Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2685 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Komşunun misafiri arabama çarptı

Yeni Üye KayıBeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    4 mesaja 7 teşekkür aldı

Komşunun misafiri arabama çarptı

Komşunun misafiri evin önünde park halindeki arabama çarptı, zile basıp haber verdi hasarın nekadar tuttuğunu haber verince hasarı ödeyeceğini söyledi. Aracın arka sağ kapısı ve çamurluğun kenarına hasar vermiş mercedes te hasar tespiti (Kostenvoranschlag) yaptirip verdim. Birkaç gün sonra komşum bana çok para tuttuğunu okadarcık hasar icin bukadar para verilirmi dedi bende bu araba 1000 Euroluk araba değilki gidip bir sprey boya alip yapalim, nasıl yapılması gerekiyorsa yapılacak dedim sonra tutmus misafiriyle birlikte oğluma aynı şeyleri söylemişler, kızdım misafirini ilk gördügümde bu tartışmalardan hiç hoşlanmadığımı devam ettirmeleri durumunda avukata gideceğimi söyledim önce çamurluktaki hasarın kazadan olmadığını söyledi bende o hasar daha önce yoktu senin yaptığın hasar ya kendin öder yada sigortaya verirsin benim sorunum değil dedim tamam yaptığım hasarı ödeyeceğim dedi ardından 10 gün gecti ses yok. Bugün oğluma telefon açtırdım arabanın paslanmaması icin hasarın tamir edilmesi gerektiğini parayı nezaman ödeyeceğini sordurttum yine aynı hikayeye başlamış bende sizle yine konuşacaktım çamurluktaki çizik benden değil deyip yine tartışma arıyor.

Ben baştan komşunun misafiri şimdi polis avukat sorunu çıkartmayalım yüzyüze bakacağız sonuçta demiştim ama hata yapmışım. Alt katta kalan başka bir komşuda kaza anında ordaydı onunla konuşup şahit olmayı kabul ederse avukata gitmeyi düşünüyorum. Bu konuda görüş belirtecek arkadaşların düşüncelerini öğrenmek istiyorum.

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Anzeigen,
    Basdan yapmak gereken sey
    Böyle seylerde komsu tanidik dinlemicen

4. 3 kişi clon üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Sen direk Komsuna vaziyeti bildirsen mesela, Bastan senin Polis cagirmadigini cünki sen arada varsin diye (Komsun) Egerki senin Komsun misafiriyle oturup konusursa fazla canin slkllmaz yok eger komsuun komsuluk yapzsa isin zor. Bu gibi durumlarda DIREK ve hic VAKIT gecirmeden Polis cagir yoksa al basina durduk yere sorun, kolay gelsin umraim kolayca sorunun hallolur.

6. samsunlu üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Böyle konularda is ile arkadaslik/dostluk konusunu ayirmamiz gerekiyor, eger Rechtschutzun varsa hic bekleme avukata git, onlar sana ne yapacagini söylerler

8. 4 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Tipik türk isi hatir matir olmaz bu islerde sonradan kötü olacagina bitirecektin isi

10. 4 kişi moralist üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    10
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Ben artık sorunun komşudan kaynaklandığını düşünüyorum, komşum pakistanlı misafiri ise kızının alman erkek arkadaşı, tartışmayı başlatan zaten komşumun kendisi. Aslında dediğiniz gibi duygusallığı unutup direk polis çağırmak gerekiyormuş bu bana ders oldu, diğer arkadaşlar içinde tecrübe olsun sakın iyilik düşünmeyin kanun neyi gerektiriyorsa tanıdıkta olsa gereğini yapın. Rechtschutz um var vuran arabanın hasarlı yerinin resimlerinide çekmiştim iyiki sanki malum oldu bir sorun çıkacağı, artık onlara hiçbirşey demeden yarın avukata gitmeyi düşünüyorum, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

12. 3 kişi KayıBeyi üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    @kayibeyi

arkadas öyle yapsaydim böyle yapsaydim bunlara gec.....pahali mis ucus mus bunlardi gecelim....

adress varsa bi mektup yaz kostenvoranschlag kin kopisi koy ve frist setzten yap .

ben hic urasmak istemiyorum dersen direkt avukata git rechtsschutz var mis o zaman zaten problem yok.

önceden bu var mis bu yok mus hasar olarak bu konulara hic girme cünkü hasarlari Gutachter zaten cikariyor ne nezaman olmus vs....

adam hasarlari kabul etmiyorsa polise git anzeige yap ! senin ifade vermek icin komsularinda varmis .... konuyu hic uzatma direkt hakini ara ! iyilek sende kalsin tekrar konus . ama baktin anlamiyor direkt hakini ara

14. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Sayin KayıBeyi,

Dogrusu senin yaptiginin aynisini bende yapardim herhalde, komsudur, yüz yüze bakiyoruz diye. Ama simdi, senin bu olaydan ben kendime ders cikardim. Anladim ki insanlara güven olmazmis, böyle bir olay olunca direk Polisi cagirip tutanak tutturmak gerkiyormus. (ki sonradan kıvırtıramasın karsindaki diye)

16. *05300 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    411
    147 mesaja 311 teşekkür aldı
    sen komsuluk görevini yapmissin usta,

aynisi bende de olmustu, gittim söyledim, arkadasa gösterdim, tutacagi miktari söyledim,
    komsu verdi parayi ben de sigortaya vermedim,

ama senin durumunda sana baska yol birakmamislar

18. Sdt üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    10
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Avukata gittim, kazaya sebep olan aracın hasarlı yerininde resimlerini çekip verdim durumu anlattım. Avukat hasarla ilgili talebi karşı tarafın sigortasına gönderdi bakalım ne olacak.
    Avukat bundan sonrası için eğer sizin yada tanıdıklarınızın başına benzer şeyler geldiğinde kesinlikle sadece kazaya sebep olanın söylediklerini yeterli karşılamayın, size bir kağıda wegen unachtsamkeit kazaya sebep oldum diğer aracın şurası burasında hasar oluştu yazıp adres ve kimlik bilgilerinide mutlaka kontrol ettikten sonra imzalatıp alın hiç başınız ağrımaz, karşı tarafın kimlik bilgilerinde en küçük bir sorun varsa mutlaka hiç düşünmeden polis çağırın dedi. En çok sorunda böyle eş dost akraba komşudan bir kötülük çıkmaz dedikten sonra oluşuyor ve genelde kavgayla sonuçlanıyormuş. Böyle olmaması için mutlaka dediklerimi yapın dedi.
    Karşı taraf itirazına devam ederse gutachten yapılır hasarın hangi kazadan oluştuğu ortaya çıkar kesinlikle tartışmaya devam etmeyin dedi, bende zaten onun için buradayım birşey derlerse işin benden çıktığını ya size gelmelerini yada kendilerine avukat aramalarını söylerim dedim tamam dedi, artık bekliyorum bakalım ne olacak.

20. 2 kişi KayıBeyi üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    10
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Avukat mektup gönderdikten sonra bu sabah arabamı evin önünde parkta böyle buldum.

Polis çağırdım durumu anlattım komşumdan şüphelendiğimi söyledim.Belliki birisinin sizinle açık bir hesabı var birşey yapamayız durumu avukatınıza anlatın deyip gittiler. Anlaşılan sabır gerekiyor hayırlısı artık.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Allah böyle lanet komsulardan korusun

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    gecmis olsun.

Üye Blade55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    80
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    bak haysiyetsizin yaptigina... kardes gecmis olsun.. sen insancil davranmissin önce ama ders olmustur artik bir sey oldugunda komsu arkadas demeyip direk rechtschutza gitmek gerek demekki.. insallah hayirli sonuclanir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Ne insanlar var ya... Ne yani Hem vur ödeyecegim de, sonrada böyle Sachschaden yapsinlar. Sen yetrince tolerans göstermissin kardes. Bundan sonra sadece hukuk yolunda ilerle!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)