Çocuklarımız sessiz olsa problem,hareketli olsa problem.Biz de az mücadele etmedik.Benim oğlum için,ama sonunda Jugentamt'a çok güzel bir mektup döşendik,elimizde öğretmenlerin açıkları da vardı.Şimdi hepsi sus pus.Çocuklarımız zehir gibi.Benim kızım için 10sene önce sınıf öğretmeni, bu çocuk boyu kısa bir sene kalsın demişti geri zekalı öğretmeni,bırakmadık,ben dedim ki Einstein boyu kaçtı biliyormusun?cevap vermedi.Kızım şimdi Gymnasiumda başarılı bir öğrenci,En büyük kızımı Förderschule'ye gidecek diye tutturdular,o zamanlar pek birşey de bilmiyoruz,gönderdik.Başarılı bir kuaför oldu.FS'ye gitme kararını da bir (Sözde) Türk öğretmeni test etmişti.Demek istediğim Eğitim öğretim sistemi de anayasayı koruma sistemi adı altında nazi derin devletinin gözleminde ve yönetiminde,o nedenle Türk çocuklarının başarılı olmasını istemiyorlar.Bunu Okulda derslerde yapıyorlar,özellikle başarılı öğrencileri yıldırıyorlar,takıyorlar, başarısız olması için sinir ediyorlar, tahrik ediyorlar ki çocuk hata yapsın üzerine saldıralım istiyorlar ellerinde delil yaratmak için.. Çocuk herşeyi evde anlatmıyor çok uyanık olmanız lazım en küçük şikeyetini kaale almanız lazım,hemen önlemini almanız gerekiyor.Kolaylıklar dilerim hemen pes edip herşeyi imzalamayın Motive edin,sen başaracaksın demeniz arkasında durmanız yetecektir.Biraz da dişinizi gösterin.Gerekli üst kurumları yoklayın arayın,mektup yazın,itiraz edin,ama herşeyden önce haklı olun..