Arkadaslar merhaba gecenlerde Ebay'den 'Neu und Ohne etiket ' ceket aldim ceket geldi fakat yazdigi gibi yeni degildi. Giyilmis ve fermuarinin en alttaki 3. disi bozuk kapanirken zorlaniyordu yani fermuar gitti gidecek.Zaten paketi acar acmaz fermuarin resmide cekip resimle beraber satici ile kontaga gectim. Satici fermuar metal oldugundan böyle seylerin normal oldugunu yazdi. Ceketin bir diger özelligi Wachs (mum ) li olmasi ceket kesinlikle yikanmis ve üzerindeki wachsda gitmis ve yikanma sonrasi cekette agir bir koku olusmus. Neyse satici ceketi geri almayacagini benim devam satabilecegimi söyledi. Ben bu ceketi bu hali ile satamam. Ödemeyi Paypal ile yapmistim hemen Telefon actik ve kauferschutz baslattik. Dün baslattigimiz kauferschutz hicbir e-mail gelmeden bize bir bilgi verilmeden kapatilmis. Paypal ile telefonla kontaga gectik yarim saat konusmamiza ragmen bir neticeye varamadik.Paypal'daki kisiye ceketin durumunu oldugu gibi anlatmamiza ragmen paypal calisani " bunlar normal " diye cevab vermesi cok garibimize gitti.Satilan ceket ne basliga uygun nede saticinin aciklamasina.Sanki telefondaki (paypal calisani) kisi saticiyi taniyomus gibi savundukca savunuyor. Bu ceketi bu haliyle ebay'e satisa koysam ceketi alacak kisi kesin bu ceketi geri vermek ister ki zaten ben bu ceketi yeni diyede satamam. Kisacasi PayPal'in bu sekilde kauferschutzu kapatma hakki varmi? Bu magduruiyetimi PayPal'da anlatabilecegim bir bölüm varmi?

Ceket'in linki
http://www.ebay.de/itm/112228062826?...%3AMEBIDX%3AIT