Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2663 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beni toprağa siz verin.

Üye Kurtgözü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    85
    18 mesaja 55 teşekkür aldı

Exclamation Beni toprağa siz verin.

Baba : Evladım seni çok göresim geldi, nerelerdesin?
    Evlat : Baba çok işim var..
    —–
    Baba : Evladım seni arıyorum, ama ulaşamıyorum.
    Evlat : Baba toplantılarım var.
    —–
    Baba : Evladım seni bugün yemeğe bekliyoruz.
    Evlat : Baba arkadaşlarla önceden yaptığımız bir program var.
    —–
    Baba : Evladım bir sesini duyayım dedim.
    Evlat : Babacığım şimdi kapatmak zorundayım, ben seni ararım.
    —–
    Baba : Evladım seni ne zaman göreceğiz?
    Evlat : Baba çok işim var, bir ara uğrarım.
    —–
    Baba : Evladım dün gece rüyalarıma girdin, iyi misin?
    Evlat : İyiyim baba iyiyim.. Şimdi araba kullanıyorum, seni sonra ararım..
    —–
    Baba : Evladım ne zaman arasam işin var, yoğunsun, seni çok özledim, ne zaman görüşeceğiz?

Evlat : OF BABA YAAA!!!

Bir zaman sonra evlat babasına telefon eder… Telefonu açan babasının komşusudur

Evlat : Babamla görüşeceğim, çok işim var, gelemeyeceğimi söyleyecektim..

Komşu : “Babanız dün gece vefat etti, son sözleri de “Evladım şimdi iş toplantısındadır, onu rahatsız etmeyin, beni toprağa siz verin” oldu..”

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,679 teşekkür aldı
    bende babamı bundan 2 hafta önce kaybettim

vefat edesiye kadar hastanede nöbet tuttuk ...

benim babamla pek çocuk-baba ilişkimiz olmadı ... ben 14 yaşına kadar Türkiye de babaanmein yanında kaldım

yani çocukluk zamanlarım babasız geçti .. sanırım bordumuzda bu durumda pek çok arkadaşımız vardır

hani elele tutuşup bir parka bir yere gezme imkanımız olmadı ...

zaten Almanya ya gelince de zavallı hastalıklardan kendini kurtaramadı

evlendikten sonra da kendi dertlerimizle uğraştık pek vakit bulamadık

kendisiyle şöyle bitr tatile bir yere gitmeyi çok arzulamışımdır fakat gerek ekonomik durum ve sağlık sebebiyle gerçekleşememiştir

bugün keşke şunu da yapsaydım diyorum fakat artık zamanı geri getirme imkanı da yok

zaman ve hayat çok kısa değerlendirmeye bakın ..

yukarıdaki hikaye olsada çok kişi böyle

Yeni Üye aladagli04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    21
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Basiniz sagolsun arkadasim. Allah taksiratini affetsin

5. aladagli04 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Seyfi Ülker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    offenbach
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Basin sag olsun topragim
    mekani cennet olsun

7. Seyfi Ülker üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Bende 2 sene evel babami kaybettim..
    Hangi acilar cektigimi bir ben ve Allahim bilir..

Artik her gün dua okumaliyiz..
    Konu talo176 tarafından (13 Aralık 2016 Saat 21:07 ) değiştirilmiştir.

9. 3 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    horoz usta bende senin gibi babaannemin dedemin yaninda buyudum 12 yasinda almanyaya geldim annem babam oldugunu 12 yasinda ogrendim o yasima kadar annem ve babami dedemle babaannemi biliyordum su an yasim 44 bu gun halen oyle hissediyorum isinmak zor allah omur versin annemde babamda yasiyor ama dedemi gercek icten baba bildigim insani 14 sene once kaybettim cok kotu oldum su an hala dun olmus gibi icim yaniyor cok zor belli yastan sonra alismak kendimi uvey evlat gibi hisettim gercek ailemin yaninda maddi olarak paraya bogdular ama manevi olarak yasim 44 kendi cocuklarim var halen acim cok zor bir durum seni iyi anliyorum.

11. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    horoz usta bende senin gibi babaannemin dedemin yaninda buyudum 12 yasinda almanyaya geldim annem babam oldugunu 12 yasinda ogrendim o yasima kadar annem ve babami dedemle babaannemi biliyordum su an yasim 44 bu gun halen oyle hissediyorum isinmak zor allah omur versin annemde babamda yasiyor ama dedemi gercek icten baba bildigim insani 14 sene once kaybettim cok kotu oldum su an hala dun olmus gibi icim yaniyor cok zor belli yastan sonra alismak kendimi uvey evlat gibi hisettim gercek ailemin yaninda maddi olarak paraya bogdular ama manevi olarak yasim 44 kendi cocuklarim var halen acim cok zor bir durum seni iyi anliyorum.
    sanırım bizim kuşaktaki bir çok arkadaşımız aynı durumdadır

Teyzemin kızı halasının yanında büyüdü hiç Almanya ya gelmedi ve evlendi çoluk çocuğa karıştı

ama Annesi ile arasındaki ilişki hep soğuk kalmıştır ...

gerçekten böyle konularda bordda yazışmak iyi geliyor

millet takılmiş bir IPTV sevdasına yok şu kanal bu kanal

ya boş verin sevdiklerinizle ailenizle çocuklarınızla vaktinizi geçirin oyun oynayın ilgilenin

TV-Araba bunlar geçici maddi şeyler ... her zaman alabilirsiniz sahip olabilisiniz ..

ama bazı geri gelemeyecek manevi değerleri kaybedince insan değerlerini daha iyi anlıyor
    Konu hOrOz tarafından (13 Aralık 2016 Saat 21:55 ) değiştirilmiştir.

13. 6 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teyzemin kızı halasının yanında büyüdü hiç Almanya ya gelmedi ve evlendi çoluk çocuğa karıştı

ya boş verin sevdiklerinizle ailenizle çocuklarınızla vaktinizi geçirin oyun oynayın ilgilenin

TV-Araba bunlar geçici maddi şeyler ... her zaman alabilirsiniz sahip olabilisiniz ..

ama bazı geri gelemeyecek manevi değerleri kaybedince insan değerlerini daha iyi anlıyor
    Ya Kardesler hakikatten de böyle durumda olanlar bizim nesilde cok.
    Bende Annem Babamla 11 Yasinda, beni Almanyaya getirdiklerinde tanistim. Arada sirada izine geldiklerinde görüsüyorduk ama izin bitince ben yine babaannemle kaliyordum. 16 yasindayken Annem kesin dönüs yapti, 19 yasindayken evlendim babam da kesin döndü, nerdeyse 30 yil oldu almanyaya bir daha ayak basmadilar.
    Aramiz hep mesafeli oldu, hep denesekte isinamadik.
    Ilk cocugumuz dogdugunda Annem Esime bak Kizim ne yaparsan yap kendi cocuklarini kendin büyüt, benim yaptigim hatayi sen yapma demis.

15. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Yukaridaki 1 Mesajtaki Durumu bir zat ben yasadim ama tabiiki Babama hicbir Zaman uff ahh falan cekmedim
    Yogun Islerim oldugundan ben seri ararim diyordum ama bir türlü arayamiyordum. Son zamanlar rahatsizligi vardi Kalbinden
    Ben Tlf actigimda sürekli Hastanede oluyordu bir türlü Konusmaya firsatim olmuyordu.

Vefat etmeden bir kac Gün önce benimle konusmak istemis Hanim bana söylemisti ben tekrardan Gece Eve geldigimde
    yatmistir yerine diye bu sefer ben arayamadim rahatsiz etmiyeyim diye keske son kez sesini duyabilseydim.

O Sabahi Hastaneye yatiyor bilinci gidiyor ve biz kardeslerimiz Toplu sekilde TR'ye yola cikdigimiz Günü de vefat ediyor.
    Son nefesinde yaninda olamadik. Hala ve hala kendi kendimi Sorguluyorum keske sIk sIk arasaydim diyorum ama O keskeler artik
    birsey Ifade etmiyor.Cünkü Babam artik yok Dünya'da yirtinsanda / bagirsanda / aglasanda geriye getiremiyeceksin !!!

Rabbim tüm Babasi veya Aile Sakinlerini vefat etmis olan Arkadaslarima sabirlar versin ölmüslerimiz mekanlarini Cennet eylesin.

Varken degerlerini bilelim Arkadaslar. Hepimiz Hayat'ta hatalar yapmisiktir ama hatanin nereseinden erken dönersek bize kardir bunu aramamak /sormamak babinda yaziyorum !!!

17. 4 kişi memo82a üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Amin, vefat etmişlerin mekânları cennet olsun, sağ olanlara allah uzun ömürler versin

19. 6 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    100 mesaja 132 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aynisi bende var.13 yasima kadar babaannemle yasadik. Ister istemez bir sogukluk oluyor anne baba arasinda.

21. Galaxy3764 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Su ana kadar okuduklarim hep tek yönlü yapilmis yorumlar.Ne kadarda bencilsiniz sizin hicmi birinci sinif akrabalariniza hosgrünüz yok? bu kadarmi hislerimiz köreldi?Belliki yazanlarin hepsi dördüncü besinci nesiller.Yapilan yorumlarda haksizliklar var arkadaslar.Eger insanlar tek yönlü tek tarafli düsünmeye calisirsa hep benim canim bu dünyada derse ilerde sizler icin vijdan azabi icinizin andikca cizzz etme olaylari kacinilmazdir.Tamam bu dünyada yeni dogmus cocugunu cami önlerine en kötüsü cöp konteynerlerine atmis ana babalar var ama onlar istisna münferit olaylar.Fakat bizim anlatmak istedigimiz konu farkli.Hangi ana baba gözünden kiskandigi yavruusundan ayri yasamak istesin? Elbette ki vardir sebebi,mesela mesleklerinden dolayi olsun ana babanin ikside calismak zorunlulugu olsun vesaire.Bu durumlarda kresleri veya Alman bakicilarinimi secselerdi? daha iyi ya sizi dedelerinize ninelerinize emanet etmisler.Evlatlari bunu düsünmüyorlar ve Ana babalarina karsi en acimasizca elestiriyi yapiyorlar.Yok biz iyi bakilmadik yok anasiz babasiz günlerimize yazik yok okul müsamerelerinde toplantilarinda yoktular.Ama evlatlarin cogu karsiliksiz sevgiyi ana babaya veremiyorlar maalesef.Cok aci asil aci olan bu.Sen evlatlarin icin ailenle birlikte olman gereken zamanlari hep ekmek parasi icin o is yerinde bu is yerinde ömür tüketeceksin genede evlatlarina yaranamiyacaksin.Allah hesap sorar kardesler hesap ve bu hesabin altindan hicbirimiz kalkamayiz.Anaya babaya TAM iTAAT TAM KARSILIKSIZ SEVGi.Yoksa ebedi mekanlarina göctüklerinde geride kalan olarak asil aci ve vijdan azabi cekenler biz oluruz son pismanlik fayda ETMEZZZZ kardesler.Allah hepimize böyle vijdan acilari göstermesin.AMiN

23. ALSANCAK-35 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı ALSANCAK-35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah hepimize böyle vijdan acilari göstermesin.AMiN
    arkadaşım burada kimse anne-babasını suçlamıyor veya ben anlayamadım

biz burada içimizdeki buruklukları eksiklikleri anlatıyoruz duygularımızı paylaşıyoruz

tabiki bir sebeb vardı onuda inkar etmiyoruz ..

Bu Almanya denen yer çoğumuzu analı babalı öksüz yaptı onu dillendirmeye calıştık

sen hiç sünnet düğünde bayram da yılbaşında okul toplantılarında kendini yalnız hissettin mi ?

Benim çok oldu hatta ağladığım günlerde olmuştur

hiç birimiz iyi bakılmadık diyede yazmadık ...

Allah razı olsun onlarda önden arkadan artırıp bize bir şeyler vermeye çalıştılar ...

Benim babam 40 yaşında hastalandı ve vefat edesiye kadar hep hastalıklarla boğuştu ..

olduğu kadar zaman elverdiği kadar ya ben ya kızkardeşim devamlı koşuştuk

senin yorum da neresi bencillik olduğu anlayamıyorum ...

saygılarımla
    Konu hOrOz tarafından (14 Aralık 2016 Saat 14:09 ) değiştirilmiştir.

25. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı ALSANCAK-35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su ana kadar okuduklarim hep tek yönlü yapilmis yorumlar.Ne kadarda bencilsiniz sizin hicmi birinci sinif akrabalariniza hosgrünüz yok? bu kadarmi hislerimiz köreldi?Belliki yazanlarin hepsi dördüncü besinci nesiller.Yapilan yorumlarda haksizliklar var arkadaslar.Eger insanlar tek yönlü tek tarafli düsünmeye calisirsa hep benim canim bu dünyada derse ilerde sizler icin vijdan azabi icinizin andikca cizzz etme olaylari kacinilmazdir.Tamam bu dünyada yeni dogmus cocugunu cami önlerine en kötüsü cöp konteynerlerine atmis ana babalar var ama onlar istisna münferit olaylar.Fakat bizim anlatmak istedigimiz konu farkli.Hangi ana baba gözünden kiskandigi yavruusundan ayri yasamak istesin? Elbette ki vardir sebebi,mesela mesleklerinden dolayi olsun ana babanin ikside calismak zorunlulugu olsun vesaire.Bu durumlarda kresleri veya Alman bakicilarinimi secselerdi? daha iyi ya sizi dedelerinize ninelerinize emanet etmisler.Evlatlari bunu düsünmüyorlar ve Ana babalarina karsi en acimasizca elestiriyi yapiyorlar.Yok biz iyi bakilmadik yok anasiz babasiz günlerimize yazik yok okul müsamerelerinde toplantilarinda yoktular.Ama evlatlarin cogu karsiliksiz sevgiyi ana babaya veremiyorlar maalesef.Cok aci asil aci olan bu.Sen evlatlarin icin ailenle birlikte olman gereken zamanlari hep ekmek parasi icin o is yerinde bu is yerinde ömür tüketeceksin genede evlatlarina yaranamiyacaksin.Allah hesap sorar kardesler hesap ve bu hesabin altindan hicbirimiz kalkamayiz.Anaya babaya TAM iTAAT TAM KARSILIKSIZ SEVGi.Yoksa ebedi mekanlarina göctüklerinde geride kalan olarak asil aci ve vijdan azabi cekenler biz oluruz son pismanlik fayda ETMEZZZZ kardesler.Allah hepimize böyle vijdan acilari göstermesin.AMiN

Burada yazilanlari okuyup iyi anlamadin gibime geliyor,kimsede anasini babasini suclamiyor,yaziyorsunki burada konuya istirak edenler 3-4 nesiller diye,aslinda buraya yazanlar hepsi ikinci nesil en azindan ben bu sekil anladim.

Buraya 3-4 nesilin yazmasinin bir anlami yok cünkü anlarin hepsi ailaleri ile burada yasiyorlar.

Burada hemen hemen herkezin bende dahil anasiz babasiz büyümüsük,ben kendim 15 yasindan sonra annem babamla tanistim,senede bir kez izine gelirlerdi bir yabanci gibiydik,kendilerine tam alisiyorduk birde bakmisin geri döynüyorlar,cok iyi hatirliyorum bir hafta ongün gözümüzden yaslar dinmezdi arkalarindan.

Yasim yirmi iki evlendim ayrildim,gönül isterdi hepberaber yasamayi ama olmadi.Yalniz ben ayrildiktan sonra elimden geldigi kadar annemi babami devamli aradim,Türkiyeye gittiklerindede devam etti,izine her gidisimde önce kendilerini ziyarete gider görüsürdük sonra evime giderdim.

Ben diyorumki yinede allah onlardan razi olsun,mekanlari cennet olsun ,onlarin sayesinde yinede burada iyi hayatimiz oldu,gönül isterdi daha fazlasini yapmak ama maalesef olmadi.

27. 3 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,271
    Arkadasim yazimda kimseyi sahis itibariyla hedef kimse yok sadece biz variz sen üstüne alinma ama tabiki sanada bir parcasi dolayli yoldan dokunmustur onu ben bilemem.Herkesin karar verecek kendi vijdani var,asil mahkeme yeri herkesin kendi vijdanidir.Aslinda ben yazimda anaya babaya dinimizinde emri olan MUTLAK iTAATTEN bahsediyorum ve kisileri baglamayan özelliklerinden de bahsetmiyorum.Ama mutlak itaat sart.Kitabta bahsedilen "anaya baba yaninda kocamak zorunda kalirlarsa onlara UFF bile deme" Bu emrin amasi suysu buysu olmaz.Eger simdiden iste anamiz böyle hatali davrandi,yok babamizin hatalari daha fazlaydi polemiklerine girersen önünü alamazsin dolayisi ile cocuklarimizi yanlis yönlendirme gibi bir baska hata da biz yapariz.Demekki neymis?
    1-Hele ki bu dünyadan göcmüs ana baba sadece hayirla anilacak.
    2-Analar babalar velevki yasiyorlarsa daha fazla ilgilenilecek (Yok benim isim gücüm var sonra ariyamda bir hediye alirim gönlünü öyle veya böyle alirim havasinda olunmayacak)
    3-Yazimdan kimin neler alacagi veya neler almiyacagi kendi vijdaniyla ilgilidir,kimseyi hedef göstermisligimiz yoktur.

VESSELAM.

Ettiği Teşekkür
    1,271
    Doppel mesaj
    Konu ALSANCAK-35 tarafından (14 Aralık 2016 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Nereden
    Eskişehir
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 16 teşekkür aldı
    Ne olursa olsun aile anne baba kardeş abi abla hepsi önce gelmeli. Sevdiklerinizi ihmal etmeyin annem arıyorsa açarımm ben kıyamam ona... Sizde kırmayın kalplerini..

31. 3 kişi toprakakın üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)