Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2672 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Auto yedek parca alim satimi yapmak hakkinda bilgi lazim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 16 teşekkür aldı

Auto yedek parca alim satimi yapmak hakkinda bilgi lazim

selamlar Auto yedek parcasi satmak icin nasil bir mekan mesala kac m2 kac para sermaye ve nasil bir bilgi birikimi gereklidir

yatiracaniz para size kac yilda geri Döner karli bir ismi e bay ve kullanilmis parca satan yerler varken karlilik orani nedir

yoksa bu isi yapmak icin bayilik gibi biseymi almak lazim bu isle ilgilenen birileri varmi acaba saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    soruya cevap vermek zor cünkü cok genel yazmisin . bayilik bence mantikli ....

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadasim, Yillar önce Internette Yedekparca satislari yeni yeni baslarken bende bu isi düsündüm ve Yaklasik 9. Ay gibi arastirmasini falan yaptim sonucda acmamakda karar verdim. (Calistigim is cok rahat birakmak isime gelmedi)
    Yer/Alan/Dükkan büyüklügü 80m³ den itibaren baslar nelere Hitab edecegine bagli cokda büyük olmasindada bir yarar olmayacakdir, Mesela Her Otomobilin veya Markanin KUPPLUNG unu bulunduramazsin ama Buji, Filitre, Lamba, Motoryaglari yani güncel Parcalri bulundurmak zorundasin.
    Benim Tesbitim Söyle;
    Internet ile yapabilenler cogaldikca satislarin azalacak.Zaten Satislarda Orta yasli ve Yabancilar olacakdir.Bulgar, Rumen, Italyan vs.
    Satislar ani olaylar icin ve cogunlikla Tamirhanelere degilde Privat kisilere olacakdir.(Tamirhaneler Lamba-Yag... gibi seyleri zaten bulunduruyorlar)
    Isden anlayacak cok iyi bir Eleman gerekli.( Müsteri tarifedince anlamak gerekli yoksa Siparis etsen bile Siparis yanlis olunca ikici siparis Zaman kaybi uzun sürede Müsteri kaybi demekdir)
    Zaten zamanla Hangi malzemelerin cok lazimligina göre sende REGALLERI onlarla dolduracaksin.
    Siparis verecegin Firmalar seni yönlendireceklerdir.

Simdilik bu Kadar yeter herhalde, sahsi görüsüm Karli ve Temiz bir is Basari orani Senin/Satis yapan kisinin Müsteri ile diyalogu olacakdir.

Bence Yapilabilir bir is, fazla Sermayeye yani Alinacak parcalar icin gerek yok satis yaptikdan sonrada ödeme imkanin var, bunu yaparsan Alis Fiyatin degisir tabii.
    Etrafdaki Tamirhaneleri elde etme ve Internet ile Fiyat kiyaslaman devamli olmali ve Fazla Fiyat Farki olmamali, mesela müsteri "Internetde 10 sende neden 12 dediginde Senin verecegin cevap müsterinin Aklina yatmali...

Bence Basarili olursun.
    Saygilarla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)