Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2683 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bewerbungen veya Absageschreiben

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Bewerbungen veya Absageschreiben

Hayirli Sabahlar Dostlar,

size nasil anlatsam,benim kizim 24 yasinda.Bizim burdaki Köylerde İs imkani yok.Bayern eyaletine ayit bir Köy.Kizim suan 450 Minijob yapmakta.Ben hastalik nedeniyle gecici Emekliyim .Ailem Belediyeden yardim aliyor.Bize her defasinda engeller koyuyorlar.Bewerbung yazmalarini istediler kizimdan.Kizimda bir kactane yazmis bulundu,yeterli degil falan filan.Suan benim derdim,bunlar benim kizimi Nisan 2016 beri Saglik Sikortasini aydatlarini ödememisler.Suan ordan bize 1500 Euroya yakin fatura cikardilar Kizima.Jobcenter deki Memur Bayan cok aksi biri olarak,devamli Kizimia olmadik seylerle baski yapiyor.Malesef Familienkasse ye de bildirmisler.Familienkasse Ekim 2015 den bu yanaya kadar ödenen 2690 Euro Cocuk parasini istiyor bizden.Jobcenter onlarada bildirmski,bunlarda Absageschreiben veya Bwerbunglari istiyor,aksi taktirde ödenen Cocuk parasini bizden almak istiyor.25 yasina kadar hakkim oldunu biliyorum.Lakin kizim suan 450 Euro Minijob yapmakta.Yazmis oldugu Bwerbunglarini nere koydunu bilemiyor.Bize süre tanidilar,bende süreyi uzatmalarini istedim,daha cevap gelmedi.Hafta sonu Evin Catisini dökecegiz.Bulursak sansliyiz,bulamausak ne yapabiliriz.
    Bir yandan Salglik sikortasi,bir yandan Kindergeldkasse.Ne yapacagimi suan bilmiyorum.
    Sizinde basiniza böyle bir durum gelmismiydi.Bana bu konuda yardimci olabilecek Arkadaslar varmi .
    Simdiden hepinize Tesekür eder,hayirli günler dilerim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Cocuklar 18 yasini doldurduktan sonra 25 yasina kadar Kindergeld alabiliyorlar eger belirlenen kriterleri yerine getiriyorlarsa, mesela okuyor, meslek yapiyor olmalari gerek bunlar olmuyorsa Arbeitsamt ta Ausbildungssuchend olarak kayitli olmalari ve bulmak icinde caba gösterdiklerini yazdiklari bewerbunglarla ispatlamalari gerekmektedir. Kindergeld ödenmesi, Kranversicherung dan faydalanmak hep bu yapilacak seylerle baglantilidir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Selam ,

gönderdigim bewerbunglardan ya cevap gelmedi , absage gelenleri de cöpe attim.
    Hatta isterseniz size eski tarihli bir tane Absage göndere bilirim

Münihten isinize yarar mi bilmiyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)