Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2688 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkiyedeki hesabima para yattığını nasıl ögrenebilirim.

Üye murtazza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    60
    12 mesaja 14 teşekkür aldı

Turkiyedeki hesabima para yattığını nasıl ögrenebilirim.

Slm arkadaslar, türkiyede yapmış olduğum bir sözleşmenin iptalinden sonra, karşı taraf, bir miktar parayı banka hesabima 45 is günü içinde yatirmayi taahhüt etti. Ben bu paranın yatip yatmadigini nasil ogrenebilirim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    online banking

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı murtazza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar, türkiyede yapmış olduğum bir sözleşmenin iptalinden sonra, karşı taraf, bir miktar parayı banka hesabima 45 is günü içinde yatirmayi taahhüt etti. Ben bu paranın yatip yatmadigini nasil ogrenebilirim.
    hiç bir banka senin başka bilgilerini dışarıya telefon veya başka bir aracı ile vermez

Türkiye deki hesabın online yapman gerekliydi

Tecrübeli Üye oemer45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    381
    139 mesaja 290 teşekkür aldı
    selam hesabın hangi şubedeyse orası ile temasa geçmen gerekli onlar senden kimlik bilgisi hesap numaranı soracaklar haliyle yalnız şöyle bir sorunvar türkiyedeki hesabına senin izin vermediğin bir kişi para yatıramaz eyer kanunlarda bir deyişik olmadıysa 7 yıl kadar önce benim başıma gelmişti miras olarak ortak malımız vardı vekalet verdiğimiz kişi malı sattı bizim payımızı bizim hesabımıza yatırmaya gittiğinde hesap sahibinin talimatı olmadan para yatıtamazsınız dendi bende bankaya telefon ettim yazılı oalarak kimin benim hesabıma para yatıracağıma dahil kağıt doldurup imzalayıp fax çektim parayı anca buşekilde yatırabildiler senin hesabına yatıracak kişi veya sen bankanla konuş hala aynı şeyler geçerlimi diye sonra paranın yatıp yatmadığını mail yazıp hesabımın son dökömünü istedim onlarda bana mail ile hesabımın dökümünü yolladılar benim tecrübem bukadar.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı oemer45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam hesabın hangi şubedeyse orası ile temasa geçmen gerekli onlar senden kimlik bilgisi hesap numaranı soracaklar haliyle yalnız şöyle bir sorunvar türkiyedeki hesabına senin izin vermediğin bir kişi para yatıramaz eyer kanunlarda bir deyişik olmadıysa 7 yıl kadar önce benim başıma gelmişti miras olarak ortak malımız vardı vekalet verdiğimiz kişi malı sattı bizim payımızı bizim hesabımıza yatırmaya gittiğinde hesap sahibinin talimatı olmadan para yatıtamazsınız dendi bende bankaya telefon ettim yazılı oalarak kimin benim hesabıma para yatıracağıma dahil kağıt doldurup imzalayıp fax çektim parayı anca buşekilde yatırabildiler senin hesabına yatıracak kişi veya sen bankanla konuş hala aynı şeyler geçerlimi diye sonra paranın yatıp yatmadığını mail yazıp hesabımın son dökömünü istedim onlarda bana mail ile hesabımın dökümünü yolladılar benim tecrübem bukadar.
    nasıl bir bankaymış müşterinin bilgilerini mail ile gönderiyorlar ???

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    602
    80 mesaja 164 teşekkür aldı
    ben izinde bir sirketin hesabina para yatirdim sorn olmadi .biraz sacma buldun ne izni? yatiran belli oluyor zaten tc kimlik veya hesap soruyorlar

Tecrübeli Üye oemer45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    381
    139 mesaja 290 teşekkür aldı
    horoz ustam madem okadar merak ettin söyleyeyim akbank inşallah merakını gidermişimdir öyle bir sormussunki sanki ben kafadan uyduruyorum konuda belirtiğim üzeri önce bankayla telofonda görüştüm neyapmam gerektiğini onların yönlendiÅ•mesiyle işimi hallettim kendi kafamdan bitşey yapmadım önce prosödürü yazılı ve imzalı dilekçe verdim bu işimi halledesiye kadar aynı memurla irtibat kurdum saygılarımla usta.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı oemer45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    horoz ustam madem okadar merak ettin söyleyeyim akbank inşallah merakını gidermişimdir öyle bir sormussunki sanki ben kafadan uyduruyorum konuda belirtiğim üzeri önce bankayla telofonda görüştüm neyapmam gerektiğini onların yönlendiÅ•mesiyle işimi hallettim kendi kafamdan bitşey yapmadım önce prosödürü yazılı ve imzalı dilekçe verdim bu işimi halledesiye kadar aynı memurla irtibat kurdum saygılarımla usta.
    hocam ben bankanın ismine değil böyle bir işlemi nasıl yaptıklarıni hayret ettim

ben kimseye uyduruyor demedim ki

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    hesap acilirken email adresi verilmis yada müsteri hizmetleri arandiginda kimlik dogrulamasi yapilmissa hesap bilgilerini almak mümkündür, kimlik dogrulamasini yapamayana elbette bilgi vermezler.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    93
    23 mesaja 36 teşekkür aldı
    evet aynen öyle bir sistem varmis,ziraat bankasinda sistem öyleymis,saygilarimla

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    para cekmek de anliyacamda -- para yatirmak --> hesap sahibin müsadesi lazim

horoz usta kusura bakma , hesabina para yatiramiyacam

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ben bi ara garantide babamin hesabina para yatirmak istedim 5 tl istediydiler ben gerekli cevabi verdim

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı murtazza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi Bankaya para yatirilmasi gerekiyorsa o Bankayi ara sana kesinlikle bilgi verirler.Yurt disindan aradigini söyle adini ver hemen cevap verirler.

Bende bazen bulundugum sehirdeki Bankayi ariyorum, kira yatirilip yatirilmadigini soruyorum hemen cevap aliyorum.

15. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)