Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2687 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çalışmayan Arkadaşlar Boş Zamanlarini nasil geciriyorlar?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı

Çalışmayan Arkadaşlar Boş Zamanlarini nasil geciriyorlar?

evet başlıktaki gibi. .sonunda piyango yine bana vurdu ...

artık yavaş yavaş kendi min şansız olduğuna inanmaya başladım. ..

18 sene Philips te çalışmıştım 2004 senesinde iş yeri kapanmıştı

Çek Cumhuriyeti ne taşımış ..2 sene sonra orasıda kapanmıştı

zar zor geçen 2 sene sonra Leihfirma üzeri bir küçük Amerikan firmasına girmiştim ...

Vertrag aldım hatta çok iyi konuma ve Betriebsrat a bile girebildim

Ne yazık ki firma bazı nedenlerden dolayı üretimini Amerika-Hollanda ve Çin e kaydırma kararı aldı...

ve neticede yılbaşından itibaren isiz kalıyoruz ....

Arbeitsamt işlerini hallettim hatta bir iki yere başvurdum....

Yaş gelmiş dayanmış 50 ye ...bundan sonrası sanırım yine Leihfirmaların esiri olacağız

2 haftadır evdeyim eski izinleri kullandım... son bir ayı da bize freistellen yaptılar ...

günler geçtikçe sıkılmalar başladı. ... bakalım yeni yıl daha neler getirecek ..

uzun süreden beri işsiz olan arkadaşlar siz günlerinizi nasıl geçiriyorsunuz ???
    Konu hOrOz tarafından (05 Aralık 2015 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: hata

2. 5 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye karae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    27
    25 mesaja 80 teşekkür aldı
    güzel geciyo takma kafana+

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Sorunuzun yaniti degil kisa birseyler yazmak istedim bu konu üzerine.

Uzun Süre zamanini isle geciren birinin, birden issiz kalip bosluga düsmesi zor olmasi gerekir.. Ilk Belirli zaman vücut dinlendiginden isi aramiyorsun ama zaman gectikce ,zaman yerinde sayiyor olmali.
    Atalarimiz bosuna demiyor calisan demir paslanmazmis diye.. Bu Atasözümüzde aslinda bir cok seyi dile getiriyor. Calisan insanmi yaslandiginda daha saglikli, yoksa calismayanmi daha saglidir soru isareti.?

Kahve vs ortamini sevmiyorsaniz, sevdiginiz sporlar üzerinizde vücudunuzu dinc tutmanizi tavsiye ederim..

Umarim en kisa zaman icinde istediginiz i elde edersiniz.

Saygilar

karam82

6. 4 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı
    arkadasim 31.12.2015 den itibaren cok severek calistigim is ve isyeri kapaniyor calismayi seven birisiyim Yas 40 ne yapacagimi bende bilmiyorum, birseylerle ugrasacagim artik, hayirlisi digelim bekleyelim, basta saglik cok önemli hele avrupada yasiyorsan hic birseyi kafana takma calismasan da olur yasin 50 olmus ye ic keyfine bak diyecem ama bu kisiden kisiye degisiyor tabii. Allah büyük bi kapi kapanir digeri acilir, bahcen varsa onunla ilgilen yoksa tavsiye ederim bir bahce almani yararini görürsün.

8. 2 kişi gezgin38 üyemize teşekkür etti:

Moderator brian_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    361 mesaja 1,127 teşekkür aldı
    bos zaman acaba nasil bir sey ? hic bilmiyorum ..18 yasimda su an calistigim firmaya girdim ..giris o giris ,bir dahada cikmadim ..25 yilimi doldurdum.

2023'e kadarda cikis vermeme garantisi aldik.yani emeklilige kadar burdayiz herhalde.. Allah izin ve saglik verirse..

Üye
    Nereden
    Essen civari
    Ettiği Teşekkür
    133
    19 mesaja 43 teşekkür aldı
    ben yaklasik 1 aydir istiratliyim - omuzdan ameliyat oldum - artik evde iyice evde SIKILmaya basladim... hanimla artik atismaya basladim yer yer..... bir an önce calismaya geri dönmek istiyorum....
    ama önce saglik arkadaslar

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı corumlu_fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yaklasik 1 aydir istiratliyim - omuzdan ameliyat oldum - artik evde iyice evde SIKILmaya basladim... hanimla artik atismaya basladim yer yer..... bir an önce calismaya geri dönmek istiyorum....
    ama önce saglik arkadaslar
    sirf hanimla tartissak yine iyi

sonunda issiz kalacagim bir de onun sikintisi var üzerimde
    daha düsmeden Arbeitsamt her gün mektupla bir sürü leihfirma gönderiyor ...
    simdi leifirma üzeri bir yere girip 6 ay sonra isi bitince yine sokaga koyacaksa niye gireyim ...

gercekten bunalmamak elde degil ....

Üye
    Nereden
    Essen civari
    Ettiği Teşekkür
    133
    19 mesaja 43 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sirf hanimla tartissak yine iyi

sonunda issiz kalacagim bir de onun sikintisi var üzerimde
    daha düsmeden Arbeitsamt her gün mektupla bir sürü leihfirma gönderiyor ...
    simdi leifirma üzeri bir yere girip 6 ay sonra isi bitince yine sokaga koyacaksa niye gireyim ...

gercekten bunalmamak elde degil ....
    ALLAH yardimcin olsun....

Tecrübeli Üye Sürgün Sevdam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Internet
    Ettiği Teşekkür
    257
    134 mesaja 318 teşekkür aldı
    Üstad bence zor bir durum.

En niyisi bikac hobby edinmen.

Ben 25 senedir ayni yerdeyim.Umarim böylede devam eder.
    11 araliktan beri izin yapiyorum valla simdiden canim SIKILDI.

Ha bu arada benim bacanakta PHLIPS hamburgda calismisti.Oda tazminat la cikmisti.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Usta, mademki canın sıkılıyor, sana schrebergarten kiralamani öneririm. Ben issiz degilim ama birkac yil önce böyle biryer kiraladim, icinden cikasim gelmiyor. Daha önceden toprakla, bahceyle hic alakam olmamisti. Simdi, vakit cabuk geciyor ve cok zevkli . O cicekler falan acinca apayri bir keyif veriyor. Tam bir terapi, tavsiye ederim.

Üye malkocoglu42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    176 mesaja 670 teşekkür aldı
    Horoz kardes benim tavsiyem sana Arbeitsamt da isen otobüs ehliyetine basvur suan en saglam is odur yaptir ehliyetini kafan rahat isinde rahat olsun merdiveni 50 dayamissin.Bundan sonra da artik agir islerde calisamazsin, Arbeitsamt onay verirse hemen ehliyeti yap bak göreceksin.Ben öyle yapmistim hem Tir hem otobüs ehliyetini aldim zamaninda inan simdi öyle iyi bir isim varki herkes nerdeyse kiskaniyor saka degil eger sen Münihte olsaydin ben seni tir ehliytein olsaydi hemen bizim isyerine aldirtirdim ayligida iyi nerden baksan 2500 euro alirsin ben öyle aliyorum günde 2 veya 3 Baustelle ye SILO tasiyorum bu kadar bütün gün sadece yol gidiyorum.Neyse benim diyecegim sana morelini düzgün tut hersey düzelir dediklerimi de uygula Saygilar

Konu malkocoglu42 tarafından (07 Şubat 2016 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi malkocoglu42 üyemize teşekkür etti:

Üye murtazza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    60
    12 mesaja 14 teşekkür aldı
    selam arkadaslar 2010 da lei firmaya basladim. 2012 de lei firma cikis verdi.evde cok bunalirdmi hanim ise cocuklarda okula giderdi.oturdugum yer okadar buyuk stad degildi. iki dolasip hem can sikintisi hemde etrafimdan cekinirdim issiz gücsüz geziyor diye düsünürler diye. sonra bir gece hanima uzaklardan ucak sesi geliyor duyuyormusun dedim oda bana hayir dedi. megerse kulakta tinitus baslamis sonra kulaktaki sesleri daha cok hissetmeye basladim. helikopter sesi yandaki komsunun duvarinda matkap sesi islik sesi gibi sesleri duyar uyuyamazdim. o kadar kendimi sikintiya soktuktan sonra lei frma beni tekrar ise aldi. olan benim sagligima oldu. issiz kalirsaniz caninizi fazla sikmayin kendinize bir ugras bulun. allah bir kapiyi kapatir digerini acar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Alıntı brian_usta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bos zaman acaba nasil bir sey ? hic bilmiyorum ..18 yasimda su an calistigim firmaya girdim ..giris o giris ,bir dahada cikmadim ..25 yilimi doldurdum.

2023'e kadarda cikis vermeme garantisi aldik.yani emeklilige kadar burdayiz herhalde.. Allah izin ve saglik verirse..
    Yinemi 2023 Hocam ben 1991 Yilinda Bir firmaya Girdim,Araba,tank,TIR,Kamyon,Gemi aklina Ne Gelirse Artik.
    Bunlarin Direksyonla Alakali Spurstange ,Querlenker V.s Üretiyorlar ( TRV Fahrwerk Systeme Düsseldorf) , O Zamanki Bölüm Ustasina (meister) Sormustum,Kac Senelik i$ Garantim Var Diye: Dediki Ne zaman Araba V.s Ortadan Kalkarsa O zamana Kadar
    Aradan 3,5 Sene Gecti Belirli Sebeplerden Dolayi $utlandik
    Yani Demek istedigim Sözde Garantiye Güvenmemek Lagzim.
    93 Sonlarinda Bir Demir Döküm Fabrikasina Girdim Yakla$ik 24 Senedir Orada Cali$iyorum,Saglik Sorunlarindan Dolayi Bir Miktar Para Kar$iliginda iki Tarafli Anla$mayla Ciki$ Aldim,10. Ay Son.
    Kisaca $u An itibari Bende Bu Konuda´ki Kervana Katildim Diyebilirim

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Slm arkadaşlar,ben Januar 1991 den beri büyük bir firmada çalışıyordum,devamlı gece vardiyesi olarak çalışıyordum,işimi severek yapıyordum,meisterlerimiz ve bütün iş arkadaşlarım tam kafa dengi insanlardı,September 2010 da büyük bir ameliyat geçirdim,ameliyattan sonra yarım adam oldum malesef,firmada çok eski olduğumdan ve yüzde 70 süresiz iş göremez raporum olduğundan dolayı firma çıkışta veremiyor,insanın başına bir bela gelmesin geldimi her şey üst üste geliyor,ameliyattan sonra başka başka sağlık sorularım çıkmaya başladı,gitmediğim doktor yatmadığım hastane kalmadı,eskiden beri elektronik tamir işlerine büyük ilgim vardı,ameliyattan sonra evde kalınca kendimi tamamen pc > smartphone > beyaz eşya Hardware ve Software işlerine verdim,günden güne bu tamir işlerine ilgimi ve tecrübemi daha da geliştirdim,şimdi bu işlerle uğraşıyorum,ameliyattan sonra zaten pisolojik çöküntü içerisindeydim,bu tamir işleri ile uğraşmasam iyice kafayı yerim,yaş 48 i geçti,şimdiye kadar sayısız elektronik tamirleri yaptım ve halen yapmaya devam ediyorum,kendimi o kadar geliştirdim ki gittiğim facharzt lar bile pc > telefon sorunları olunca hemen beni arıyorlar gidip halledip geliyorum,sonumuz ne olacak ALLAH bilir.Bir kaç gün sonra yine hastaneye yatmam lazım,ne kadar kalırım belli değil.

Buradan bütün Öz Beceriksizler dostlarıma ve bütün hasta insanlara ALLAH tan acil şifalar ve bol Huzurlu, Mutlu günler dilerim.
    Hayırlı forumlar dileği ile.

Dolunay35
    Konu Dolunay35 tarafından (07 Nisan 2016 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

20. 3 kişi Dolunay35 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Gecmi$ Olsun Allah Acil $ifalar Versin.

22. bey_tu üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı malkocoglu42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz kardes benim tavsiyem sana Arbeitsamt da isen otobüs ehliyetine basvur suan en saglam is odur yaptir ehliyetini kafan rahat isinde rahat olsun merdiveni 50 dayamissin.Bundan sonra da artik agir islerde calisamazsin, Arbeitsamt onay verirse hemen ehliyeti yap bak göreceksin.Ben öyle yapmistim hem Tir hem otobüs ehliyetini aldim zamaninda inan simdi öyle iyi bir isim varki herkes nerdeyse kiskaniyor saka degil eger sen Münihte olsaydin ben seni tir ehliytein olsaydi hemen bizim isyerine aldirtirdim ayligida iyi nerden baksan 2500 euro alirsin ben öyle aliyorum günde 2 veya 3 Baustelle ye SILO tasiyorum bu kadar bütün gün sadece yol gidiyorum.Neyse benim diyecegim sana morelini düzgün tut hersey düzelir dediklerimi de uygula Saygilar

Hemserim Bize calisiyormussunuz. kolay versin. 16 yilllik sivaciyim. Bantscheibe ve menisküs ameliyati oldum. belli bir yasdan sonra insaat cekilmiyor 50 dayandik.
    Konu gezgin tarafından (07 Nisan 2016 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    @Dolunay35 ve @gezgin

ALLAH şifalar versin Arkadaşlar.

@Dolunay Arkadaşım, gerçekten bir yerde durmamak ve bir hoby edinmek lazım, adı ne olursa olsun, dinç kalmak adına herşeyi gözden geçirmek lazım.
    Ben iki omuzdan Ameliyat oldum ama, gel ki gelelim, yerimde duramıyorum, yoksa duvarlar üstüme gelecek ve yine birşeylerin peşindeyim senin gibi.
    En kötü an, Ameliyat veya sıhhat sorunundan sonra, duraklamakdır, bunu defalarca Doktorum söyledi ve bende zaten duraklama niyetim olmadığı için sorun görmüyorum.
    Eingliederung sonrası yine Çalışıyorum ama, zorlayan işlerden'de uzak duruyorum.

ALLAH beterinden korusun, halimize sükür diyorum!
    Konu Prens-66 tarafından (07 Nisan 2016 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir.

25. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Haklısın Prens-66 Ustam,çocukluğumdan beri spor yapıyordum,Box > Vucut geliştirme vesayre,sporun verdiği katkıdan dolayı ameliyat etkilemesine etkiledi beni tabi ama zamanında spor yapmamış olsaydım biraz zor toparlanırdım,ameliyattan sonra iki gün yoğun bakımda kaldım,üçüncü gün normal odaya çıktım ve normal oda ya çıktığım gün hastanede tur atmaya başladım,beni ameliyat eden Doktor beni salonda görünce şaşırdı,doktor bana sen nasıl ayağa kalktın dedi,senin gibi ameliyat olanlar haftalarca yataktan kalkamıyorlar dedi bana,ben kalkarım dedim,hastane nin her tarafını tek başıma dolaştım,bende ki ameliyat bayağı büyük ameliyat idi,akciğer sol tarafı tamamen aldılar,çok şükür sağ tarafta ki sağlam çıktı,eskisi gibi haraket edemiyorum ama bunada çok şükürler,Bu arada sanada çok geçmiş olsun Prens Ustam,ALLAH acil şifalar versin iNŞALLAH,Derdi veren ALLAH elbet bir gün dermanıda verir.Beterin beteri var.Bu günlerimize şükürler olsun.
    Bu halimle halen Fitnesse spor yapmaya devam ediyorum,eskisi kadar yapamasamda,yapabileceğim hareketleri yavaş yavaş yapmaya ve vucud drencini eski hale getirmeye çalışıyorum,ne kadar başarılı olurum bilemem ama,en azından boş boş oturmaktan iyidir.nerede harakek orada bereket.Morel olarak çok yıprandım,halen daha pisolojik olarak çok zor durumdayım,Hakkımızda herşeyin hayırlısı olur iNŞALLAH.

Hayırlı forumlar
    Konu Dolunay35 tarafından (07 Nisan 2016 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

27. Dolunay35 üyemize teşekkür edenler:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Eskiden Spor yapmanın faydaları..

Ben REHA yaptım 3 Hafta, inan ben zorlanırken yaşlı biri aynı Ameliyatdan, 60 yaş üstü öyle bir dinç idi..benim ağzım açık kaldı ve dur durak bilmedi.
    Hayretler içinde kaldım, ona keza aynı yaştakiler zorlana zorlana Antrenman hareketleri yaptı.

Demem o'ki, bir yerimiz ağrıdığında sızladığında hemen günvenli bir durum alıyoruz,; yok ben bunu yaparsam ağrılarım azar..
    Yanlış, çünki tüm Adele kısmı zayıflıyor ve toparlanması hemen hemen çok zor oluyor ve daha fazla ağrı çekerek..

10 hareket yapamıyorsan, 5 tane çek ama hareket et sonuçda..

Ben 2 hafta sonra Schulterkissen'i kenara attım, yeter artık dedim, normalde 4 Hafta kalacak dediler, takmadım.
    Doktor nerede ise kavga edecekti, iyiyim dedim ve hareket edebildiğimi gösterdim ve şükür şimdi iyiyim ama bazı sıkıntılar oluyor.
    3 yıl'a kadar sürüyormuş iyileşmesi...

Sanada büyük geçmişler olsun, ALLAH derdi verdi ise, mutlaka devasınıda verir Arkadaşım, bu sırada Moral çok önemli.
    Inşallah tekrar sağlığına kavuşursun ve hakkında Hayırlısı olur.

Rabbim Hastalarımıza acil şifalar versin, sevdikleriyle yüzlerini güldürmeyi nasip etsin!

Kolay değil, ve o duruma düşenler, Hastaları ve beterin beterini görünce Haline şükür etmeyi unutturmuyor ve unutturmaz Inşallah
    Konu Prens-66 tarafından (07 Nisan 2016 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.

29. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Üye malkocoglu42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    176 mesaja 670 teşekkür aldı
    Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemserim Bize calisiyormussunuz. kolay versin. 16 yilllik sivaciyim. Bantscheibe ve menisküs ameliyati oldum. belli bir yasdan sonra insaat cekilmiyor 50 dayandik.
    gezgin ustam valla ne diyeyim bende bandscheibeden ameliyat oldum sol tarafim dan yani L4 ve L5 ve asagidakiler de biraz hasarliymis ve onlari da tamir etti benim doktor amma inan bana bu benim isime hic bir zaman engel olmuyor,yazimda da anlattim ben sadece nerdeyse oturarak calisiyorum kardes is agir degil yoksa bende yapamam calisamam .Benim yük olarak 20 kilo anca kaldirma ihtimalim var fazlasini kaldiramiyorum yoksa 1 hafta yerimden kalkamam sancilar cabasi ,ben sizin isinizi biliyorum evet cok zor allah hepinizin yardimcisi olsun cok agir isiniz oldugunu hergün görüyoum.

31. malkocoglu42 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)