Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3179 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'deki Hesaplar Ne Kadar Güvenli?

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı

Türkiye'deki Hesaplar Ne Kadar Güvenli?

Arkadaslar, hepimizin bildigi bir konu; burada yasayan vatandaslarimizin büyük bir cogunlugunun su veya bu sekilde Türkiye'deki bankalarda bir hasabi var.
    Soru su: Bu hesaplar ne kadar güvenli?

Güvenli derken "banka bilgileri ve kisisel hesaplarin gizliligi"nden bahsediyorum.
    Mesela paranizi yatirdiginiz bir banka sizin ile ilgili kisisel bilgilerinizi yurtdisina verir mi?

Bu soruyu sormamdaki amac, bilindigi gibi Türkiye ve Almanya basta olmak üzere AB ülkeleriyle "Cifte vergilendirmeyi önleme ve BILGI DEGISIMI" anlasmasi bir kac yil önce imzalandi.

Bu anlasmaya dayanarak -sözgelimi- Almanya sizin heasp bilgilerinizi Türkiye'den isteyebilir veya bir mekanizma üzerinden otomatik olarak temin edebilir mi?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Türkiye AB ülkesi olmadığı için türkiye hiç bir şekilde bilgilerini yurt dışına vermez.ama yanlız bir şekilde almanyada vergi dayresini şu veya bu şekilde büyük mebla dolandırdıysan yanlız mahkeme karakı ile bilgi isteyebilir o zaman tükiyede vermek zorunda.

Birde türkiyedeki hesabından almanyaya daki bir hesaba para gönderme

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    isvicrede AB ülkesi degil di ne oldu bilgiler acik artirmayla alman maliye bakanligina satildi yani olmaz diye bisey yok.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Alıntı iso98783 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isvicrede AB ülkesi degil di ne oldu bilgiler acik artirmayla alman maliye bakanligina satildi yani olmaz diye bisey yok.
    Bu farklı dünyadaki tüm zenginlerin çok büyük paraları isviçrede yatıgından olay farklı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Ayni soruyu Ben Tr de Bankalara sordum.Bizlere yazili talimat geldigi zaman vermek zorundayiz dediler.Vede bir tavsiyede bulundular.Nufusta kayitli oldugunuz yerde yakin cevresinde hesap acma.Uzak olan il veya mumkunse ilcelerde acin dediler.Sebeb olarakta.ilk senin nufusa kayitli oldugun yer arastiliyormus

Tecrübeli Üye Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    192
    47 mesaja 79 teşekkür aldı
    Konu kapatıldı
    Konu Amca tarafından (29 Temmuz 2015 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye AHMAD ZAHIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Enigma
    Ettiği Teşekkür
    58
    19 mesaja 37 teşekkür aldı
    Türk bankalarına güvenmeyin

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    204 mesaja 528 teşekkür aldı
    Alıntı sputnik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, hepimizin bildigi bir konu; burada yasayan vatandaslarimizin büyük bir cogunlugunun su veya bu sekilde Türkiye'deki bankalarda bir hasabi var.
    Soru su: Bu hesaplar ne kadar güvenli?

Güvenli derken "banka bilgileri ve kisisel hesaplarin gizliligi"nden bahsediyorum.
    Mesela paranizi yatirdiginiz bir banka sizin ile ilgili kisisel bilgilerinizi yurtdisina verir mi?

Bu soruyu sormamdaki amac, bilindigi gibi Türkiye ve Almanya basta olmak üzere AB ülkeleriyle "Cifte vergilendirmeyi önleme ve BILGI DEGISIMI" anlasmasi bir kac yil önce imzalandi.

Bu anlasmaya dayanarak -sözgelimi- Almanya sizin heasp bilgilerinizi Türkiye'den isteyebilir veya bir mekanizma üzerinden otomatik olarak temin edebilir mi?
    Eder ,türkiyediki bilgileri bundan on yil önce verdiler ve bende olmak üzere finanzamta yüklü bir meblag vergi verdim ,onun icin hesaplar hic bir yerde güvenli degil , cünkü gecenlerde okudum bir yerde Türkiyedeki bir hukuk bürosu kisiler hakkinda 150 tl her türlü bilgiyi arastirip almanya ,hollandaya vs ülkelere satiyorlarmis ,onun icin ben kendi adima türkiyedeki hic bir kuruma güvenmem ( sütte agzi yanan yogurdu üfleyerek yemis )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)