmeyin demiyormu.kanunlara uyun,uyamiyorsaniz cezaniza boyun egin demiyormu?

dünyadaki bir cok kanunlar kurallar oldugu gibi,trafiginde kanunlari kurallari var.NOKTA

gecmis olsun bu arada.
    Konu MEGAbond tarafından (06 Nisan 2017 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.

5. 4 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Alıntı giga38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne hakki ya, karsiliginda birseymi aldinda haktan bahsediyon, kafasina göre hiz limiti belirliyorlar, en gizli yerede sinsice radari kuruyorlar, bu tuzaga düsüncede bide onlar hak sahibi oluyor öylemi
    Ben yillardir gider gelirim arabayla, ve yemin ederim daha bir defa radar cezasi ödemedim. Kimsenin sinsice radar kurdugu yok. Hiz kurallarina uymayin sonra sinsice radar kuruyorlar. Sen neyin kafasini yasiyorsun anlamadim, kimden ne alacamda neyin hakkini savunacam??? Ister 200 le git, ister 120 ile. Ister öde ister ödeme. Hesabini görmek benim haddime degil. Herkes kendi kalbinin sesini dinleyip vicdani neye el veriyorsa öyle davransin. Ben su hakli bu haksiz demiyorum... Benim bahsettigim baska bisey ama anlayana..

7. 3 kişi deli-kadir üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    ben isvicrede yasiyorum,isvicrede ceza yedigin taktirde dünyanin öbür ucuna gitsen O cezayi isvicre devleti alir .hemde kendilerini yormadan üzmeden ve kizmadan o cezayi tahsil ederler .Hani bazi ülkelerde cok cuzi miktarda radar cezasi olunca o ülke bakiyor yabanci bir plaka ve belki yollamiyor cezayi ama isvicrede 1 franklik bir ceza yediysen bile yollar sana )

Alıntı iso98783 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 senesinde schweiz da radara girdim ilk önce 80€ geldi ödemedim, 125€ cikti sonra 156€ geldi baktim sonu yok hep yükseliyor sonucta pes ettim ödedim.

9. sswiss üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    248
    37 mesaja 143 teşekkür aldı
    slm arkadaslar ben yeni geldim yola 20-04-2017 bursa ciktim istanbul bulgar geldim bulgar gece gencti polis dur diye lamba yakdi ben davem etti 10 km sonra yanima geldiler arabayi sag cektim iki polis vardi hemen indim ne oluyor dedim komsu neden durmadin dediler 500 € ceza var dediler ehliyet verdim yazmaya basladilar sonra 250 € ver git dediler bende para yok dedim sonra 50 € vereyim dedim kabul etdiler sonra yola ciktim tam bulgari cikmaya geldim viyenete almamistim unutdum polis komsu viyetete yok dedi 20 dakika bekledim sonra icereye girdim 20 € orda verdim sonunda bulgari ciktim

giderken sabah karsi gitmistim hic birsey olmamisti gece biraz daha zor oldu

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    üc kerede ben gittim birinci gittigimde kapikuleden gectik islemler bitti ben biraz gittim bulgarda benim kayincoda mercedes vardi yanimdam basti gecti gitti ben biraz ilerledim karsidan tir geldi lamba yakti ben tabi 90 la ordan gidiyorum köprü altinda radarcilar denk geldi baktim kayincoyu cekmisler bana diyor radar yoktu falan filan bana bir sey yok o hizli gitmis eeee kardesler arkadaslar yanimdan hizla gecenmi kurallara uymayip solliyanmi hepsi bizim insanlarda mevcut hele avusturya arabalari hic kurallara uymuyorlar allah ne verdiyse basiyorlar dikkat edelim radar parasina gelince bilmem ama dogrudur arkadasin baya hizli gecmis demekki öde kurtulun kafan agrimaz

Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    31 mesaja 63 teşekkür aldı
    slm
    12. ayda Sirbistandan Bulgaristan a girdik 10 KM sonra bizi durdurdular. Gece gec vakitdi. Komsu yavas gidiyorsunuz. Burasi 90 lik yol siz 50 ile gidiyorsunuz dedi. Arbanizda iyi 100 Euro ceza vereceksiniz dedi. Kavga dövüs 30 Euro ya anlastik. Tam yarim saat tutdular bizi. Pasaportlarida vermediler. Cok serefsiz bir millet. mecbur olmasam o ülkeye ne girerim nede giderim. haftaya gene gidecegim isallah sorun cikmaz. 1 yada 2 gece Sofya da kalip oradan Izmir e isallah.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı kowboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm
    12. ayda Sirbistandan Bulgaristan a girdik 10 KM sonra bizi durdurdular. Gece gec vakitdi. Komsu yavas gidiyorsunuz. Burasi 90 lik yol siz 50 ile gidiyorsunuz dedi. Arbanizda iyi 100 Euro ceza vereceksiniz dedi. Kavga dövüs 30 Euro ya anlastik. Tam yarim saat tutdular bizi. Pasaportlarida vermediler. Cok serefsiz bir millet. mecbur olmasam o ülkeye ne girerim nede giderim. haftaya gene gidecegim isallah sorun cikmaz. 1 yada 2 gece Sofya da kalip oradan Izmir e isallah.
    hakli oldugun tek nokta bulgarlarin serefsiz oldugu

ammaaaaaa sence 90 yolda 50 ile gitmek normalmi ???

hadi bakalim Almanyada100 lük yolda kasten 50 ile git polis durdursun ne olucak

istersen bu konuyu oku Almanya icin

http://m.bild.de/auto/auto-news/auto...e.html?wtmc=mw

https://anwaltauskunft.de/magazin/mo...langsam-fahre/
    Konu TipiTip tarafından (14 Temmuz 2017 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Selamunaleyküm

Arkadasim kul hakki kismini kenara birakarak,

- 120'lik yerde 200 gitmissin, cezalisin.
    - Adamlar evine kadar mektup göndermisler, ödememissin, cezalisin.

Yani su durumda adamlar EU Mitglied olma haklarini kullanip Almanya'dan cezayi tahsil etmesini isteyebilirler. Sende radarda fotografim yok diye itiraz edebilirsin. Bildigim kadariyla Almanya diger ülkelerden gelen radar cezalarini sadece Foto olmasi sartiyla tahsil ediyor. Belki bu bahaneyle alman polisine birsey vermezsin.

Ama eger ayni plakayla tekrar izine gidersen ve bulgar seni kapida durdurup saatlerce hatta günlerce eziyet ederse, -cezayi faiziyle git bankaya yatir gel deme hakki var, ve günlerden cumartesiyse pazartesiye kadar bekletir- sonra da arabani da guzelce bir arayalim diyip saatlerce seni orada bekletirse buraya gelip lütfen tekrar bana eziyet ettiler deme.

Diger arkadaslara da : Eger kuralinda gittiyseniz, arabanizda kacak mal yoksa, 10 kilo kahveyle 5 kilo cay götürmüyorsaniz, degil bulgar rus bile olsa size birsey yapamaz. Ben simdiye kadar degil 5 euro 5 cent bile vermedim. sadece bir kere gümrükte : Komsu bu pasaport bos dedi, bende evet bos dedim. Redbull yokmu dedi, yok dedim. Milka da mi yok dedi, hayir hepsini yedim dedim. Bari bir elma ver dedi, elma da kalmadi dedim. Tamam gec dedi. Baska ne yapabilirki?

Bence, abartmadan kuralina gore gidin - hem caniniz hem maliniz hem paraniz daha guvenli olur - hemde daha sonra kafaniz agrimaz.

Selametle.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı SinanAy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamunaleyküm

Arkadasim kul hakki kismini kenara birakarak,

- 120'lik yerde 200 gitmissin, cezalisin.
    - Adamlar evine kadar mektup göndermisler, ödememissin, cezalisin.

Yani su durumda adamlar EU Mitglied olma haklarini kullanip Almanya'dan cezayi tahsil etmesini isteyebilirler. Sende radarda fotografim yok diye itiraz edebilirsin. Bildigim kadariyla Almanya diger ülkelerden gelen radar cezalarini sadece Foto olmasi sartiyla tahsil ediyor. Belki bu bahaneyle alman polisine birsey vermezsin.

Ama eger ayni plakayla tekrar izine gidersen ve bulgar seni kapida durdurup saatlerce hatta günlerce eziyet ederse, -cezayi faiziyle git bankaya yatir gel deme hakki var, ve günlerden cumartesiyse pazartesiye kadar bekletir- sonra da arabani da guzelce bir arayalim diyip saatlerce seni orada bekletirse buraya gelip lütfen tekrar bana eziyet ettiler deme.

Diger arkadaslara da : Eger kuralinda gittiyseniz, arabanizda kacak mal yoksa, 10 kilo kahveyle 5 kilo cay götürmüyorsaniz, degil bulgar rus bile olsa size birsey yapamaz. Ben simdiye kadar degil 5 euro 5 cent bile vermedim. sadece bir kere gümrükte : Komsu bu pasaport bos dedi, bende evet bos dedim. Redbull yokmu dedi, yok dedim. Milka da mi yok dedi, hayir hepsini yedim dedim. Bari bir elma ver dedi, elma da kalmadi dedim. Tamam gec dedi. Baska ne yapabilirki?

Bence, abartmadan kuralina gore gidin - hem caniniz hem maliniz hem paraniz daha guvenli olur - hemde daha sonra kafaniz agrimaz.

Selametle.
    hocam Hollanda da bile radar lar arabanın arkasından çekiyor yani kim sürmüş onları ilgilendirmiyor
    Konu hOrOz tarafından (14 Temmuz 2017 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Arkadasin nerden yazdigina dikkat etmedim. Kusura bakma.

Benim demek istedigim mesela Avusturya'dan yedigin bir sabit radar cezasina Alman plakali araclar itiraz ediyordu, fotograf yok diye. Simdi avusturya'da bu yüzden otobanlardaki radarlari degistirip fotograf cekmeye basladi.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Bence en güzeli ödesin kurtulsun olmaz olmaz demesin, sonraki geçişlerinde o parayı birkaç defa katlayıp ödetmeye çalışırlar oralarda rezil ederler..Zaten adamlar para almak için neler yapıyorlar böyle bir fırsatı kaçırmak istemezler.Yanlız arkadaşınıda uyar 120 lik yolda 200 le gitmek bence resmen intihardır bırak parasını cezasını falanda.Olmadık bir durumda 200 le giden bir arabayı durduramazsın Allah korusun biraz ailesini dostlarını kendisini düşünerek limit ne ise o hızla gitsin.Yani gideceği yere biraz geç gitsin iyidir..Kurallara tam uyupda gidenle full gaz giden arasında ben şimdiye kadar aman aman bir fark görmedim, ki hayatı hiçe sayacak kadar....

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    herzamanki hadiseler buna benzer olaylar kalkip aglayip sizlamaya baslaniyor arkasindan serefsiz namussuz bunlar falan filan arkadaslar fazla uzaga degil kaldiginiz koyun sehrin herneyse ortasindan allah ne verdiyse basarak hic gectinizmi?ben hic gecmedim gecenide gormedim ama turkiye guzargahinda bu insanlar izin sezonu basladimi nerdeyse hergun goruyor sen sehir ici kural tanimassan tanitirlar bu nerde olursa olsun adamlari rusvet yemekle sucluyoruz iyiki yiyorlar ya yemeseler? izine gidenlerin %90 mahpusta mahkemelerde gecirirdi izini dusunun neden oluyor bu olaylar.

19. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    http://www.focus.de/auto/experten/de...d_4085106.html

Länderübergreifend verfolgt werden:

-Geschwindigkeitsübertretungen,
    -das Überfahren einer roten Ampel,
    -die unbefugte Benutzung eines Fahrstreifen,
    -das rechtswidrige Benutzung eines Mobiltelefons oder anderer Kommunikationsgeräte beim Fahren,
    -das Nichtanlegen des Sicherheitsgurtes, das Nichttragen eines Schutzhelms,
    -Trunkenheit im Verkehr,
    - Fahren unter Rauschmitteleinfluss.

Falschparken wird nicht berücksichtigt!

Kisacasi daha fazle artmadan ödesin kurtulsun.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    45
    15 mesaja 75 teşekkür aldı
    arkadasim ödeme diyenleri dinleme eninde sonunde o parayi misliyle alirlar cünkü bulgar eu birliginde yani oparayi alirlar simdi gelelim 120 gidilecek yerde 200 gitmene kardesim sen yada baskasi fark etmez aceleniz ne kendinizi ve ailenizi düsünmüyorsaniz karsidan gelen ailenin sucune kaza olsa bu ne öfke ne hizi kendini bira cocuklarinin bir tanesinin burnu kanasa sen bunun hesabini nasil vereceksin icin nasil rahat edecek 150 desen anliyacam ama 120 lik yerde 200 bence bir an önce parayi öde ondan sonrada bir akil hastanesine git kusura bakma istersen kiz bana ama yarin zarari kendine olacak bunuda unutma nolur arkadaslar 3 saat gec gidin su gevurun her zor islerini birsene yapiyoruz calisiyoruz ondan sonra iki üc saat eken gidelim aman arabamda 200 basiyorum ah ne güzel aklinizi basiniza alin kendinizi düsünmüyorsaniz cocuklarinizi baska larini düsünün saygilar kardeslerim

22. ergün üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    aynen bende katiliyorum onun icin ben hersene ucakla ucuyorum.

Alıntı ergün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim ödeme diyenleri dinleme eninde sonunde o parayi misliyle alirlar cünkü bulgar eu birliginde yani oparayi alirlar simdi gelelim 120 gidilecek yerde 200 gitmene kardesim sen yada baskasi fark etmez aceleniz ne kendinizi ve ailenizi düsünmüyorsaniz karsidan gelen ailenin sucune kaza olsa bu ne öfke ne hizi kendini bira cocuklarinin bir tanesinin burnu kanasa sen bunun hesabini nasil vereceksin icin nasil rahat edecek 150 desen anliyacam ama 120 lik yerde 200 bence bir an önce parayi öde ondan sonrada bir akil hastanesine git kusura bakma istersen kiz bana ama yarin zarari kendine olacak bunuda unutma nolur arkadaslar 3 saat gec gidin su gevurun her zor islerini birsene yapiyoruz calisiyoruz ondan sonra iki üc saat eken gidelim aman arabamda 200 basiyorum ah ne güzel aklinizi basiniza alin kendinizi düsünmüyorsaniz cocuklarinizi baska larini düsünün saygilar kardeslerim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    arkadaslar

hak mak huk muk bi kenara

kural hatasi yapmis arkadasin ve ceza yemis ve cezayi ödeyecek
    ödemez ise kendi bilir ....benden tavsiye....cezasini ödesin....yoksa daha kötü olabilir

daha neyi tartisiyoruz

Üye Skywalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    18
    8 mesaja 22 teşekkür aldı
    Bende seneler önce Auvusturyadan bir ceza geldi. 125 Euro gibi. Arastirdim ve sonuc, eger önümüzdeki bes sene icinde Auvusturyaya gitmeyeceksen ödeme. Aksi taktirde seni Plakandan veya bir Kontrolde yakalarlarsa direk HAPSE atarlar ve 125 Euro ile cikamazsin. Bende dünyanin bin türlü hali var 125 Euro icin REZIL olmayalim diye ödedim.
    Bulgar senin Adini ve Adresini falcidan mi almis yoksa alman devletinden mi? Ona göre kararini ver.

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    almanyada böyle radara yakalansan yandin

600€ para cezasi
    3ay ehliyet gidiyor

onun icin her memlekette hiz sinirlarina uymak gerek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)