Selamlar arkadaşlar, öncelikle kendimi tanıtayım aranızda yeniyim almanyada da yeni sayılırım 2,5 yıl oldu evlenip geleli, yaşım 28, eml bilgisayar bölümü mezunuyum, türkiyede askere gidene kadar internet kafe işlettim, askerden gelince de inşaatlarda çalıştım amele olarak, hamballık yaptım tekstillerde, sonra buraya geldim evlenip, almanyada istikbal mobilyada çalıştım montaj elemanı olarak 3,5 ay, sonra bi kablo tv firmasına girdim 6 ay deneme süresi bitince işten çıkardılar sebepsiz yere, şu an 2 aydır işsizim, kimim kimsem yok, yardımcı olacak herhangi bir akrabam yok, internette iş ilanı/ausbildung tavsiyesi ararken karşıma çıktı forum, o yüzden bir yazayım belki yardımcı olacak birileri çıkar dedim kendi kendime, almancam idare eder seviyede, b sınıfı ehliyetim var,
ausbildung düşündüm oda 3 yıl felan sürüyormuş sonrasında sınavı geçmek gerekiyor belgeyi almak için açıkcası karar veremedim, geleceğimi düzenimi kurmam gerekiyor herhangi bir işe girip, sizce ne yapmalıyım ? iş konusu bildiğiniz üzere ausbildungsuz sıkıntı burada, o yüzden senelerdir burda olan abilere/dayılara soruyorum benim yaşımda olsanız ne yapardınız, ne tavsiye verirsiniz bu kardeşinize/yiğeninize ...